Jump to content
Dogomania

guz na lapie psa


kwasek15

Recommended Posts

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Witam, moja 10 letnia sunia ma taka wielka narosl na lapie.. ani to ja nie boli nie kuleje ani nic.. jest to miekkie, na poczatku jak bylo male byl robiony rentgen ale nie bylo zadnych zmian patologicznych.. macie moze pomysl co to moze byc? w zalaczniku dalem zdjecie lapy. kostniakomiesak a moze tluszczak? nie wiem co tym sadzic.. w zalaczniku dalem zdjecie lapy psa.. prosze o rady i pomoc ;)[/FONT][/COLOR][attachment=3445:11639.attach]

Edited by kwasek15
Link to comment
Share on other sites

Ja u swojej suni teraz amputowałam cały palec i wysłałam do badań, bo miała tak wielki jak mandarynka, okazało się, że to Inwazyjny czerniak złośliwy. Badanie histopatologiczne kosztuje 130 zł + odbiór przez kuriera 15zł. Warto zrobić.
Polecam te labloatorium [url]http://www.vetlab.pl/[/url]

Link to comment
Share on other sites

moj wet mowi ze nie oplaca sie robic biopsji bo to nie da 100% obrazu.. i na zdjeciu jednym stwierdzil przerzuty.. wiec to rak. .tylko teraz nie wiadomo czy zlowsliwy czy nie.. i jakie to cholerstwo jest.. ;/ lepiej wyciac i zobaczyc co bedzie dalej.. co mam o tym myslec?

Edited by kwasek15
Link to comment
Share on other sites

Przerzuty Nie wiem jaki to może być rak... moja sunia miała problem z paznokciem miała zabieg usunęli kość i pazur, po 2 miesiącach odrosło palec wyglądał jak mała mandarynka... amputowali jej 1 lipca br. wynik badania inwazyjny czerniak złośliwy. Jest to chyba najgorsza z odmian daje nawroty i przerzuty. Teraz ma wielki węzeł chłonny właśnie nad tą łapą. Wyniki biopsji z węzła będę miała do 7 dni.. sunia gorączkuje nie ma apetytu. Badał wet węzły chłonne (wszystkie)? Badania krwi robił nawet podstawową morfologię?

Link to comment
Share on other sites

w nastepnym tygodniu bedzie miala robione wszystkie badania no i ten zabieg.. ktorego nie jestem do konca pewien.. jedna rzecz mnie denerwuje.. wszedzie gdzie wystepowal rak u psow psy byly apatyczne nie jadly itp.. a moj pies? bawi sie normalnie je normalnie chodzi po dworzu.. tak jakby tego nie bylo.. lekko czasami jak duzo pochodzi to utyka no ale co sie dziwic :( widzialem twoj temat z lapka psiaka no wyglada to okropnie.. eh te psiaki :(

Link to comment
Share on other sites

Widzisz jak moja sunia miała ten wielki palec w którym był nowotwór też jadła i piła normalnie mało tego nawet do zabawy była chętna... grzebała nawet tą łapą (w bucie) w ziemi. Dlatego właśnie nie spodziewałam się takiego wyniku... :( Trzymam kciuki za pieska, mam nadzieję że to będzie poprostu mięśniak nic złośliwego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='kwasek15']W toruniu klinika weterynaryjna na ulicy kosciuszki i weterynarz drugi na podgornej[/QUOTE]

Klinika na Kościuszki jest bardzo dobra, świetni lekarze, na Podgórnej to nie wiem.

Boksery mają tendencję do wszelkiego rodzaju guzów :(.

Trzymam kciuki, żeby jeszcze sobie pożyła w dobrej kondycji.

Link to comment
Share on other sites

dzis wycinki guza jada na badanie histo.. zobaczymy jaki to typ nowotworu :(

EDIT: bylem dzis po antybiotyk i lekarz powiedzial ze daje jej pol roku i lapa odmowi posluszenstwa.. a amputowac nie ma sensu bo ona ma za chude lapy na jej ciezar ciala i by sie tylko meczyla i przewracala ;(

Edited by kwasek15
Link to comment
Share on other sites

Po czym to stwierdził? że pół roku ma wyniki badań? Wkurzają mnie tacy ludzie może i mają doświadczenie ale...bez przesady. Ja jak ze swoją pojechałam do weterynarza (już po zabiegu z prawie wyleczoną raną na łapie po amputacji) z gorączką i totalnym osłabieniem nie dała rady stać na nogach... to powiedział że to wszystko przez nowotwór... i kazał jechac do Warszawy (120km) bo on nic nie może pomóc... Co się okazało miała po prostu zapalenie ropne węzła chłonnego. Pomógł jej inny wet dał antybiotyk, kroplówkę i sterydy na wzmocnienie.
Dlatego dziwią mnie tacy weci nie ma wyników a wszystko wrzuca do jednego worka jak miał guza z podejrzeniem nowotworu to już "pies spisany na straty"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kwasek15']dzisiaj miala zabieg wyciecia, 60% guza wyciete, lekarz z doswiadczenia po zobaczeniu guza powiedzial ze to nowotwor zlosliwy.. ;( ogolnie piesek po zabiegu ma sie dobrze :) zobaczymy co bedzie dalej..[/QUOTE]

Wow, wet wróżka, coraz więcej takich...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...