Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
ARKA

Czy twoj pies ma czipa?

Recommended Posts

Wczoraj bylam zaczipowac moja Fele. U nas gmina opłaca czipowanie wiec czip darmowy ale...zdziwilo mnie, prawdę mowiac, poniewaz wetka zaczipowała Fele w szyje z lewej strony! Powiedzial,ze wlasnie tu prawidlowo sie czipuje psa. Ja bylam przekona ze na karku, miedzy łopatkami. Czy macie psy czipowane i dokladnie w ktore miejsce jest czip wprowadzony?

Nie są chipowane, aczkolwiek dowiadywałam się wczoraj u swojego weta, że kosztuje to 50zł, a nam się przyda do wyrobienia paszportu, gdyż zamierzamy się wybierać na szkolenia za granicę.

[quote name='niki_ill']Moje 2 juz zaczipowane, najmlodszy wkrotce. Prawidlowo czipuje sie z lewej strony szyii :)

Pozdrawiam[/quote]

:multi: no to ufff, ze w dobrym miejscu Fela zaczipowana jest;)
U nas czipują 4 kliniki i wetka powiedziala, ze tamci okazało sie,ze zle czipowali bo wlasnie w kark miedzy lopatkami:shake: No to teraz musze isc jeszcze z psem,Filsem, 'histerykiem';)

Nieżyjący już mój Nik miał chipa po lewej stronie szyi. Obecny prawdopodobnie też (był chipowany w schronisku), bo u nas wszyscy weci tam wszczepiają chipa . Natomiast na stronie identyfikacja.org (nasze miasto chipuje bodajże w ramach akcji podaj łapę) wyczytałam, że właściwsze jest chipowanie między łopatkami - z powodu mniejszego dyskomfortu dla zwierzaka, większego bezpieczeństwa i mniejszej szansy na migrowanie chipa.

U nas chpowanie jest obowiązkowe i darmowe :) Moja Pigi ma chipa o ile sobie dobrze przypominam wszczepionego miedzy łopatkami...nie wiem czy to dobrze czy źle...narazie jest ok,a ma juz go z ponad pół roku

w Polsce chipuje się po lewej str szyji ale po rozmowie z wetem stwierdziliśmy,że u moich psów lepiej między łopatkami-tylko powiedział że w paszporcie trzeba to uwzględnić. I bez problemu zachipował tj ja chciałam. Ja jestem za chipowaniem między łopatkami- bo tj wcześniej zostało tu powiedziane są najmniejsze szanse wędrowania chipu przy psach "skręconych".

Moja Klara została zachipowana w zeszłym roku przed wyjazdem na wakacje, wyrobiliśmy od razu paszport - na razie jeszcze sie nie przydał ale może niebawem. Kosztowało to nas 100 zł, ale na wyjazdach jestem odrobinę spokojniejsza gdy mój diabełek "spaceruje" bez smyczy.

Aha - chip jest po lewej stronie na szyi. Można go wyczuć pod skórą.

weszłam na stronkę programu "podaj łapę" i związku zajmującego się rejestracją zwierzaków.w moim mieście,pomimo jego wysokiego stopnia rozwoju i bliskości Gdańska-kolebki bazy rejestracji i chipowania w Polsce i w Europie Gdynia CHYBA nie bierze udziału w tym programie bo chipowanie nie jest ani obowiązkowe,ani bezpłatne:\:shake:
chciałabym to zmienić tylko nie bardzo wiem jak i do kogo się zwrócić:shake: