Jump to content
Dogomania

Koniec z chapi!


Ragern

Recommended Posts

Hej, postanowiłem mojemu psiakowi w końcu kupić coś dobrego do chrupania aczkolwiek czytając chyba z 5 różnych tematów mam totalny mętlik i nie mam pojęcia co wybrać. Mój psiak nigdy nie wybrzydzał chapim, pedigri czy tanią biedronkową karmą i nie miał żadnych problemów po każdej z nich ale chciałbym kupić mu coś dobrego. Psiak to 2-2,5 letni mieszaniec huska i owczarka długowłosego(przynajmniej tak to wygląda). W lokalnym zoologicznym jest "jakiś" royal ale kosztuje po 30-35 zł za kilo a to mnie trochę przerasta szczególnie, że psiakowi jak się okazało dawałem za dużo karmy (800-1000g dziennie + 1 saszetka z mięskiem 100g). Poratujcie mądrą radą, dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Jaki masz limit cenowy?
Bardzo fajnie, że zdecydowałeś się na lepszą karme, ale teraz musisz sobie określić ile chcesz przeznaczyć na karmę, jakie zapotrzebowania ma Twój pies- aktywność codzinna, czy ma na coś uczulenie albo czy czymś wybrzydza. Royal to wg mnie płaci się za markę, a za tą cene co RC można kupić inne fajne karmy. Ja wybralam Markus Muhle, ale moj pies ma inne wymagania zywieniowe raczej, wiec chyba dla Twojego lepsza będzie bardziej energetyczna. Ale ja sie za wiele nie znam, tak tylko chcialam lekko się udzielic i zabłysnąć :D

Link to comment
Share on other sites

Mnie spodobałasię jeszcze Sams Field, planuje swojemu zmienic chyba na nią bo MM ostatnio coś mu już nie idzie- chyba się znudził :shake: Poza tym on mało je to karma na dlugo styka wiec moożna wydać na nią wiecej :D

Regern, musisz sobie poczytac, popatrzeć na karmy w swoim przedziale cenowym, ale nawet za 120złkupisz chyba przyzwoitą karmę 15kg worek.

Link to comment
Share on other sites

No mojej Brit Care służyła, ale byłyśmy na niej tylko jakieś pół roku bo zmieniliśmy dietę ;) Regern podaj o jakiej kwocie za kilogram myślisz, to się coś znajdzie ;) Z najtańszych co znam i części psom służy to Brit Premium, droższych jest dużo (Acana, Taste od the wild, Orijen, Arion, Putina pro plan, Hills, Bosch i wiele innych pewnie, oprócz wspomnianych przez Panna Cotta ;)).

Link to comment
Share on other sites

Nie chciałbym zapłacić więcej niż 18 zł za kilo przy zakupie dużych worków. Wiadomo jako polak chciałbym najtaniej i najlepiej ale cóż poradzić ;) Psiak nie wybrzydzał niczym ale chciałbym kupić mu coś co będzie smacznie chrupał.

Link to comment
Share on other sites

Śliczny psiak :loveu: Do 18zł/kilo to się chyba mieszczą wszystkie wymienione karmy oprócz orijen ;) Możesz śmiało wybierać, ja karmiłam Brit Care z jagnięciną i polecam ;) Innych nie dawałam, wcześniej tylko Royal ale jego cena nie odzwierciedla składu ;) Dla mojego mixa onki polecano mi Acanę, Taste od the wild (kumpeli golden je, służy mu), Brit Care, Markus Muhle. Możesz spróbować którąś z tych, wiadomo że duży worek lepiej się opłaca (i darmowa wysyłka), ale na początek możesz mniejsze wziąć na spróbowanie, czy psiakowi posłuży ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yuki_']Josera, bosh, purina pro plan/dog chow, butchers, TOTW,[/QUOTE]

za cenę jaka jest gotowy zaplacic autor watku mozna wybrać lepsze niż te w/w procz totw, nie wiem jak purina pp. Putina dog chow jest wg slaba akurat, jakbym mogla wydac te 18zl za kg to nawet bym nie patrzyla na karmy ponizej 14zl za kg bo mozna wybrać lepsza i na swoja kieszeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta1624']Ja puriny dog chow nie polecam- bardzo słaby skład. Autor ma do 18zł/kg, więc ma do wyboru dużo lepszej karmy ;)[/QUOTE]
Dla mnie jest dobra, szczególnie jak psy dostają mięso surowe. ;)
dla was ma słaby skład, dla mnie nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yuki_']Dla mnie jest dobra, szczególnie jak psy dostają mięso surowe. ;)
dla was ma słaby skład, dla mnie nie.[/QUOTE]
Ale autor chce kupić coś co ma sklad warty 18zł za kilo a nie pyta jaka kto karme uzywa.
Dla innych dobry sklad ma Pedigree ale nie poleci tu tego bo tu nie o tym ;)

Link to comment
Share on other sites

A to co innego ;) Jako przysmak też dawałam kość, mimo suchego. Ale purina dog chow do mnie nie przemawia, już lepszy skład ma Brit Premium a cena chyba nawet niższa ;) O Butchers nie piszę bo nie znam ;)

A powracając do tematu autor wątku nie może odpisać nic tu na wątku (jakieś problemy), ale karmę już wybrał ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...