Jump to content
Dogomania

Owczarek szczeniak chyba zatrucie pokarmowe. Co robić ?


MarTum

Recommended Posts

Mam problem ze szczeniaczkiem.

Jest to [B]owczarek niemiecki długowłosy[/B]. Ma jakieś 6 miesięcy. Mam go już 3 dzień. Ostatnie dwa dni żył sobie beztrosko i się już zaklimatyzował. Ganiał, bawił się i spał na zmianę. Tylko otworzył oczy i rzucał się do zabawy do upadłego.
Jeszcze o 3 w nocy przebudził się i szalał mi na łóżku. Rano tata dał mu smażoną wieprzową wątrobę. Drobno pokrojoną, ilość garstka. Po kilku godzinach piesek zaczął wymiotować i miał obfite rozwolnienie. Kupę robił raz, ale wymiotował 5 - 7 razy. Ciągle śpi i nie chce nawet się napić. Obudzi się, zmieni miejsce i śpi dalej. Mam się martwić czy jednak wystarczy przeczekać i jest to niegroźne zatrucie ?

Według książeczki jest kilka razy odrobaczany i szczepiony jeżeli to ma znaczenie.

Link to comment
Share on other sites

Skoro masz psa dopiero od 3 dni, to biegiem do weta aby wykluczył parwowirozę.
I proszę wejdz na dział żywienie i poczytaj trochę o jedzeniu dla psa. Co za pomysł, aby dawać psu smażone. Trzeba było porządnie sparzyć surową, bo wieprzownę na wszelki wypadek powinniśmy dawać gotowaną, choć to ogólnie nie za dobre mięso dla psa. No i w nowym miejscu przez pierwszy tydzień - dwa najlepiej dawać to co pies dostawał w hodowli, a dopiero później powoli zmieniać.

Link to comment
Share on other sites

Chyba odwołuję alarm.
Piesek stanął na nogi, zaczął pić i jeść i co najważniejsze znowu pełen energii. Lata po dworze i świruje w domu.

Nie znam się ale to było chyba lekkie przytrucie nie wątrobą ale na dworze zapewne zjadł trawę czy coś podobnego bo lubi wbijać się w kwiaty i bawić się nimi.
Wygląda i zachowuje się jak wcześniej czyli pełen energii świrnięty szczeniak. Kamień z serca !

Oby było wszytko ok.

Link to comment
Share on other sites

Tak z pewnością zatruł się kilkoma źdźbłami trawy a nie smażona wątrobą. I jesteś tego pewna nie mając bladego pojęcia o tym jak karmić psa. Są wakacje. Jest czas. Poczytaj i się doinformuj zanim znowu poczęstujesz psa pysznościami.

Link to comment
Share on other sites

Niestety internet to jedno wielkie źródło informacji zaprzeczających sobie.
Ty mi piszesz, że wątroba nie, a czytałem tyle razy, ze wątroba raz w tygodniu jak najbardziej tak.

Po przeczytanie kilkudziesięciu stron różnych źródeł dostaje się tylko głupiego uśmieszku na twarzy po czytaniu tutaj, że mleko tak, a zaraz, ze nie.
Same zaprzeczenia pisane przez osoby nie mające pojęcia o temacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MarTum']Niestety internet to jedno wielkie źródło informacji zaprzeczających sobie. Ty mi piszesz, że wątroba nie, a czytałem tyle razy, ze wątroba raz w tygodniu jak najbardziej tak. Po przeczytanie kilkudziesięciu stron różnych źródeł dostaje się tylko głupiego uśmieszku na twarzy po czytaniu tutaj, że mleko tak, a zaraz, ze nie. Same zaprzeczenia pisane przez osoby nie mające pojęcia o temacie.[/QUOTE]

1) czyta sie literaturę fachową, a nie łazi po internecie - problem nie w wątrobie, a tym, ze psu zwłaszcza szczeniakowi nie podaje się rzeczy smażonych, tylko surowe, sparzone lub gotowane, a ze względu na chorobę Aujeszkyego wieprzowinę w żywieniu psów powinno się omijać szerokim łukiem, bo surowa (niedogotowana) może być śmiertelna,
2) aby cokolwiek potrafić ocenić, trzeba mieć trochę wiedzy własnej, dla części zwierząt mleko spożywcze może być szkodliwe, powodować biegunki, itp. problemy, dla większości będzie do strawienia, choć znacznie lepszy jest twaróg lub biały ser,
3) czyli drogi MarTum mniej mądrzenia się i głupich uśmieszków, a trochę więcej chęci do zdobywania wiedzy.

Link to comment
Share on other sites

Czytałem o tej chorobie. Wykluczyłem wszytko co mogło by ją powodować.
Z mlekiem także wyczytałem o laktozie której psy nie trawią. Czytam na bieżąco i uczę się. Mam wydrukowane same potwierdzone wiadomości co do diety i wszyscy w domu musza je umieć na bank.

Link to comment
Share on other sites

MarTum - z całym szacunkiem - czytanie to jedno a rozumienie to drugie. Założę się, że w
kazdym z miejsc gdzie przeczytałeś że wątróbka raz w tygodniu było także napisane : PSU NIE WOLNO PODAWAĆ POTRAW SMAŻONYCH, Z PRZYPRAWAMI

Tak wiec wiesz.... pitu pitu ... pitolenie pozostaw dla swoich nieogarnietych w temacie kolegów. Tutaj takich nie znajdziesz

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...