Jump to content
Dogomania

Reakcja na psy i osoby pijane.


maradona

Recommended Posts

Witam, mam problem z moim dwuletnim psem. W wieku około 3-4 miesięcy został adoptowany ze schroniska. Od tego czasu mam z nim pewien problem z którym nie potrafię sobie poradzić. Pierwszy z nich to szczekanie. Gdy jest na swoim terenie to gdy tylko zauważy psa przechodzącego po ulicy od razu zaczyna biec i szczekać na niego. Nie pomaga odwracanie uwagi pod postacią zabawy (biegnie z piłką w pysku i szczeka jednocześnie), nie pomagają komendy zostań, nie wolno, nie pomagają nagrody - gdy dostaje smaczek to biegnie do płotu i nadal szczeka nawet jak psa już nie widać. Nawet nie pomaga podejście do niego - od razu ucieka, bo wie, że źle robi. Podczas spotaknia z psem na ulicy niesamowicie ciągnie - nie pomaga korekta smyczą, stanięcie w miejscu i słowne uspokajanie psa. Nawet gdy pies już przejdzie to nadal na niego szczeka i ciągnie.

Drugim problemem jest jego reakcja na osoby pijane, lekko nietrzeźwe i idące z piwem w ręce. Jeśli zauważy na spacerze osobę pijaną chce rzucać się do na nią albo bardzo niespokojnie się zachowuje (zależnie od odległości) i tu nic nie pomaga, a przy osobach idących z otwartym piwem następuje kładzeniu uszu po sobie i baczna obserwacja.

Może macie jakieś pomysły jak wyrobić odpowiednie zachowania? Mnie już brakło sposobów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam taki sam problem kiedy przyjeżdża pies mojej rodziny z Niemczech Jacky. Niby niewinny pinczerek, a w środku jego duszy jest diablisko po prostu :diabloti: Nie może chodzić spokojnie na spacery, bo rzuca się na niewinnych ludzi z zębami (dzieci, starsi i dorośli) i na psy, które nie zwracają na niego uwagi, chcąc sobie normalnie przejść. Awersja wobec psa nic tutaj nie zdziała. Nie wiem, może próbowałaś chodzić z psem na spacer z klikerem? W taki sposób możesz go nauczyć, jak się dobrze zachowywać. Klik = smakołyk. Pies wpaja sobie to, że dzięki tym kliknięciu dostanie nagrodę. Psa klikerem nie możesz oduczyć, lecz nauczyć dobrego zachowania. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...