Jump to content
Dogomania

Gdzie mogę to zgłosić ?


anka2717

Recommended Posts

W pewnym domu niedaleko mnie są uwiązane na krótkim łańcuchu dwa psy. Z tego co wiem nie są z niego spuszczane ani nie wychodzą na spacery. Nie wiem jednak tego na 100%. Znam tą kobietę która tam mieszka z widzenia, ale nie wiem jak się nazywa. Gdzie mogę zgłosić ten fakt, tzn. poprosić o kontrolę ? i czy przy zgłoszeniu muszę podać swoje dane ? Wolałabym pozostać anonimowa, wiadomo jacy są ludzie :shake:

Jestem z Katowic

Link to comment
Share on other sites

Zgłoś to do najbliższego oddziału TOZ-u lub na policję, gdyż jest to działanie niezgodne z prawem. Cytat ze stronki obrona-zwierzat:

[QUOTE][B]Dnia 01.01.2012 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt: [/B]

[I]Art. 9. 1. Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.[/I]
[I]2. [B]Zabrania się[/B] trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały [B]dłużej niż 12 godzin w ciągu doby[/B] lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi [B]nie może być krótsza niż 3 m[/B]. [/I]
Złamanie powyższych zakazów jest [B]wykroczeniem ściganym z oskarżenia publicznego[/B], zagrożonym karą aresztu lub grzywny.
[U]Jeśli widzisz zabiedzonego, chudego albo chorego psa na łańcuchu - INTERWENIUJ.[/U]
Powiadom policję, Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz najbliżej działającą organizację społeczną, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

a zostanę anonimowa ? Co jeśli okaże się ,że mają te przepisowe 3m łańcucha ? Czy może okazać się ,że interwencja była bezpodstawna i dadzą mi jakąś karę albo coś ? Wiem ,że martwię się o swoją dupę a tam pies cierpi no ale nie chciałabym nieprzyjemności

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='anka2717']a zostanę anonimowa ? Co jeśli okaże się ,że mają te przepisowe 3m łańcucha ? Czy może okazać się ,że interwencja była bezpodstawna i dadzą mi jakąś karę albo coś ? Wiem ,że martwię się o swoją dupę a tam pies cierpi no ale nie chciałabym nieprzyjemności[/QUOTE]

musisz to np powiedzieć przy zglaszaniu ze chcesz byc animowa boisz się o swoje bezpieczeństwo nic ci nie zrobią jak zadzwonisz np nie robisz sobie zartów więnc nie odp za nie bezprawne wołanie słuzb policji itp

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 5 weeks later...

a zostanę anonimowa ? Co jeśli okaże się ,że mają te przepisowe 3m łańcucha ? Czy może okazać się ,że interwencja była bezpodstawna i dadzą mi jakąś karę albo coś ? Wiem ,że martwię się o swoją dupę a tam pies cierpi no ale nie chciałabym nieprzyjemności

Ja kiedyś przysmarowałem jednemu gnojkowi co rzucał  kamieniami i gnębił psa, oblewał go wodą. Tzn kolesi było kilku takich nastolatków i to było kupę lat temu. Nieprzyjemności nie powiem miałem sporo bo ojciec wyszedł jednego z nich.

Link to comment
Share on other sites

mieszkając swego czasu w budynku i okolicy z tzw elementem nauczyłam sie, ze oni jadą na naszym strachu i/lub tchórzostwie jak uczeń na opinii. Jak pokazujesz, ze się nie boisz, nie że od razu z agresją do nich, ale jasny przekaz wysyłasz, to on cie nie ruszy, za to "czuje szacun". no chyba, ze na noże pójdzie, ale to inna sytuacja i inna sprawa, nie zachowywać się prowokująco. tylko uwaga, to nie znaczy, wbrew powszechnemu mniemaniu udawania, ze się nie istnieje, nie słyszy, nie widzi. po prostu chcesz bójki, to możesz do niej doprowadzić, nie chcesz, to zmanipulujesz gostka tak, ze też nie będzie chciał. ale swoje usłyszy.

 

tak naprawdę, co oni moga zrobić, jak sie ich zgłosi? oczywiście pomijam patologiczne sytuacje z małej wsi, gdzie ktoś ma kuzyna w policji, ale w dużym mieście, to dajcie spokój.

poczucie bezpieczeństwa jest tak naprawdę szukaniem powodu do NIC NIE ROBIENIA, nawet, jesli podświadomie. nie jest to wycieczka osobista do załozyciela wątku, tylko obserwacja ogólna ;-).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...