Jump to content
Dogomania

res. CAC w Czechach i na Słowacji


maga18

Recommended Posts

[quote name='aleb'][B]Maga[/B] bardzo dziękuję za odpowiedź :)
A jak z Ch.Czech?[/quote]


4 CAC (w tym 2 na międzynarodówkach) od przynajniej 2 różnych sędziów, zdobyte w przynajmniej dwóch sezonach wystawowych. Sezon wystawowy czyli Rok Kalendarzowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

W związku z tym, iż mojemu psu udało się zakończyć Championat Czech, zaczynamy starać się o dyplom. Napisałam maila pod wskazany wcześniej adres, i dostałam taką oto odpowiedź:

[I][FONT=Arial][SIZE=2]"Dzien dobry,[/SIZE][/FONT][/I]

[I][FONT=Arial][SIZE=2] u nas inny system jak w Polsce. Pani powinna wyslat do nas:[/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Arial][SIZE=2]kopie rodowodu psa[/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Arial][SIZE=2]original kartki CAC[/SIZE][/FONT][/I]

[FONT=Arial][SIZE=2][I]Dyplom "Cesky champion" zostane wyslany poczta po wplacenie przez Pani kwoty 15 euro."[/I]

[FONT=Verdana]Pytanie moje brzmi: po co im oryginał kartek CAC, i czy faktycznie muszę wysłać oryginał, czy nie wystarczy im ksero? Czy te kartki do mnie wrócą?[/FONT]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

My co prawda mamy championat Słowacji, ale u Czechów i Słowaków jest bardzo podobnie. Ja wysyłałam listem poleconym ksero rodowodu, oryginały kartek CAC i zapłatę za wydanie championatu - dostałam później wraz z championatem oryginały tych kartek CAC oraz pokwitowanie wpłaty. powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

[B]Iwa[/B] gratuluje :klacz: Ja wysylalam te 15 euro w kopercie razem z oryginałami i kserem rodowodu - niestety nie mozna wyslac kopii tych kart ocen, ale na wszelki wypadek ja zrobilam sobie kopie i jakby cos poszlo nie tak to mialam dowód ze tam bylismy i wygralismy :eviltong:

[B]Marta [/B]z tego co wiem to res.CAC z Węgier nic Ci nie daje

Link to comment
Share on other sites

[B]Marta[/B] - res CAC zamienia sie na CAC tylko w przypadku zdobycia go za Championem Wegier

ja na CH.SK tez pieniadze wysylalam zawsze w kopercie z dokumentami i zawsze dowod wplaty mi wysylali :lol:

a oryginaly karteczek CAC sa czechom i slowakom potrzebne bo to "druk scislego zarachowania" , nie pamietam jak w CZ ale na slowacji kazdy taki kartonik na swoj numer - wiec stanowi to dokument rowny z karta oceny - nie tak jak w polsce gdzie stanowia one dekoracje
nie wiem czy zauwazyliscie ze na kazdej wystawie te kartoniki wygladaja identycznie

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

na goraco o [B]CHAMPIONACIE CZECH[/B]
moj burek mial 3 x CAC i 1 x res.CAC - championat skonczony 3 maja
wyslalam oryginaly kart ocen, ksero rodowodu i pisemko o wystawienie dyplomu - napisalam tam dane psa ktory dostal CAC
no i 15 EUR wepchalam w koperte :evil_lol:

wniosek wyslalam 17 czerwca, dyplom wystawiony 23 czerwca u mnie 26 czerwca :crazyeye::crazyeye:
wraz z dyplomem oczywiscie odeslali mi karty ocen
kartonikow CAC nie wysylalam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nie, resCAC za Ch.Sk na Słowacji nie przechodzi. Do resCAC możesz uzbierać jeszcze dwa i wtedy możesz je zamienić na pełnego CAC-a (ważne - 3xresCAC są albo z międzynarodówek, albo z krajówek i taką zamianę można zrobić tylko raz).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

A ja mam taki pytanie, czy jeśli na sierpniowej wystawie w Bratysławie mój pies dostał res cac, na następną wybierm siędopiero w przyszłym roku, ro czy jeśli w przyszłym roku zdobędzie 4 cac'e, to SKJ uzna mi rozpoczęcie ch SK w poprzednim sezonie ????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KkorniK']A ja mam taki pytanie, czy jeśli na sierpniowej wystawie w Bratysławie mój pies dostał res cac, na następną wybierm siędopiero w przyszłym roku, ro czy jeśli w przyszłym roku zdobędzie 4 cac'e, to SKJ uzna mi rozpoczęcie ch SK w poprzednim sezonie ????[/QUOTE]
Sam res CAC nic nie daje. Musisz mieć bodajże 3 x res CAC albo z krajówek, albo z międzynarodówek aby przeszedł w pełny CAC.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...