• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Amstaff23

Czy mój pies nadaje się do doggrisbee ? Jak go tego nauczyć ?

5 posts in this topic

Mam suczkę Amstaffa w wieku 6 lat. Czy Luna (tak nazywa się pies) może się w tym wieku jeszcze tego nauczyć ?
Wpadłam na ten pomysł gdyż przed moim domem leżało frisbee dla psów i pomyślałam od razu o niej bo jest naprawdę skora do zabawy. :)
Zastanawiam się właśnie czy Luna może się jeszcze tego nauczyć i jak ją tego nauczyć.Nigdy tego nie robiłam.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

Wiekiem się nadaje, ale musisz iść do weta i się dopytać czy nie będzie jej to zagrażało, chodzi mi o stawy.
Ja z moim weimarem (8 lat) latamy za frisbee ale traktujemy to jako zabawę.

Jest wiele stron poświęconym właśnie frisbee dla nowych jak i już zaawansowanych.

Podłączę się pod wątek, mam od niedawna kundelka ze schroniska, jest bardzo energiczny i lubi gonić za wszystkim co ucieka. Za dyskiem pobiegnie i czasem nawet weźmie do pyska i będzie biegał (uciekał żebym mu próbowała zabrać) ale szybko traci zainteresowanie i rzuca zabawkę gdzie popadnie i zajmuje się np. kopaniem albo w węszeniem :/ na nic moje wołania piski i podskakiwanie w miejscu żeby go jakoś zachęcić, nawet nie spojrzy małpiszon :/ Ogólnie nie jest psem którego interesują zabawki, patyki, piłka... nigdy chyba się tego nie nauczył w swojej przeszłości.

Moim marzeniem od dawien dawna jest choćby zabawa z frisbee i chcę go jakoś nakręcić na to, ale pojęcia nie mam czy w ogóle się da... ktoś może miał podobne doświadczenia, ktoś ma pomysł czy raczej dać sobie spokój od razu?? 

A czy 7 letni kundelek byłby w stanie nauczyć się bawić frisbee? Wygląda trochę jak wyrośnięty maltańczyk, zawsze ruchliwy, pełny energii i smukły. Kiedyś próbowaliśmy go już nauczyć takich zabaw albo wolał wszystko złapać, uciec i pogryźć. Po kilku nieudanych próbach poddaliśmy się a on całkiem stracił zainteresowanie zabawkami. W te wakacje, na spacerach zaczęło go ciągnąć z powrotem (chyba się naoglądał na spacerach i zazdrości ;)) dlatego chcielibyśmy spróbować od nowa. Tylko obawiam się czy nie jest już za stary (choć na pierwszy rzut oka wygląda na co najmniej 3 lata mniej :D). Co myślicie?