Jump to content
Dogomania

Pies, a alergia


Maron86

Recommended Posts

Witam
Jak niektórzy wiedzą mam 3 futra w domu, jak nie każdy wie mam alergie na koty (między innymi, bo nie tylko). Problem pojawił się jakieś 3lata temu kiedy to dostałam alergii na naszą najstarszą sukę, wtedy 8letnią. Alergia mi się pogłębiała, ja przestałam suką się zajmować, a piecze nad nią przejęła mama. I wszystko było by ok gdyby nie fakt że w tym roku alergia mi się jeszcze bardziej pogłębiła, żadne leki nie pomagają, chodzę i kicham, a z kichawy krew leci, czuję się po prostu koszmarnie...
Witki mi opadają bo nie wiem co robić, z suki się futro sypie (jak zawsze), ma krótkie i sztywne włosy wbijające się wszędzie. Suka ma zakaz wstępu do mojego pokoju, a i tak wystarczy chwila i ląduje z dupą mi na łóżku :mad:.
Mam chorobę płuc i lekarz mówi 'oddać psa', tylko bądźmy szczerzy o ile 2-3letniego jeszcze bym oddała szukając dobrego domu to nie widzę takiej możliwości przy 11,5-rocznej suce z wielkimi behawioralnymi zachowaniami (w tym zapędami do gryzienia obcych ludzi) które się pogłębiają z wiekiem.
Czy ktoś ma podobny problem jak ja, co w takiej sytuacji czynić? Na resztę futra nie mam alergii, tak samo u obcych psów które były na DT nie dostawałam (za wyjątkiem jednej suni która miała sierść jak Jeanne).

Jestem szczerze załamana... nie oczekuję tu odpowiedzi typu 'to oddaj psa', bo mimo wszystko nie oddam tej psychopatki na stare lata.

Link to comment
Share on other sites

Myślałaś o ogoleniu psa? U mojego kuzyna pomagało. Srzygli małą na 3 milimetry, przecierali ręcznikiem mokrym co godzinę - dwie, + poszli na terapię odczulającą, ale pewnie o czymś takim już wiesz skoro masz alergię.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wręcz przeciwnie, sypie się z niej jeszcze gorzej... Jak się ją szczotkuje to nic nie leci, ale to złudne bo wystarczy że się o coś otrze i jest w kłakach. W domu odkurzane po 4x na dobę, wszystkie psy szczotkowane codziennie (Jeanne 2x), pościel odkurzana i wietrzona, nawet pranie jest 3x płukane żeby sierść zlazła (i mimo tego potrafi się tak wbić że nie złazi).
Nie wiem czy mi się tak alergia zaostrzyła, czy ona się zrobiła taka alergenna. Dodam że matka od zeszłego roku też na nią dostałą alergię (myślała że na krzaki, a jednak na psa), ojciec w tym roku jak zaczęła się prószyć tak samo. Różnica jest taka że im pomagają leki, a mi już nie.
W zimę kiedy się nie prószy, a ma gruby podszerstek jest w miarę spokój, co 2gi dzień wystarczy tabletka - chyba że jest cieplejsza zima... reszta roku - tragedia.

Kiedyś tego nie było, pomimo że jakieś byle co dostawała do żarcia - nie mieliśmy takiej wiedzy jak teraz (chociaż i teraz człowiek głupi :oops:) więc żarła darling. Teraz jest na TOTW, dostaje siemię lniane, od 2dni olej z łososia.

EDIT:
Pisałyśmy w tym samym czasie ;).
U niej golenie nie przejdzie, fryzjerka mówiła że przy takim włosie nam wyłysieje do 0. Odczulanie odpada nie dość że kosztowne to trzeba powtarzać (w tym roku jeszcze podrożało). Dodatkowym problemem jest to że tak jak pisałam naprawdę mogę policzyć na palcach jednej ręki psy na które dostałam jakiejkolwiek alergii - pech jest taki że mam w domu takiego sierściucha :-(.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Taka terpia odczulająca plus systematyczne strzyżenie to dobra i bardzo ciekawa propozycja jeżeli problem staje się coraz bardziej uciążliwy. Piszesz iż jest to kosztowne- zgadza się,ale skuteczne i tym sposobem oszczędzisz sobie jaki i psu kłopotu czy dodatkowych cierpień. Kolejna sprawa to dieta i odpowiednia karma dla psa alergika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...