Jump to content
Dogomania

Lorelei

Recommended Posts

Chcielibyśmy w dużym bagażniku naszego samochodu (van) stworzyć specjalny wygodny i [B]bezpieczny[/B] "przedział" dla naszych 2 psowatych. :) Mamy przed oczami wizję uderzenia czy dachowania (odpukać!) :ekmm: - i nie chcielibyśmy w razie podobnej sytuacji zbierać naszych psów z przedniej szyby albo z poza samochodu (ponieważ wypadły były przez okno...). Powiecie, że prawdopodobieństwo jest małe, że wielu wozi swoje psy "luzem" - niczym nie przypięte, bez żadnych klatek/transporterów i nic się złego dotąd nie stało - ale... ja sama miałam już kilka złych doświadczeń (dachowanie, uderzenie w tył...). Na szczęście bez psów na pokładzie. Na szczęście. To bardzo dało mi do myślenia.

Postanowiliśmy, że chcemy aby nasze kudłate pociechy mogły podróżować z nami bezpiecznie (dla siebie i dla nas-ludzi). Dlatego celujemy w coś takiego:

[IMG]http://www.safedog.pl/pix/klatkap.png[/IMG]

Klatka ideał jest tej firmy:
[URL]http://www.safedog.pl/?page=klatki[/URL]
:loveu:
tylko niestety, jest no... powiedzmy nie najtańsza. Powiedziałabym nawet, że droga. :roll:
Czy istnieje jakaś sensowna alternatywa tzn. - z nieco bardziej "przyziemną" ceną - przy zachowaniu cech jakościowych i funkcjonalności? Nie chcemy ładnej atrapy z elementami z dykty czy innego paździerza, które rozpadną się z czasem i bez żadnej kolizji - tylko solidną klatkę.
Wiem, że np. w zooplus są podobne klatki do samochodu - z tym, że na zbyt solidne nie wyglądają...:hmmmm:

Jakieś pomysły? :???:

Edited by Lorelei
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 11 months later...
  • 3 months later...

Ale trzeba pomysleć nad bezpieczeństwem psa który jeździ na kolacja przy nawet małej stłuczce. ja uważam ze pies w bagażniku mniej dekoncentruje kierowcę na długich trasach i jest to dla psa realnie wygodniejsze. Jeśli dodać do tego dog guard (siatkę zabezpieczająca) a nawet specjalny separator na polowe bagażnika to można umieścić w bezpieczny sposób i psa i trochę bagaży. Oczywiście ja kupiłem i siatkę oddzielająca i separator od jednego producenta by połączone były w całość i stanowiły ochronę i psa przed bagażami i podróżujących przed psem by nie łaził po samochodzie. Całość to około 1000zl a efekty lepsze niż tania klatka ( choć te z safedog sa świetne i jak kupować to tylko takie)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...