Jump to content
Dogomania

co to moze być?


suden

Recommended Posts

Witam, chciałam się zapytać, czy ktoś może miał do czynienia z czymś takim u psa, pani weterynarz powiedziała że da się to wyleczyć antybiotykami, jednak one nie pomogły. Znajomy hodowca stwierdził że to herpes wirus i należy to leczyć własnie czymś co mogę kupić w aptece dla ludzi na opryszczkę, smaruję mu maścią, nie jest już to miejsce takie czerwone, zbladło, kupiłam też heviran, ale jeszcze psu nie podałam, ponieważ nie chcę mu zaszkodzić.

[attachment=3439:11625.attach]

Link to comment
Share on other sites

Takie zabrązowienia sierści w miejscach ciemnych i wilgotnych (np. między palcami, w okolicach genitaliów, w pachwinach lub na owłosionej części dolnej szczęki właśnie) to często drożdżaki z gatunku malassezia. Nierzadko występują z wtórnym nadkażeniem gronkowcem. Są podatna na leczenie środkami opartymi na ketokonazolu (w formie maści), warto też przed nałożeniem preparatu przemyć zajętą część skóry roztworem Manusanu lub nadmanganianu potasu. Oczywiście o ile to malassezia.
Aby potwierdzić diagnozę należałoby zrobić wymaz z chorego miejsca i sprawdzić w posiewie, co się wyhoduje. Jeśli jest gronkowiec to o doborze leku powinien decydować antybiogram, bo dobranie odpowiedniego nie jest sprawą prostą. To wszystko warto omówić z wetem, bo zdjęcie to zdecydowanie za mało, aby stawiać jakiekolwiek diagnozy :)

Link to comment
Share on other sites

Tak, chodzi mi o te brązowe przebarwienia. Weterynarz przepisał antybiotyki tak jak wcześniej pisałam, chyba udam się do innego, moze on będzie wiedział jak pomóc, wam też dziękuję, teraz przynajmniej wiem z czym mogę mieć do czynienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vetches']To nie jest herpeswiroza, te zmiany na żuchwie Twojego psa mają swoją nazwę :) Szkoda stosować tych maści na wirusa opryszczki. Chyba najlepiej będzie jak skonsultujesz się z kimś innym.[/QUOTE]
jaką nazwę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='suden']Witam, chciałam się zapytać, czy ktoś może miał do czynienia z czymś takim u psa, pani weterynarz powiedziała że da się to wyleczyć antybiotykami, jednak one nie pomogły. Znajomy hodowca stwierdził że to herpes wirus i należy to leczyć własnie czymś co mogę kupić w aptece dla ludzi na opryszczkę, smaruję mu maścią, nie jest już to miejsce takie czerwone, zbladło, kupiłam też heviran, ale jeszcze psu nie podałam, ponieważ nie chcę mu zaszkodzić.

[ATTACH=CONFIG]12829[/ATTACH][/QUOTE]
Przecież lekarz Ci już odpowiedział [url]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=17773[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...