Jump to content
Dogomania

Atak u charcika wloskiego


Freia

Recommended Posts

Witam wszystkich dogomaniakow chciałabym zapytać czy ktoś z was miał do czynienia wcześniej z podobnymi objawami u swojego psa. Suczka ma 2 lata, jest świeżo po cieczce, nie ma dużego kontaktu z innymi psami, tydzień temu wróciliśmy z Polski do domu( mieszkamy w Skandynawii) około miesiąca temu była szczepiona na wściekliznę, po szczepieniu w okolicy chipa wystąpił obrzęk i utrzymuje się do dziś, ale stopniowo się zmniejsza, nie on jest jednak problemem z którym, chciałam się do Was zwrócić. Pies śpi z nami. Dziś około godziny 4 rano poczułam ze zaczyna się dziwnie zachowywać, zwykle śpi w nogach u mnie bo ja sypiam spokojniej. Dziś zaobserwowałam ze początkowo zaczęła się czołgać po czym wypadła na podłogę nie mogla sie podnieść nie jestem pewna, ale miałam wrażenie ze tylne łapy są podkurczone i bezwładne, sprawiały wrażenie zaciśniętych. Pies miał wielkie nieprzytomne oczy nie reagowała w ogóle na nasz głos, bardzo szybko przełykała ślinę. Wzięłam ja z podłogi na ręce i położyłam na łóżku wtedy tylne łapy wyprostowały się jak u żaby ale mięśnie miała w dalszym ciągu bardzo twarde i napięte miałam wrażenie ze zaraz pękną, próbowała zejść znów z łózka, ale tylne łapy jakby odmawiały jej posłuszeństwa. Przytrzymaliśmy ja i po kilku minutach świadomość powróciła, wcześniej jej oczy były nieprzytomne szeroko otwarte i wielkie. Wpatrzone jakby w jeden punkt. Nie jestem pewna czy to był skurcz czy możne jest to początek czegoś poważniejszego czy powinniśmy zasięgnąć opinii weta. Około miesiąca temu wet badał ja i sprawdzał stan zdrowia- wszystko było ok od str fizycznej.
Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam K

Link to comment
Share on other sites

Następnym razem nagraj atak choćby na komórkę ułatwi to postawienie diagnozy wetowi.
Wbrew pozorom może mieć to związek z powikłaniami poszczepieniennymi, ale z drugiej strony może być to pierwszy atak padaczkiidiopatycznej. Pogadaj z hodowcą czy były przypadki padaczki u przodków, przesledz rodowody, dotrzyj do ludzi, którzy maja psy z tej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Musze się skontaktować z hodowca, jednak po około roku dowiedziałam się ze osoba od której dostaliśmy nasza suczkę nie do końca próbuje otrzymać czystość rasy itp. Co do nagrywania :) byłam w takim szoku i panice, ze nie wpadłam na to. Teraz pies jest trochę apatyczny chodzi z podkulonym ogonem przychodzi się przytulic. Zaraz po ataku bala się wrócić do łózka i siedziała w swoim "bezpiecznym miejscu" wróciła do nas po około godzinie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Freia']Musze się skontaktować z hodowca, jednak po około roku dowiedziałam się ze osoba od której dostaliśmy nasza suczkę nie do końca próbuje otrzymać czystość rasy itp. Co do nagrywania :) byłam w takim szoku i panice, ze nie wpadłam na to. Teraz pies jest trochę apatyczny chodzi z podkulonym ogonem przychodzi się przytulic. Zaraz po ataku bala się wrócić do łózka i siedziała w swoim "bezpiecznym miejscu" wróciła do nas po około godzinie.[/QUOTE]

Wygląda na klasyczny atak padaczkowy.
[URL]http://www.vetopedia.pl/article69-1-Padaczka.html[/URL] - zwróć uwagę na drgawki niepadaczkowe - czynnikiem wywołujacym mogło byc właśnie szczepienie, a raczej powikłania po nim
[URL]http://www.weterynarz-lancut.pl/?informacje/kacik-porad/padaczka-psow.html[/URL] z niektórymi sformuowania się nie zgadzam, ale na poczatek wystarczy,
[URL]http://ulubiency.wp.pl/kat,1010779,title,Padaczka-u-psa-jak-pomoc,wid,15276212,wiadomosc.html?ticaid=113313[/URL] tu trochę bardziej przystępnie napisane
[URL]http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art1868,drgawki-przez-zeby.html[/URL]

czystość rasy nie ma nic do tego, ale jesli nie masz rodowodu, to cięzko będzie Ci samej ustalic przodków, linie boczne, itp.

Nagrać padaczki, przy pierwszym ataku to się chyba nigdy nikomu nie udało, to zawsze szok dla własciciela, choć na szczęście, atak waszego psa nie był jakiś specjalnie mocny.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
4 godziny temu, Kyvaith napisał:

Czy później sytuacja się powtarzała?

To było 6 (sześć) lat temu...autorka wątku była obecna na Dogo również sześć lat temu.Możesz spróbować napisać maila,ale skoro nie zagląda na Dogo,to prawdopodobnie go nie odczyta.

A poniżej cenna rada:

( z tym,że ponadto - udaj się jak najszybciej do weta)

 

Dnia 2.08.2014 o 10:57, Brezyl napisał:

Następnym razem nagraj atak choćby na komórkę ułatwi to postawienie diagnozy wetowi.
Wbrew pozorom może mieć to związek z powikłaniami poszczepieniennymi, ale z drugiej strony może być to pierwszy atak padaczkiidiopatycznej. Pogadaj z hodowcą czy były przypadki padaczki u przodków, przesledz rodowody, dotrzyj do ludzi, którzy maja psy z tej hodowli.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...