Jump to content
Dogomania

Owczarek niemiecki - ASLAN - ma dom !!!!


DONnka

Recommended Posts

u nas dostaje Boscha z jagnięciną , ale w niej jest troszkę kurczaka i zbóż. Mój Dexter ma alergię na kurczaka i wystarczy ze skubnie jakiemuś innemu psu trochę karmy z drobiem i już się drapie. Aslan odkąd do nas przyjechał jadł to samo i dopiero teraz zaczął się delikatnie skubać. Zobaczymy jak poskutkuje zastrzyk , jak dalej będzie się gryzł to będziemy szukali dalej.

Aslan jest grzeczny , zrobił się bardziej kontaktowy, myślę,że zaakceptował nas w pełni. Pisałam DONnce ,że uwielbia wodę ( a mamy duży basen dla psów) , ale niestety ze względu na skórę ma zakaz kąpieli. Kiedy idziemy na spacer na łakę i przechodzimy koło basenu, muszę brać go na smycz żeby do wody n ie wlazł. Coraz lepiej idzie mu chodzenie na smyczy- korzystamy z szelek i w końcu ręce mi nie odpadają.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam wczoraj ze schroniskiem, z ktorego Aslan został zabrany. Sugerują tez zrobienie badan pod kątem tarczycy, skoro zeskrobiny nic nie wykazały. Moze tez to byc alergia kontaktowa, moze jego goły grzbiet uczula sie na jakies rosliny ? Warto na poczatek zastosowac przemywanie płynami antyalergicznymi lub kapiele np w Alervecie lub innym szamponie .
Iwermektyne odradzaja stanowczo:shake:
.Dostał ja co prawda w schronisku, troche w ciemno, ale potem wdrozono sterydy i to one wpłasciwie przyniosły poprawe. Zeskrobiny w schronie tez nic nie wykazały, a iwermetyna podobno dziala tylko na świerzba. Niestety jest lekiem bardzo szkodliwym, a nawet niebezpiecznym dla zycia psa i lepiej unikac leczenia tym srodkiem.

Edited by bela51
Link to comment
Share on other sites

Aslan wczoraj miał podany Advocate , oby przyniósł mu ulgę. Możemy też spróbować podac mu karmę bez grama kurczaka i zbóż , tak jak ktos pisał np TOTW , wtedy ja od miesięcznego utrzymania oblicze koszt boscha. Tylko ,że TOTW kosztuje min 170zl za 13,6kg. Mój Dex 35kg zjada worek w miesiąc...

Masz rację,że można byłoby zbadac jeszcze tarczycę . Nie mam pojęcia ile takie badanie kosztuje, ale się dowiem

Edited by dexterka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Rozmawiałam wczoraj ze schroniskiem, z ktorego Aslan został zabrany. Sugerują tez zrobienie badan pod kątem tarczycy, skoro zeskrobiny nic nie wykazały. Moze tez to byc alergia kontaktowa, moze jego goły grzbiet uczula sie na jakies rosliny ? Warto na poczatek zastosowac przemywanie płynami antyalergicznymi lub kapiele np w Alervecie lub innym szamponie .
Iwermektyne odradzaja stanowczo:shake:
.Dostał ja co prawda w schronisku, troche w ciemno, ale potem wdrozono sterydy i to one wpłasciwie przyniosły poprawe. Zeskrobiny w schronie tez nic nie wykazały, a iwermetyna podobno dziala tylko na świerzba. Niestety jest lekiem bardzo szkodliwym, a nawet niebezpiecznym dla zycia psa i lepiej unikac leczenia tym srodkiem.[/QUOTE]

Dzięki [B]Belu[/B] :loveu:
Przekazałam już wczoraj dexterce to, co ustaliłaś
A wcześniej poczytałam o iwermektynie i przeciwwskazaniach do podawania jej szczególnie psom
Dlatego na razie podajemy ten Advocate

[B]Dexterko[/B], pytałaś wetkę o te kąpiele ?
A badania tarczycy nie powinny być jakieś koszmarnie drogie, więc chyba się zdecydujemy
A co do karmy, to nie wiem :roll:
Je tą samą karmę cały czas i nagle by się uczulił ?
Bardziej przemawia do mnie teoria alergii kontaktowej

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

Nasz Piekny dostanie 50 zł z bazarku fony. To jest ciąg dalszy tego samego bazarku, bo rozliczenia sa bardzo skomplikowane i pewnie bedzie tez trzecia wpłata.
Wpłaciłam Mu tez swoja sierpniową skladke 10 zł, ale chyba trzeba pomyslec o jakims bazarku, bo do domu daleko, a badania tanie nie są...

Link to comment
Share on other sites

DONnka nie doszła jeszcze moja wpłata na Aslana? plus skarpetkowa?
nasza sunia z nużyca tez dostawała Advocate do tego kąpiele w szamponie leczniczym Malaseb, ostatnio niestety niedostępny w PL ale przez weta można zdobyć ( ma antybiotyk i lek przeciwgrzybiczy). Peroxyvet i Hexoderm za bardzo drażniły skórkę ale na początek była raz wykapana w Hexodermie
na pewno nie wolno maści ani kremów a za nic zasypek żadnych aby skóra oddychała

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Nasz Piekny dostanie 50 zł z bazarku fony. To jest ciąg dalszy tego samego bazarku, bo rozliczenia sa bardzo skomplikowane i pewnie bedzie tez trzecia wpłata.
Wpłaciłam Mu tez swoja sierpniową skladke 10 zł, ale chyba trzeba pomyslec o jakims bazarku, bo do domu daleko, a badania tanie nie są...[/QUOTE]

Bardzo dziękujemy Tobie i fonie :loveu:
Pieniążki już na koncie - potwierdzone w 1# poście
Czy jeszcze gdzieś trzeba potwierdzić ?

[quote name='bela51']Jak miewa sie nasz Piekny do polowy ONek ? Jest jakas zmiana, daj boze, na lepsze ?[/QUOTE]

Jest niewielka poprawa :multi:
Przestał się tak drapać

[quote name='joteska']DONnka nie doszła jeszcze moja wpłata na Aslana? plus skarpetkowa?
nasza sunia z nużyca tez dostawała Advocate do tego kąpiele w szamponie leczniczym Malaseb, ostatnio niestety niedostępny w PL ale przez weta można zdobyć ( ma antybiotyk i lek przeciwgrzybiczy). Peroxyvet i Hexoderm za bardzo drażniły skórkę ale na początek była raz wykapana w Hexodermie
na pewno nie wolno maści ani kremów a za nic zasypek żadnych aby skóra oddychała[/QUOTE]

[B]Jotesko[/B], pieniążki dotarły 30.07.2014 - wielkie dzięki :loveu:
Dopiero dziś niestety znalazłam czas, żeby zaktualizować wpłaty dla Aslana
Wpłaty na Skarpetę nadal czekają na aktualizację :oops:

Kupiłam Aslanowi szampon Hexoderm
Dexterka będzie go kapać jak tylko pogoda pozwoli
Liczę, że to pomoże

Link to comment
Share on other sites

[B]Kochani,[/B]
[B]podliczyłam stan finansów chłopaka (patrz post #1) i wychodzi na to, że ma w skarbonce 224,30 zł
To nie wystarczy na pokrycie kosztów hotelowania za sierpień[/B] :(
[SIZE=3][B]Może ktoś poratuje bazarkiem ???[/B][/SIZE] :modla:

Link to comment
Share on other sites

Może warto sprawdzić tarczycę. On ma te zmiany na całym ciele?

Zapraszam na bazarek w 1/2 dla Aslana
[h=1][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/256907-Ksi%C4%85%C5%BCki-sanda%C5%82y-przyprawy-dla-OWCZARK%C3%93W-do-2-09-godz-22"]Książki, sandały, przyprawy - dla OWCZARKÓW do 2. 09 godz 22[/URL][/h]

Link to comment
Share on other sites

przepraszam , ale w ostatnim czasie mam bardzo mało czasu na dogo, ale jestem w stałym kontakcie Z DONnką , której na bieżąco przekazuje info o Aslanie.

Aslan przez ostatnie dni chodził w kołnierzu, co uniemożliwiało mu wygryzanie się. Bardzo się namęczyliśmy zanim udało nam się go przekonać do tej tuby. Donnka mówiła ,że w schronie w nim chodził , więc prawdopodobnie ma niezbyt miłe skojarzenia. Niestety zeszłej nocy rozwalił kolejny kołnierz i znowu nieco się poranił. Skóra ciągle go swędzi. Advocate nie pomógł. Musimy zacząć działać i szukac przyczyny uporczywego swędzenia. Można zrobić badanie tarczycowe , można zmienic karmę na dobrej jakości bezzbożówkę. Kontaktowałam się ostatnio z Robertem Alką - on zajmuje się ziołolecznictwem ludzi i psów - opisałam mu przypadek Aslana , polecił jedną ze swoich mieszanek, podobno sprawdza się rewelacyjnie. Koszt kuracji 2msc to ok 150zł.

Betka pytałaś o zmiany - Aslan ma tylko wyłysienia w okolicy grzbietowo -lędzwiowej. w jego albumie znajduje się trochę zdjęć tych placków.

Jutro zadzwonię do wetki poradzić się co mamy robić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka']Może warto sprawdzić tarczycę. On ma te zmiany na całym ciele?

[SIZE=3][B]Zapraszam na bazarek w 1/2 dla Aslana[/B][/SIZE]
[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/256907-Książki-sandały-przyprawy-dla-OWCZARKÓW-do-2-09-godz-22"]Książki, sandały, przyprawy - dla OWCZARKÓW do 2. 09 godz 22[/URL][/B]

[/QUOTE]
Dzięki, dzięki, dzięki [B]betko[/B] :Rose:

[quote name='betka'][B]Jakby miał coś z tarczycą, to chyba byłby cały wyłysiały[/B]. Pamiętacie Tosce? Ale sprawdzić nie zaszkodzi. Te badania -wstępne- nie powinny być drogie.[/QUOTE]

Też tak mi się wydaje, ale nie mam innego pomysłu :hmmmm:
Czekamy, co powie wetka ...

Te ranki wyglądały ostatnio tak :roll:

[IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/55a827e1e368.jpg[/IMG]

[B]Dexterko[/B], kąpałaś go jeszcze w tym Hexodermie ?
Nie wspominasz już o biegunce
Czy to znaczy, że Nifuroxazyd zadziałał ?

Edit.
Dexterka poinformowała, że qooopa już w porządku :)

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

wysłałam dziś dla Aslana dużą butelkę octeniseptu do spryskiwania, w nadziei, że zdziała cuda :roll:

Octenisept to skuteczna dezynfekcja ran bez bólu. Jego szerokie spektrum działania likwiduje bakterie, wirusy i grzyby w ranie i na powierzchni skóry. Dzięki temu zapobiega zakażeniu rany. Octenisept to efektywna stymulacja i regeneracja ran – wspomaga szybkie gojenie ran, stymuluje regenerację skóry. Dokładnie oczyszcza rany, nie podrażnia skóry, nie uczula. Zapewnia aktywne działanie lecznicze i regenerację przez 24 godziny. Octenisept to aktywna dezynfekcja i ochrona skóry przed zakażeniem.
Zastosowanie: dezynfekcja ran/trudno gojące się rany/rany chirurgiczne/pielęgnacja ran/pielęgnacja szwów pooperacyjnych/rany zakażone/skaleczenia/dezynfekcja skóry/choroby skóry/ochrona skóry/na błony śluzowe/rany po cesarskim cięciu/rany poporodowe/do pielęgnacji pępka noworodka/ospa (na rozdrapane krostki)/dezynfekcja jamy ustnej po usunięciu zęba/dezynfekcja jamy ustnej (afty)/owrzodzenia żylne/stopa cukrzycowa/grzybica/grzybica stóp/zapalenie pochwy/zapalenie żołędzi prącia/zapalenia napletka

[URL]http://www.novamed.pl/srodek-do-dezynfekcji-octenisept-do-stosowania-na-rany-blone-sluzowa-i-skore[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka']wysłałam dziś dla Aslana dużą butelkę octeniseptu do spryskiwania, w nadziei, że zdziała cuda :roll:

Octenisept to skuteczna dezynfekcja ran bez bólu. Jego szerokie spektrum działania likwiduje bakterie, wirusy i grzyby w ranie i na powierzchni skóry. Dzięki temu zapobiega zakażeniu rany. Octenisept to efektywna stymulacja i regeneracja ran – wspomaga szybkie gojenie ran, stymuluje regenerację skóry. Dokładnie oczyszcza rany, nie podrażnia skóry, nie uczula. Zapewnia aktywne działanie lecznicze i regenerację przez 24 godziny. Octenisept to aktywna dezynfekcja i ochrona skóry przed zakażeniem.
Zastosowanie: dezynfekcja ran/trudno gojące się rany/rany chirurgiczne/pielęgnacja ran/pielęgnacja szwów pooperacyjnych/rany zakażone/skaleczenia/dezynfekcja skóry/choroby skóry/ochrona skóry/na błony śluzowe/rany po cesarskim cięciu/rany poporodowe/do pielęgnacji pępka noworodka/ospa (na rozdrapane krostki)/dezynfekcja jamy ustnej po usunięciu zęba/dezynfekcja jamy ustnej (afty)/owrzodzenia żylne/stopa cukrzycowa/grzybica/grzybica stóp/zapalenie pochwy/zapalenie żołędzi prącia/zapalenia napletka

[URL]http://www.novamed.pl/srodek-do-dezynfekcji-octenisept-do-stosowania-na-rany-blone-sluzowa-i-skore[/URL][/QUOTE]

Dziękujemy Beatko :loveu:

Aslan był wczoraj u wetki
[COLOR=#3E454C][FONT=Helvetica]W Jej opinii wygląda to typowo jak atopowe zapalenie skóry, czyli jakaś alergia kontaktowa bądź pokarmowa.
Stawia bardziej na kontaktową, a rzeczy które mogą uczulać jest cale mnóstwo :roll:
Wetka zaleciła steryd Dexafort - koszt 1 zastrzyku 25 zł
[/FONT][/COLOR][COLOR=#3E454C][FONT=Helvetica]Mamy tez zalecenie zakupu antybiotyku w sprayu do stosowanie bezpośrednio na rany - Dexapolcort
[/FONT][/COLOR][COLOR=#3E454C][FONT=Helvetica]Aslan tez ma bardzo suchą skore w związku z czym powinien dostawać olej z ryb
[/FONT][/COLOR][COLOR=#3E454C][FONT=Helvetica]Dexterka zaproponowała, że Jej Dex podzieli się z Aslanem tranem norweskim Galomega - dziękujemy bardzo :Rose:
[/FONT][/COLOR][COLOR=#3E454C][FONT=Helvetica]

[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Się przywitam:p
Widzę, że jest tu sporo ONkowego towarzystwa:)
Szukam (nie dla siebie) ONka - koniecznie samca. Nie musi być szczeniak, ale jak najbardziej poniżej 5 lat. Niestety nie kanapa, a kojec. Podobno zamykany by był tylko na czas przejazdów przez bramę. Ok 30 km ode mnie. Czy macie może jakieś propozycje?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...