• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Mortes

Z motyką na słońce, czyli domek dla Białogonków...

11437 posts in this topic

718863059_decor_for_text.jpg

Zapraszam Wszystkich Przyjaciół Białogonków na nowy wątek tych wyjątkowych psiaków, które w moim sercu zajmują specjalne miejsce.
Co prawda Białogonki mają już swój wątek:
http://www.dogomania.pl/forum/threads/235546-BIAŁOGONY-już-nie-umrą-w-schronisku-W-BDT-u-Mortes

ale od teraz zaczyna się nowy etap w ich życiu- ich nowa przyszłość.

Dla przypomnienia Białogonki to psy, które prawie trzy lata temu zostały prawnie odebrane człowiekowi, który znęcał się nad nimi w okrutny sposób...
Tak mieszkały u niego Białogonki...

Poniżej Pola z Inką:

Image_24.jpg

Sierściuch...

Kopia_KMGP7801.jpg

Potem na prawie trzy lata w większości trafiły do schroniska, w którym na dzień dzisiejszy absolutnie nie powinno przebywać żadne żywe stworzenie...

Poniżej brudne wiaderko i narzędzia do zbierania psich odchodów, a w nim "zupa", która właśnie ma być podana psiakom...

20131223787.jpg

Tu jeden z boksów Białogonków:
DSC_9529.jpg

A tu "zachęcający" do spacerów wybieg:
DSC_2355.jpg

I te "czyste", wyścielone słomą budy...
P1210865.jpg

P1210866.jpg

Jak widzicie więc moi Drodzy, Białogonki jak dotąd nie miały łatwego życia...

Wątek ten powinnam rozpocząć już trzy miesiące temu... a w zasadzie to nawet pół roku temu, kiedy to w mojej głowie zrodził się pomysł stworzenia Domku dla Białogonków, ale wiedziałam, że nie przychylne Białogonkom schronisko może rzucać "kłody pod nogi". Wolałam poczekać, aż Białogonki będą już bezpieczne... Miałam już dosyć szarpania się ze schroniskiem, ciągłego strachu, czy nie wydadzą jakiegoś biedaka na łańcuch i ciągłych nerwów o to w jaki sposób są traktowane w schronisku. Na dodatek pomimo wielu ogłoszeń w internecie nikt już nie chciał tak trudnych lub wiekowych psów...
Pewnie gdyby nie wątpliwego podejścia do zwierząt "ekipa pana M.", to nigdy nie powstałby taki pomysł w mojej głowie... i wtedy nie musiałabym... no właśnie: "porywać się z motyką na słońce..." i to dosłownie. Nie mając grosza na ten cel postanowiłam stworzyć ciepły i bezpieczny azyl dla tych niechcianych i wciąż źle traktowanych stworzeń. I choć szefostwo w mojej pracy nie chciało mi dać dwóch pożyczek, ponieważ pracuję tylko na pół etatu, to w końcu udało się i dostałam w sumie 16tys.zł pożyczki. Zaczęłam szukać jakiejś starej chałupy do kupienia... Bardzo pomagał mi Krzysiu- oddany miłośnik i opiekun Białogonków... od dawna. Znaleźliśmy w końcu chałupę, na którą po wielu negocjacjach potrzebowałam 20tys.zł. Z wielkim trudem udało mi się dopożyczyć jeszcze na ten cel 3tys.zł od kilku znajomych, a tysiąc zł. podarowała mi Ewu, którą wtajemniczyłam w mój plan. Ta stuletnia chałupa wydała mi się idealna dla Białogonków...

Obraz_051.jpg

Co prawda wody w studni nie było,
Obraz_046.jpg

ogrodzenia też nie, kuchnia kaflowa- stara i dziurawa,
Obraz_010.jpg

liche okna, ale na nic lepszego nie było mnie stać...

No i zaczęło się...
Okazało się, że muszę mieć jeszcze 1500zł na notariusza...
Podarowała mi te pieniążki przyjaciółka wszystkich bezdomnych psiaków- Dorota.
Po sfinalizowaniu spraw u notariusza ja i Krzysiu  przyjechaliśmy do oficjalnie Białogońskiego domku. Nieopatrznie oparłam się o ścianę na korytarzu i prawie wypadłam na podwórko.
Okazało się, że w tym miejscu, deski z których zbudowany jest dom są spróchniałe i dosłownie rozsypały się...

Obraz_014.jpg

Dzięki Ewu poznałam starszego Pana z sąsiedniej wsi, który naprawił mi tą ścianę. Powstała łata z pustaków 1m x 2m

P1220856.jpg

i dodatkowo Pan załatał piec.

P1220909.jpg

Niestety musiałam zapożyczyć się na kolejne 700zł...

Ogólnie stan domu pozostawia wiele do życzenia...
Obraz_067.jpg

Obraz_023.jpg

Ponieważ dom stoi na uboczu wsi, ale jednak przy ruchliwej drodze, wiedzieliśmy, że tak szybko Białogonki w nim nie zamieszkają... Musieliśmy pomyśleć o solidnym ogrodzeniu, choćby wybiegu dla nich...
Cała działka z domkiem ma 3tys.m2 i choć chciałoby się całego tego terenu do biegania dla psiaków, to niestety, gdy zaczęłam dowiadywać się o koszty różnych typów ogrodzeń, to dosłownie ręce mi opadły. W pewnym momencie pomyślałam nawet, że nie damy rady ogrodzić nawet kawałka dla psów... Przyznam szczerze, że w tym momencie trochę utknęliśmy...
Po jakimś tygodniu znalazłam osobę, która w zaprzyjaźnionej firmie kładącej dachy, załatwiła nam blachy drugiego gatunku, z możliwością zapłacenia w późniejszym terminie. Musiałam tylko dać zaliczkę 300zł. Oj jak wtedy potrzebne mi były bazarki... ale jak miałam zrobić bazarek na wybieg dla Białogonków, skoro działaliśmy w wielkiej tajemnicy...?
Dzięki Cancer i Kamie, które zorganizowały bazarek dla Białogonków na Fb udało mi się zakupić słupy i deski do ogrodzenia za 1200zł. Jestem im za tę pomoc ogromnie wdzięczna... Dziękuję Kochane :)
Nie mieliśmy wody, cementu, gwoździ, betoniarki i piachu... ale wiedziałam, że musimy się szybko sprężać, bo każdy dzień Białogonków w schronisku to dla nich dramat, strach i cierpienie.
Potrzebna nam była nowa studnia, bo w starej nie było kropli wody, a z tego co się dowiedziałam, to pogłębianie jej w tym miejscu nie miałoby sensu. I tu z pomocą przyszedł nam kuzyn znajomego, który prowadzi taką właśnie działalność, ma odpowiedni sprzęt i uprawnienia. I choć "normalnie" taka usługa kosztuje 3tys.zł to ja musiałam zapłacić 2tys.
Bardzo się ucieszyłam, choć nie miałam tych 2tys.zł. Kolejna pożyczka- tym razem od koleżanki z pracy.
Nigdy w życiu nie robiłam wybiegu dla psów, ale musieliśmy sobie we trojkę poradzić. Piach nosiliśmy z pobliskiej rzeki w wiaderkach, a kamienie i gruz mieliśmy z zawalonego pomieszczenia gospodarczego, które kiedyś chyba było stodołą.
Cement rozrabiałam w wanience do kąpieli niemowląt, którą znalazłam na strychu.

P1220855.jpg

P1220854.jpg

P1220913.jpg

Ciężka to była praca i przeciągała się w czasie. Od dźwigania byliśmy wykończeni a ja nabawiłam się zapalenia stawów... Mimo to ogrodzony jest spory kawałek terenu. Białogonki, mają naprawdę gdzie się wybiegać... i choć to nasze ogrodzenie wybiegu jest delikatnie mówiąc "nie najpiękniejsze", to jak dotąd spełnia swoja funkcję i żaden Białogonek nie przedostał się na drogę. Pozostał niestety dług za blachy... 2200zł.

W między czasie wtajemniczyłam w swoje działania już wcześniej wspomnianą Ewu, od której oprócz pieniążków dostaliśmy meble, fotele i wielkie łoże dla Białogonków ;).
Wszystkie te rzeczy przywiozła do nas Makila, która nie wzięła pieniążków za transport, za co jej gorąco dziękuje.
Odwiedziła nas już też, zapakowana po dach:) Beta1, która oprócz wielu potrzebnych rzeczy do domku dla nas i dla Białogonków, dała nam też 150zł, które przeznaczyłam na lepik do słupków i na gwoździe.
O wszystkim wiedziały też Cancer i AtaO, które nam bardzo kibicowały i żałowały, że mieszkają tak daleko od nas. Od Cancer dotarła do nas przesyłka z niesamowicie potrzebną pralka "Franią" i komputerem. Od AtaO dostałam 100zł, które przeznaczyłam na cement.
No i oczywiście nasza niezawodna Przyjaciółka Mazowszanka, w zasadzie wtajemniczona od momentu powstania pomysłu... często rozsądniej myśląca niż ja i niejednokrotnie studząca moje zapędy... Oczywiście tez już u nas była zapakowana z przysłowiowym "czubkiem".
Bardzo, bardzo Ci Małgosiu dziękujemy za to, że jeszcze z nami jesteś i nie zwątpiłaś w nas. ;)

Wszystko Kochani od Was bardzo nam się przydaje i jeszcze raz bardzo za wszystko dziękuję. :)

Od momentu zakupu domku w Kwietniu do dziś wykonaliśmy kawał roboty... Naprawdę ciężkiej i fizycznej i psychicznej...

Samo wyciąganie psiaków ze schroniska było bardzo stresujące, trochę to trwało, bo nie mogliśmy wszystkich wziąć na raz... Ale już są z nami- 21 Białogonków : )

I tak:
Wiadomo, od roku jest z nami Fejfol, który dzielnie towarzyszył nam we wszystkich zmaganiach ;)

P1220850.jpg

Drugim psiakiem, który do nas przybył był Rafi.

Tu w schronisku, z pogryzionym pyszczkiem:

raffi.jpg

Rafi trafił do nas niesamowicie skołtuniony, widać było, że każdy ruch sprawiał mu trudność...

P1230224.jpg

P1230215.jpg

P1230432.jpg

Na pewno nikt w schronisku nie pracował nad sierścią Rafika i w ogóle z nim samym. To bardzo wycofany i przerażony pies i jak dotąd akceptuje i ożywia się tylko na widok Krzysia... mnie potrafi pokazać zęby... ale ja się nie dziwię, w schronisku takie psy jak on przeżywają podwójny dramat...

11 Maja, przy okazji odwiedzin u nas Mazowszanka przywiozła Patonka od Lunarmermaid. Patonek wyglądał kwitnąco a teraz niestety mu się przytyło, za co dostanie nam się od Lunarmermaid ; )
I w tym miejscu chciałam serdecznie podziękować za wspaniała opiekę nad Patonkiem. :lol:
Patonek jest wesoły, wyluzowany i widać, że czułości mu nie brakowało : )
Patonek uwielbia wtulać się w kocyki : )
P1230053.jpg

...i w ramiona swojego ukochanego Krzysia :)

P1220990.jpg

15 Maja udało nam się wyciągnąć ze schroniska sześć psiaków:

Leda: przyjechała z przepuklina pachwinową, ma uszkodzone rogówki obu oczu i po wizycie u weterynarza wiemy już, że raczej nic nie da się z tym zrobić. Leda więc słabo widzi. Jest bardzo szczupła, żeby nie powiedzieć chuda...
P1230163.jpg

Ernest: Przyjechał do nas z posklejaną sierścią, śmierdzący... i chyba nie napisze nic nowego- ożywił się bardzo na widok Krzysia.

P1230124.jpg

Nosek: Zapach jak wyżej. Skóra i kości... W bardzo złym stanie są jego nóżki, pokryte modzelami, których nabawił się w schronisku, leżąc na mokrym betonie...

NOSEK.jpg

P1230229.jpg

Fiori: chyba nikt w schronisku nigdy jej nie wyczesywał. : (

Dosyć szybko się w domku zaaklimatyzowała.
P1230145.jpg

Ciotka vel Roxi: Przyjechała do nas ze świeżymi bliznami na brzuszku, choć sterylizowana to ona już była bardzo dawno temu... Miała zapalenie uszu i guza na łopatce, weterynarz zalecił obserwacje. Uszy już wyleczyliśmy dzięki pomocy Świętokrzyskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

P1230181.jpg

P1230180.jpg

Lenka: Przyjechała do nas z posklejaną, śmierdzącą sierścią. Tak jak Roxi miała podobne świeże blizny na brzuszku w zasadzie to wyciągnęliśmy jej jeszcze szwa... Weterynarz zalecił niebawem badania tarczycy. Ma tez dużego guza na boku (do obserwacji) Stwierdziliśmy, że musiała mieć kiedyś dom, bo zachowuje się idealnie i od razu wpakowała się na wersalkę : ) Jest sunią bardzo smutną, ale uwielbia głaskanie.

P1230045.jpg

23 Maja przyjechał do nas Dżeki vel Duży, wyglądał dramatycznie, pomijając już zapach starego moczu i zaniedbaną sierść, to dosłownie na wierzchu były wszystkie żebra... :( Panicznie boi się ludzi, całe szczęście radość sprawia mu tylko widok Krzysia.

Tu zaraz po przyjeździe:
DSC_1432.jpg

dsc_1421_1.jpg

25 Maja trafiły do nas nierozłączne Samba i Mamba. Mamba z zapaleniem uszu i dziwnym guzkiem do obserwacji, a Samba z uszkodzoną źrenicą, niestety nie widzi na jedno oczko.

Tu jeszcze w schronisku:

1418320285316.jpg

7 Czerwca w bardzo złym stanie psychicznym trafili do nas Łatek i Lucynka. Widać, że nikt w schronisku z tymi psami nie pracował, na dzień dzisiejszy nie nadają się do adopcji.

Tu jeszcze w schronisku:

atek.jpg

Lusi.jpg

A tu po przyjeździe do domku:
P1230638.jpg

P1230661.jpg

15 Czerwca zabraliśmy ze schroniska ostatnie siedem Białogonków. Pięć z nich jest w tak złym stanie psychicznym, że na tą chwilę nie nadają się do adopcji, jedynie Inka i Ałek mogliby iść do domków, ale doświadczonych.

Inka oczywiście uwielbia Krzysia, do mnie podchodzi, ale z lekkim dystansem, przyjechała bardzo szczupła, ma niesamowity apetyt.
Tu w schronisku:

Inka.jpg

A tu już w domku, chyba nigdy nie widziała trawy, bo była nią nad wyraz zainteresowana:
P1230505.jpg

Ałek boi się gwałtownych ruchów, do mnie podszedł dopiero po kilku dniach, jak już niemalże leżałam na trawie...
Tu w schronisku:

a_ekkk.jpg

A tu zaraz po przyjeździe:
P1230510.jpg

Sierściuch na widok każdego człowieka najchętniej schowałby się w mysią dziurę...

Widać że schronisko w ogóle nie pracowało z tym psem, kompletnie nie nadaje się do adopcji...
Tu zaraz po przyjeździe do domku:
DSC_1650.jpg

Pola, przyjechała bardzo szczupła, przerażona, boi się kontaktu z człowiekiem. Unika go jak tylko może...
Tu Pola w schronisku:
Polka_1.jpg

A tu zaraz po przyjeździe do domku:
P1230514.jpg

Max- w zasadzie to pasuje do niego tylko jedno określenie " dziki pies". Jesteśmy pewni, że poza Krzysiem ludzka ręka go nie dotykała... Praktycznie nie wychodzi spod łóżka. Czeka nas dużo pracy, niestety nie wiadomo z jakim efektem...
P1230474.jpg

Miłka, jest mocno wycofanym pieskiem, zdominowanym przez inne psy, unika ludzkiej ręki... Na dzień dzisiejszy nie nadaje się do adopcji...

Tu w schronisku:

mi_ka.jpg

A tu w domku: (polubiła fotel :) )
P1230465.jpg

Krawat przyjechał do nas z bliznami na pyszczku, z mocno wyczuwalnym kręgosłupem i żebrami... :( Bardzo boi się ludzi i na razie nie nadaje się do adopcji.
Tu jeszcze w schronisku:
Krawat.jpg

A taki chudy przyjechał do domku:
P1230521.jpg

W domku Białogonków jest ich na dzień dzisiejszy 21. Niektóre z nich są już z nami ponad miesiąc i mogę powiedzieć, że mają ogromne apetyty, a ich wyżywienie kosztuje mnie około 1zł dziennie dla jednego psiaka. Jestem zmuszona prosić o pomoc, bo choć dla jednego Białogonka to nie dużo, to już przy takiej gromadzie robi się z tego spora kwota. Ja niestety przez najbliższych kilka lat będę spłacała pożyczki, więc na pewno nie poradzę sobie z wyżywieniem ponad dwudziestu psów. W miarę możliwości będę robiła bazarki, ale też i o nie proszę, bo na pewno będę potrzebowała pieniążków na weterynarza dla wszystkich. Już w Sierpniu niektórym kończą się szczepienia.
Jestem ogromnie wdzięczna za dotychczasową pomoc i dyskrecję osób, które wtajemniczyłam w mój plan. Czy się powiodło...? Połowicznie tak, bo domek dla Białogonków już jest i mamy już prawie wszystkie psiaki, ale czy to wszystko nam wyjdzie tak jak chciałam? Czy psiaki będą szczęśliwe i najedzone? O tym będę wiedziała za kilka lat...
Czekamy jeszcze tylko na Dupkę, na którą nie mam ani złotówki deklaracji i dlatego jak najszybciej musimy ją ściągnąć od Hałabajówki. Resztę Białogonków na które są deklaracje pozostawiam pod opieką Hałabajówki. Są tam szczęśliwe i niczego im nie brakuje, a domek dla Białogonków... No cóż... jest malutki. Wszystkie psiaki mieszkają w domu, żaden z nich nie mieszka w kojcu.
Jeszcze raz chcę podziękować kilku najbardziej oddanym Przyjaciołom, którzy naprawdę mnie wspierali:

Mazowszance, :)
za wszystko co dotąd robiła i robi dla Białogonków i dla nas, za prowadzenie poprzedniego wątku i oczywiście za odwiedziny w domku Białogonków, zapakowana darami z przysłowiowym czubkiem.  Podarowała Białogonkom 100zł.
Ewu, :) za pomoc finansową w zakupie domku i super meble do niego.
Dorotce, :) za "kaskę" na notariusza ;)
Beta1, :) była już u nas dwa razy, zapakowana po dach, przęsła drewniane od niej są rewelacyjne. Oprócz darów dla Białogonków i dla nas przekazała nam w sumie 550zł.
AtaO, :) wspomogła nas kwotą 100zł.
Lipsik, w przekazie napisała że na moje psiaki przekazuje 100zł. :)
Słodkokwaśna, :) za batony dla psiaków, puszki i kosiarkę trawy.
Cancer i Kamie za pieniążki z bazarku na Fb w kwocie 1054zł, które przeznaczyłam na słupy i deski do ogrodzenia. Gorąco dziękuję Cancer za pralkę i komputer. :)
Pani Teresie od Odi dziękujemy za smakołyki dla psiaków. :)
Makili za transport mebli od Ewu. :)
ŚwiętokrzyskiemuTowarzystwu Opieki nad Zwierzętami dziękujemy za sfinansowanie wizyty u weterynarza i leków dla 5 Białogonków. :)

Jak dotąd pieniążki te wykorzystałam na najpotrzebniejsze wydatki. Poza dopłatą do domku (od Ewu), notariuszem (od Dorotki), słupami i deskami (od Cancer i Kamy), pieniążki od Was Kochani przeznaczyłam na masę wcześniej mi nieznanych przedmiotów budowlanych  a przede wszystkim na ogrom cementu, gwoździ wszelakiego kalibru, lepik do słupów, jedzenie dla Białogonków i niestety na paliwo do mojego starego autka, bo choć domek jest tylko 25 km od Kielc, to tą drogę musiałam pokonywać w obie strony czasami i 2 razy dziennie
Z poprzedniego watku Białogonków pozostały wpłaty od Obieżyświat która jasno zadeklarowała że mogę wydać pieniążki od niej tylko na weterynarza.
Tak szczerze, to jak piszę i myślę o finansach to wpadam w depresję... ale, gdy widzę rozwalone Białogonki na łóżkach i wiem, że mają pełne brzuszki i na pewno nikt już nigdy nie przyłoży im łopatą to od razu mi lepiej.

P1230351.jpg

Przyjaciół Białogonków proszę o pomoc w utrzymaniu tych skrzywdzonych psiaków w ich pierwszym w życiu domku. Proszę też o rzeczy, które często Wam zbywają i może planujecie je wyrzucić. Nam bardzo by się przydały. W zasadzie potrzebne jest nam prawie wszystko: duże garnki, kołdry, koce, pościel i ręczniki dla psiaków, leki. Przyda nam się też karma dla psów pod różną postacią, obroże, szczotki do czesania psiaków, środki czystości itp.
Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc i ciepłe słowo. Obiecujemy częste relacje również fotograficzne z ich życia w ich domku.

Kopia_718863059_decor_for_text.jpg

718863059_decor_for_text.jpg

Rozliczenie:

Wirtualna adopcja:

* Atulek i jej Córka dla Lenki- 20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł(do 06.17)

* Rents- dla Noska: 50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł, 50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł(do 07.17)

* mar.gajko- dla Maxia: 80zł,40zł,30zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,50zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,80zł,200zł,80zł,120zł,80zł(do 07.17)

* Agat21- dla Miłki: 40zł,40zł,30zł,30zł,40zł,40zł,30zł,40zł,40zł,30zł,40zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,40zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,40zł,40zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł(do 07.17)

* mtfzalesie- dla Lusi: 30zł,30zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł.25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł, 25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł,25zł(do06.17)

* AlfaS dla Ledusi - 20 zl,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,30zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,140zl,20zł,20zl,20zł,40zł(do03.17)

* Atulek i jej Córka dla Dupci- 30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł(do 06.17)

* Alla Chrzanowskadla Dużego - 50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł                                  50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł(do07.17)

* Natie dla Ledusi - 20 zł,20zł,20zł,20zł,65zł,65zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zl,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł(do 06.17)

* Ika136 dla Sambusi -  30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł (do 07.17)

* Mazowszanka dla Fejfusia - 10 zł,10zł,10zł,10zł,20zł,10zł,10zł,20zł,20zł,20zł,40zł,20zł,20zł, 30zł,20zł,30zł,20zł,30zł,30zł(do 08.17)

* Hendra dla Fejfusia - 20zl,20zł,30zł,30zł,60zł (do 09.17)

* Olena dla Fejfusia - 70zł,60zł,30zł  (do 09.17)

* Magolek dla Sierściuszka - 30zł, 30zł,40zł,40zł,40zł,60zł,50zł,40zł,30zł,40zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zl,30zł,30zł,30zł,30zł ,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,40zł,30zł,30zł(do 07.17)

* Jolantina dla Fiori- 50 zl,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł(do 07.17)

* Igusia dla Miluni - 30zł,60zł,30zł,30zł,30zł,60zł,30zł,30zł,60zł,30zł,60zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł (do 09.17)

* Grażynka49 dla Rafika-60zł,60zł,60zł,60zł,30zł,60zł,60zł,60zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł(do 06.17)

* Mattilu dla Roxy - 80zł,40zł,42zł,30zł,30zł,41.50zł,40zł,82zł,115 zł,120zł,120zł,120zł, 120zł,120zł,120,120zł,120zł,120zł (do 08.17)

* Anetaks4 dla Fejfola - 10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zl,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł ,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł(do 06.17

* Podcment ( Usiata) dla Poli - 40zł,50zł,50zł,50zł,50zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,56zł,40zł,40zł,40zł,40zl,50zł,50zł,50zł,50zł,40zł,50zł,50zł, 50zł,40zł,150zł,50zł,150zł,50zł(do 07.17)

* Beta1 dla Łatka - 150zł,50zł,50zł,50zł,150zł,120zł,150zł,150zł,150zł(do 09.17)

* Danyww dla Lenki - 10zł,10zł,10zl,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł, 10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł(do 08.17)

* Dana i Muszkieterowie dla Krawacika- 40zł,40zł,60zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł ,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł,40zł (do06.17)

* e-Milka spoza dogo dla Lucynki - 50zł(45zł do koperty),50zł(45zł do koperty),50zł(45zł do koperty),50zł(45zł do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45zł do koperty),50zł(45zł do koperty),50zł(45zł do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45zł do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty),50zł(45 do koperty)(do 05.17)

* Orzesz dla Sambusi - 20zł (do koperty),20zł (do koperty),10zł(do koperty),10zł( do koperty),10zł(do koperty),50zł(do koperty),50zł(do koperty),50zł(do koperty),30zł(do koperty),120zł(do koperty) (do12.17)

* AtaO dla Pyrdusia - 30 zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł(do 07.17)

* Asikowska dla Pyrdusia - 20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zl,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł,20zł(do 03.17)

* Marie23 dla Fiori - 10zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł (do 07.17)

* Marie23 dla Ernesta - 10zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł,5zł (do 07.17)

* Dorot131  dla Ernesta - 100zł,100zł( do 08.17)

* Orzesz dla Mambusi - 20zł ( do koperty),20zł(do koperty),10zł(do koperty),10zł( do koperty),30zł(do koperty),50zł(do koperty)

* Orzesz dla Pucka - 20zł ( do koperty),20zł(do koperty),10zł(do koperty),10zł(do koperty),10zł(do koperty),50zł( do koperty),50zł(do koperty),50zł(do 09.16)

* Monika083- dla Lenki: 30zł,30zł,30zł,30zł,90zł,121zł,88zł(do 07.15)

* Salibinka dla Dupki - 30 zł,30zł,30zł,30zl,30zł,30zł,30zł,30zł,210zł,300zł(do 08.16)

* Ika136 dla Inki - 30 zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł

* Makila i jej Mama dla Sambusi i Mambusi -100zl,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł
* Igusia dla Ałka- 30zl,40zł,30zł,80zł,30zł,30zł
* Wykrywka dla Fejfola - 10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,20zł,20zł,20zł,40zł(do12.15)

* Pstrokata dla Ernesta - 30zł,150zł,30zł,60zł,90zł,90zł,90zł,60zł,60zł,60zł,90zł,90zł(do 12.16)
* Atulek i Ania dla Patona - 50zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł(do 01.16)
* Danuta Katarzyna dla Łatka - 30zł, 50zł,30zł,30zł,30zł,70zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł(do 05.15)

* Panna Marple dla Pucka - 200zł, 200 zł(do 06.15)

* Panna Marple dla Mambusi - 150zł,180zł,200zł
* Zozola77 dla Pucka - 10zł,10zł,10zł,10zł,10zł, 10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł(do10.16)

* Krysia z poza Dogo dla Pucka- 80zł ( do koperty),60zł(do koperty),100zł (60zł do koperty),80 zł,100zł,100zł (do 10.16)
* Madie dla Fejfolka - 60zł ( do koperty)50 zł( do koperty)(do 12.14)

* Agnieszka spoza dogo dla Inki - 30zł(do koperty),30zł(do koperty),30zł(do koperty),30 zł(do koperty),  30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oprócz wirtualnych adopcji pomogła nam jeszcze :

*Alaksandra K z Krakowa - 100 zł - dla Białogonków
* Mdk8 - 20 zł - dla Białogonków
* Atulek - 300 zł - dla Białogonków
* Osoba ktora chce pozostać anonimowa - 800 zł,381zł,385.25zł,390zł,394zł,400zł
* Panna Marple - dla Białogonków - 100 zl
* Alla Chrzanowska - 200 zl ( z przeznaczeniem na dług za blachy)
* Denover - dla Białogonków - 20 zl
* Magolek - dla Białogonków - 70 zl
* Agnieszka K z Krakowa - 100 zl
* Olena 84 - dla Białogonków - 100 zł
* Teresa G z Łodzi - dla Białogonków- 120 zl
* Obieżyświat - na weta i nie tylko-  100zl,100zł,100zł,100zł,100zl,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł zl,100zł,100zł,100zł,100zl,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł
* Klaudia K ( Collette) - dla Bialogonków - 100 zl
* Nasza anonimowa Przyjaciółka - dla Bialogonków -   400zl,400zł,250zł,300zł,250zł,250zł,250zł,250zł,250zł,250zł,300zł,350zł,300zł,300zł,350zł,250zł,350zł,250zł,250zł,250zł,250zł, 200zł,250zł,200zł,200zł,200zł
* Anna G ze Szczekocin - dla Dużego - 50 zł

* Danuta R - 400 zł na opał i 100 zł dla Białogonków
* Cancer - 20 zł dla Białogonków
* Arim dla Białogonków - 50 zł
* Ewa Marta na wodę do domku Białogonków - 100 zł
* Ewanka dla Białogonków - 100 zł
* Marian SZ od Rents na wodociąg - 100 zł
* Ajw dla Białogonków - 25 zł
* M.P i spólka dla Białogonków - 50 zł
* Anna B z Sierakowa dla Białogonków - 50 zł
* Igusia do kopert sześciu Białogonków - 60zł
* Danuta.Katarzyna na szczepienia Łatka- do jego koperty 70 zł
* Gusiaczek na wodę ( bazarek ) - 165 zł
* Danyww na wodę - 30 zł
* Jasza na wodę - 16.45zł
* Collette na nieprzewidziane wydatki - 100zł
*
Atulek za bazarek Atulkowo- 565.10 zł
* Poker za bazarek- 217 zł
* Bric-a brac za bazarek- 80 zł
* Panna Marple dla Białogonków- 100 zl,100zł,100zł
* Pani Krystyna B P. dla Białogonków- 50 zł
* Dana na wodę- 100 zł
* Pliszka dla Białogonków- 25 zł
* Pstrokata na szczepienia Erneścika- 50zł (wkładam do jego koperty

* Podmcent na szczepienia Polusi - 80zł (wkładam do jej koperty)
* Malgoska ze swojego bazarku - 271.80zł
* Dorota131 dla Białogonków - 150zł
* Anonimowa Osoba na kominiarza - 30zl
* Zozola77 na wode - 50zl
* Rents dla chorego Noska- 50zł
* Skarpeta Talcot na leczenie Noska- 120zł
* Wiola186 dla Białogonków - 200zł
* Grażynka49 na wodę - 50 zł
* Rents i AtaO na wodę - 400z

* Bric-a-brac i Markofix1 z bazarku dla Białogonków - 240 zł
* Collette - " wyrównanie za wodę " -47.65zł
* Ani68 -z bazarku dla Białogonków z przeznaczeniem " na wodę" - 451zł
* Marie23
dla Białogonków- 20 zł
* Jolantina dla Fiori na szczepienia - 30zł
* Jolantina do puszeczki weterynaryjnej - 70zł
* Collette 33 zł na wodę ( wkładam do puszeczki z napisem " na nieprzewidziane wydatki")
* Igusia 40 zł na szczepienia dla Ałka ( do koperty)
* Beta1 dla Ledy na Cyklosporyne na kilka miesięcy- 100zł+50 zł+50zł( do koperty)

* Podmcent na wodę ( wkładam do puszeczki " na nieprzewidziane wydatki" - 50 zł

* Dana na wodę (wkładam do puszeczki " na nieprzewidziane wydatki"- 10zł

* Grażynka49 na szczepienia Rafika - 45 zł( do koperty)

* Ika136 na szczepienia Inki - 70zł ( do koperty)

* Mar.Gajko dla Maxika na szczepienia- 50zł ( do koperty)

* Alla Chrzanowska na montaż okna - 100zł

* Nuncek z Rodziną na montaż okna - 300zł

* Mattilu  na szczepienia Roxi - 42zł ( do koperty)

* Shilomaniak na farby i inne - 100 zl do mojego portfela ;) z poleceniem zakupu farb i takich tam ;)

* Cisowianka dla Białogonków - 30 zł

* Szareńkowa z bazarku na weta Białogonków - 145.95 zł

* Atulek do kopertki Patonka - 20 zl,50zł,60zł

* Salibinka na szczepienia Dupki - 70 zl ( do koperty)

* Orzesz- zebrane pieniązki ( 160zł) od wolontariuszy w Orzechowicach :) - puszeczka " na nieprzewidziane wydatki "

* Pstrokatka " na nieprzewidziane wydatki " - 50 zl

* eMilka spoza dogo dla Lucynki ( do koperty) - 100 zł

* Gabi 79 ze swojego bazarku - 54 zł ( na nieprzeiwdziane wydatki) : )

* Gusiaczek ze swojego bazarku - 120 zł ( na nieprzeiwdziane wydatki) : )

* Grażynka49 - 40 zł na drzwi (czyli do nieprzewidzianych wydatków) : )

* Pani Zofia K z Masłowa - 50zł,100zł,100zł,50zł,100 zł,100zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł,50zl,50zł,50zł,50zł,50zł,50zł

* Dorot131 - 50 zł - okno czyli puszka " na nieprzeiwdziane wydatki"

* Collette - 150zł - okno czyli puszka " na nieprzeiwdziane wydatki"

* Gabi79 - 45 zł z bazarku - puszka " na nieprzeiwdziane wydatki"

* Pstrokatka - 100 zł ( " bezimienna puszka" )

* Ika136 - 120 zł - na leczenie Inki ( wkładam do jej koperty)

* Mattilu - 31 zł - na nieprzewidziane wydatki 

* Nutusia - 244.50 zł - ze swojego bazarku - puszeczka "WET"

* Ewa Gałązka - 257 zł - ze swojego bazarku - puszeczka "WET"

* Usiata, Cancer i EKIPA;) - 1142 zł - z bazarków kalendarzowych - " puszeczka " na nieprzeiwdziane wydatki"

* Krzyś - 135.10 - z bazarku - puszeczka "wet"

* Mar.Gajko - na brame - 50 zł  ( bezimienna puszeczka)

* Little_My ze swojego bazarku na bramę - 247.90 ( bezimienna puszeczka)

* Mar.Gajko dla Pyrdusia - 30 zł

* Mazowszanka ze swojego bazarku - 500 zł ( puszeczka "WET")

* Collette dla Pyrdusia - 50 zl 

* Collette na altankę( wiatę) - 50zl,100zł , 200.48zł

* Rents i AtaO na altankę - 100 zł,200zł 

* Rents i AtaO na elektrykę - 100 zł,100zł

* Panna Marple na elektrykę - 100 zł

* Anonimowa Osoba dla Pyrdusia - 50 zł

* Collette na bramę - 100zł ( bezimienna puszeczka)

* Collette na opał - 19 zł ( puszeczka "OPAŁ")

* Atulek na leczenie Patonka - 50 zł ( do koperty)

* Zozola na altankę - 30 zł

* Pani Iwona P. na altanke - 150 zł

* Anonimowa Ciocia na altanke - 100 zł

* Bakusiowa na elektrykę -100zł

* Ewa Gałązka ze swojego bazarku na altankę - 300 zl

* Norkowa z rozliczenia wątku 3 suń - 300 zł ( 180.10zł na elektrykę , 119.90 "WET")

* Krzysiu z bazarku altankowego 535 zł ( 62.10zł na altankę , 472.90zł na elektrykę)

* Teresa118 dla Sierściuszka - 100zł,100zł

* Ciocia Nesiowata - 30zł,30zł,85zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł,30zł

* Teresa118 dla Fiorki - 100 zł

* Agnieszka spoza DOGO - 60zł,30zl

* Jolantina dla Fiori na szczepienia - 50 zł

* Teresa118 dla Ernesta - 100 zł

* Bakusiowa na opał - 50 zł

* Teresa118 dla Rafika - 50zł

* Inka Kraków na piec - 50zł,50zł,500zł,50zł,50zł,50zł,50zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,100zł,120zł,100zł,100zł

* Dana i Muszkieterowie na awarię komputera - 50 zł

* Nunckowie na naprawę komputera - 300 zł

* Pani Dorota( od Collette) - 50zł

* W spadku po Dusi vel Małej - 268 zł

* Teresa118 dla Lenki - 100zł

* Teresa118 dla Fejfolka - 100zł

* Dorot131 na piec - 100zł

* Bakusiowa na piec - 100zł,100zł

* Grażynka49 na piec - 50zł

* Teresa118 dla Krawatka - 50zł

* AtaO na piec - 200 zł

* Teresa118 dla Lenki - 50zł

* Ewu na piec - 50 zł

* Inka Kraków od swoich Przyjaciół na piec - 230zł

* Ciocia Cancer i Ciocia Kama ze swojego bazarku - 1029 zł

* Teresa118 dla Sierściuszka - 50zł

* Teresa118 dla Noska - 50zł

* Zozola na piec - 50zł

* Ania75 - 10zł,20zł,20zł

* Ciocia Cancer i Ciocia Kama ze swojego bazarku - 1002 zł

* Ciocia Nunckowa na piec - 1000 zł

* Zozola na dług piecowy - 20 zł

* Zozola puszka WET - 10 zł,10zł

* Teresa118 dla Ernesta - 50zł + 50zł

* Orzesz na nie przewidziane wydatki - 30 zł

* P. Jadwiga z FB - na opał - 30zł

* Z Rysiowego wątku na opał - 200zł

* Z wątku Kasji - na nie przewidziane wydatki - 452 zł

* Z wątku Gizmo i Naj - na  nie przewidziane wydatki - 974.70zł

* Anetaks4 - 10 zł

* Ajula - 10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł,10zł

* Anecik na środki czystości - 20zł,20zł,40zł,20zł

* Teresa118 dla Sierściuszka - 100 zł

* MuszkaMuszka dla Białogonków( opał) - 200 zł

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Anonimowa osoba zgodziła się, aby pieniążki od Niej podzielić po połowie na dług za blachy (400 zł) i na benzynę,(400 zl) abym mogła dojeżdzac do Białogonków ;-)

Atulek, równiez zgodziła się aby pieniążki od niej przeznaczyć na dług za blachy - 300 zl

Alla Chrzanowska zgodziła sie abym 200 zł od niej także przeznaczyła na blachy.

Kolejna Anonimowa osóbka również nie ma nic przeciwko abym pieniazki od niej ( 400 zł) przeznaczyła na dług blachowy

Collette podarowała 900 zł na dług za blachy

Tak więc dzięki Wam dług za blachy został spłacony :) Bardzo , bardzo dziekuję :)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zakładamy też takie czarodziejskie puszeczki od Mazowszanki . Będziemy do nich zbierać pieniązki na różne Białogońskie cele
P1240538.jpg

Do puszeczki z napisem WET wkładamy 300 zł ( razem jest juz w niej więc 1000 zł (w tym700 z poprzedniego wątku od Obieżyświat)-stan na 19.07.14
22.07.14 wyciągnełam z puszeczki 92zł na badania Fejfola i Dupci. Stan na dzień 22.07.14 wynosi: 908zł
24.07.14 wizyta u weta Samby ( stawy) - 57zł. Stan na dzień 24.07.14 wynosi: 851zł
28.07.14 wkładam 300zł. Stan na dzień 28.07.14 wynosi : 1151zł
29.07.14 wizyta Fwjfola, Dupki, Ledy i Inki u weta - 50 zł, leki - 17.50zl
30.07.14 wizyta Samby u weta - 38zł , leki- 56.96zł . Stan na dzień 30.07.14 wynosi 988.54zł
04.07.14 wkładam 200 zł. Stan na dzień 04.08.14 wynosi 1188.54zł
11.07.14 wyciągam z puszeczki 112.46 za paragony za leki z dn 07.08 i 11.08.14 , czyli stan na dzień 11.08.14 wynosi 1076.08zł
21.08.14 wyciągam z puszeczki 104.83zł za paragony za leki z dn 14.08 i 18.08.14, czyli stan na dzień 21.08.14 wynosi 971.25zł
26.08.14 wyciągam z puszeczki 96 zł ( dopłata do szczepień paragon z dnia 26.08.14) a wkładam 70zł od Yolantiny czyli stan na dzień 26.08.14 wynosi 945.25

23.09.14 wkładam do puszeczki 175.95 zł   ale też wyciągam  30 zł na szczepienie Ałka czyli stan na dzień 23.09.14 wynosi 1091.20 zł

03.11.14 wyciągam z puszeczki  na odrobaczenie 210zł czyli zostaje 881.20zł

07.11.14 wkładam 490zł czyli na dzień 07.11.14 stan wynosi 1371.20zł

28.11.14 wkładam 100 zł a wyciągam 71.42zł  czyli stan na dzień 28.11.14 wynosi 1399.78zł

12.12.14 wkładam 400zł a wyciągam 205 zł czyli stan na dzień 12.12 14 wynosi  1594.78 zł

08.01.15 wkładam 1386.60 a wyciągam 60zł czyli stan na dzień 08.01.15 wynosi 2921.38zł

31.01.15 wkładam 1344 zł czyli stan na dzień 31.01.15 wynosi 4265.38 zł

15.02.15 wkładam 600zł czyli stan na dzień 15.02.15 wynosi 4765.38

05.03.15 wyciągam z puszeczki 362.13 zł czyli stan na dzień 05.03.15 wynosi 4403.25 zł

04.04.15 wyciągam z puszeczki 188.13zł czyli stan na dzień 04.04.15 wynosi 4215.12

01.05 15 wyciągam z puszeczki 701.83 zł czyli stan na dzień 01.05.15 wynosi 3513.29

31.05 15 wyciągam z puszeczki 143.75zł ale też wkładam 50 zł czyli stan na dzień 31.05.15 wynosi 3419.54 zł

01.07.15 wyciągam z puszeczki 172.20zł ale też wkładam 519.90zł czyli stan na dzień 01.07.15 wynosi 3767.24 zł

03.08.15 wyciągam z puszeczki 843.31 zł czyli stan na dzień 03.08 15 wynosi 2923.93 zł

03.09.15 wyciągam z puszeczki 156.34 zł ale wkładam 50 zł czyli stan na dzień 03.09.15 wynosi 2817.59zł

04.10.15 wyciągam z puszeczki 255 zł ale wkładam 242 zł czyli stan na dzień 04.10 15 wynosi 2804.59 zł

06.11.15 wyciągam z puszeczki 185.04 ale wkładam 350zł czyli stan na dzień 06.11.15 wynosi 2969.55 zł

03.12.15 wyciągam z puszeczki 410zł ale wkładam 80 zł czyli stan na dzień 03.12.15 wynosi 2639.55 zł

06.01.16 wyciągam z puszeczki 416.86zł ale wkładam 200zł czyli stan na dzień 06.01.16 wynosi 2422.69 zł

06.02.16 wyciągam z puszeczki 270.99zł ale wkładam 680zł czyli stan na dzień 06.02.16 wynosi 2831.70 zł

05.03.16 wyciągam z puszeczki 117.95zł czyli stan na dzień 05.03.16 wynosi 2713.75 zł

07.04.16 wkładam do puszeczki 1000zł i wyciągam 120 zł. Stan na dzień 07.04.16 wynosi 3593.75 zł

07.05.16 wycigam 59 zł czyli stan na dzień 07.05.16 wynosi 3534.75 zł

06.06.16 wyciągam 411.19 zł czyli stan na dzień 06.06.16 wynosi 3123.56 zł

06.08.16 wyciągam 231.62 zł czyli stan na dzień 06.08.16 wynosi 2891.94 zł

07.10.16 wyciągam 93 zł czyli stan na dzień 07.10.16 wynosi 2798.94 zł

06.11.16 wkładam 10zł czyli stan na dzień 06.11.16 wynosi 2808.94 zł

11.12.16 wyciągam 110 zł ale wkładam 30 zl czyli stan na dzień 11.12.16 wynosi 2728.94 zł

10.01.17 wyciągam 433.61zł ale wkładam 270 zł czyli stan na dzień 10.01.17 wynosi 2565.33 zł

07.02.17 wyciągam 20zł, czyli stan na dzień 07.02.17 wynosi 2545.33 zł

05.03.17 wkładam 11 zł czyli stan na dzień 05.03.17 wynosi 2556.33 zł

08.04 17 wkładam 20zł ale wyjmuje 78.05 czyli stan na dzień 08.04.17 wynosi 2498.28 zł

07.05.17 wyjmuję 132 zł ale wkładam 659.50 zł czyli stan na dzień 07.05.17 wynosi 3025.78 zł

09.06.17 wkładam 10zł czyli stan na dzień 09.06.17 wynosi 3035.78 zł

08.07.17 wyjmuję 345.54 zł ale wkładam 10 zł  czyli stan na dzień 08.07.17 wynosi 2700.24 zł

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do puszeczki z napisem OPAŁ wkładamy 300 zł czyli jest na opał 300 zl
06.07.14 od anonimowej dogomaniaczki 200 zł ,czyli na dzień 06.07 mamy już 500zł
13.07.14 wkładamy 400 zł ,czyli na dzień 13.07.14 mamy 900zł
28.07.14 wkładam 300zł czyli na dzień 28.07.14 mamy 1200zł
04.08.14 wkładam 200 zł czyli na dzien 04.08.14 mamy 1400 zł
07.08.14 zapłaciłam za węgiel 819zł czyli na dzień 07.08.14 mamy 581zł

01.05.15 wkładam 19 zł czyli stan na dzień 01.05.15 wynosi 600 zł

03.08.15 wkładam 400 zł czyli stan na dzien 03.08.15 wynosi 1000 zł

03.09.15 wyciągam z puszeczki 1109 zł ale też wkładam 100 zł czyli stan na dzień 03.09.15 wynosi  minus 9 zł

04.10.15 wkładam 180 zł czyli stan na dzień 04.10.15 wynosi 171 zł

06.11.15 wkładam 425 zł czyli stan na dzień 06.11.15 wynosi 596 zł

03.12.15 wkładam 50zł czyli stan na dzień 03.12 15 wynosi 646 zł

06.01.16 wkładam 130 zł czyli stan na dzień 06.01.16 wynosi 776 zł

06.06.16 wkładam 21 zł czyli stan na dzień 06.06.16 wynosi 797 zł

06.09.16 wyciągam 500 zł na drewno czyli stan na dzień 06.09.16 wynosi 297 zł

06.11.16 wyciągam 350zł ale tez wkładam 230 zł czyli stan na dzień 06.11.16 wynosi 177 zł

07.02.17 wkładam 280 zł czyli stan na dzień 07.02.17 wynosi 457 zł

05.03.17 wkładam 30 zł czyli stan na dzień 05.03.17 wynosi 487 zł

08.04.17 wkładam 480 zł czyli stan na dzień 08.04.17 wynosi 967 zł

07.05.17 wkładam 80zł czyli stan na dzień 07.05.17 wynosi 1047 zł

09.06.17 wkładam 80zł czyli stan na dzień 09.06.17 wynosi 1127 zł

08.07.17 wkładam 280 zł czyli stan na dzień 08.07.17 wynosi 1407 zł

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do puszeczki z napisem NA NIE PRZEWIDZIANE WYDATKI wkładamy 330 zl czyli jest 330 zł (stan na dzień 04.07.14)
13.07.14 wkładamy 315 zł , mamy więc 645 zł ale zapłaciłam za nieudany transport Dupki (300zł) więc na dzień 13.07.14 mamy 345 zł .

19.07.14 wkładam do puszeczki 100zł czyli na dzień 19.07.14 mamy 445zł
28.07.14 wkładam 300zł czyli na dzień 28.07.14 mamy 745zł
04.08.14 wkładam 200zł czyli na dzień 04.08.14 mamy 945 zł
11.08.14 wkładam 30 zł ale jednoczesnie płace kominiarzowi 80zł czyli na dzien 11.08.14 mamy 895zł
21.08.14 wyciągam z puszeczki 333zł jako uzupełnienie kwoty która zapłaciłam hydraulikowi za doprowadzenie wody , czyli stan na dzień 21.08.14 to 562zł
26.08.14 wkładam 33 zł czyli stan na dzień 26.08.14 wynosi 595 zł
30.08.14 wkładam 229.10zł czyli stan na dzień 30.08.14 wynosi 824.10zł
03.09.14 wkładam 50 zł czyli stan na dzień 03.09.14 wynosi 874.10zł
05.09.14 wkładam 290.08zł czyli stan na dzień 05.09.14 wynosi 1164.18 zł

14.09.14 wkładam 745.25 zł czyli stan na dzień 14.09.14 wynosi  1909.43 zł

02.10.14 wkładam 100 zł czyli stan na dzień 02.10.14 wynosi 2009.43 zł

O8.10.14 wkładam 400zł czyli stan na dzień 08.10.14 wynosi 2409.43 zł

16.10.14wkładam 210 zł ale tez wyciągam 1000zł (hydraulik). Stan na dzień 16.10.14 wynosi 1619.43zł

25.10.14 wkładam 174zł czyli stan na dzień 25.10.14 wynosi 1793.43

28.11.14 wkładam 140 zł a wyjmuję 55.96zł czyli stan na dzien 28.11.14 wynosi 1877.47 zł

12.12.14 wkładam 245 zł a wyjmuje 300 zł czyli stan na dzień 12.12 14 wynosi  1822.47 zł

08.01.15 wkładam 1173zł a wyjmuje 1189.95 czyli stan na dzień 08.01.15 wynosi 1805.52 zł

31.01.15 wkładam 100 zł  a wyjmuje 508.35 zł czyli stan na dzień 31.01.15 wynosi 1397.17 zł

05.03.15 wkładam 800zl czyli stan na dzień 05.03.15 wynosi 2197.17 zł

04.04.15 wyjmuję 880zł czyli stan na dzień 04.04.15 wynosi 1317.17zł

31.05.15 wyjmuje 129.99zł ale tez wkładam 100zł czyli stan na dzień 31.05.15 wynosi 1287.18 zł

03.08.15 wyjmuję 138.43 czyli stan na dzień 03.08.15 wynosi 1148.75 zł

03.09.15 wyjmuję 70zł ale też wkładam 300 zł czyli stan na dzień 03.09.15 wynosi 1378.75zł

06.11.15 wyjmuję 220zł czyli stan na dzień 06.11.15 wynosi 1158.75zł

03.12.15 wyjmuję 150 zł czyli stan na dzień 03.12.15 wynosi 1008.75 zł

06.01.16 wyjmuję 200 zł ale wkładam 330 zł czyli stan na dzień 06.01.16 wynosi 1138.75 zł

06.02.16 wyjmuje 69.66 zł czyli stan na dzień 06.02.16 wynosi 1069.09zł

05.03.16 wkładam 530zł czyli stan na dzień 05.03.16 wynosi 1599.09 zł

07.04.16 wkładam 330zł ale wyjmuje  100 zł czyli stan na dzień 07.04.16 wynosi 1829.09zł

07.05.16 wkładam 80zł ale wyjmuję 192.81zł czyli stan na dzień 07.05.16 wynosi 1716.28 zł

06.06.16 wkładam 80 zł ale wyjmuję 100 zł czyli stan na dzień 06.06.16 wynosi 1696.28 zł

07.07.16 wkładam 80 zł ale wyjmuję 56.44 zł zł czyli stan na dzień 07.07.16 wynosi 1719.84 zł

06.08.16 wkładam 90zł ale wyjmuję 120 zł czyli stan na dzień 06.08.16 wynosi 1689.84 zł

06.09.16 wyjmuję 167 zł ale wkładam z rozliczenia 80 zł czyli stan na dzień 06.09.16 wynosi 1602.84 zł

07.10.16 wkładam 100 zł czyli stan na dzień 07.10.16 wynosi 1702.84 zł

06.11.16 wyjmuję 126.20zł ale wkładam 1536.70zł czyli stan na dzień 06.11.16 wynosi 3113.34 zł

11.12.16 wyjmuję 134 zł ale wkładam 100 zł czyli stan na dzień 11.12.16 wynosi 3079.34 zł

10.01.17 wkładam 223.20 zł czyli stan na dzień 10.01.17 wynosi 3302.54 zł

07.02.17 wyjmuję 50 zł czyli stan na dzień 07.02.17 wynosi 3252.54 zł

05.03.17 wyjmuję 837 zł czyli stan na dzień 05.03.17 wynosi 2415.54 zł

08.04.17 wyjmuję 120 zł czyli stan na dzień 08.04.17 wynosi 2295.54 zł

07.05.17 wyjmuję 40zł czyli stan na dzień 07.05.17 wynosi 2255.54 zł

09.06.17 wyjmuję 860.97zł czyli stan na dzień 09.06.17 wynosi 1394.57 zł

08.07.17 wyjmuję 16.30 zł czyli stan na dzień 08.07.17 wynosi 1378.27 zł

Zgodnie Z Waszą Kochani sugestią zakładam małą puszeczkę z napisem " WODA"
13.07.14 wrzucam do niej 300zł czyli na dzień 13.07.14 mamy 300zł. 19.07.14 wkładam 211.45 czyli na dzień 19.07.14 mamy 511.45zł
28.07.14 wkładam 237.10zl czyli na dzień 28.07.14 mamy 748.55zł
04.08.14 wkładam 152.80zł czyli na dzień 04.08.14 mamy 901.35zł
11.08.14 wkładam 900zł czyli na dzień 11.08.14 mamy 1801.35zl
12.08.14 wkładam 450zł czyli na dzień 12.08.14 mamy 2251.35 zł
  21.08.13 wkładam 758.65zł czyli na dzień 21.08.14 mamy 3010 zł
21.08.13 likwiduję puszeczkę z napisem "NA WODĘ" gdyż dzięki Wam udało się ta wodę doprowadzić ( nawet ciepłą :) )
Kwota do zapłaty Hydraulikowi ( plus bateria kuchenna) to 3343 zł więc brakujące 333zł dobieram z puszeczki " na nieprzewidziane wydatki "

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do " bezimiennej puszeczki"-brama(?)  wkładam 100 zł . Stan na dzień 08.01.15 wynosi 100 zł

01.05.15 wkładam 100 zł czyli stan na dzień 01.05.15 wynosi 200zł

05.03.15 wkładam 800 zł czyli stan na dzień 05.03.17 wynosi 1000 zł

08.04.17 wyjmuję 1000zł czyli stan na dzień 08.04.17 wynosi 0 zł  .

Z dniem 08.04.17 likwiduję ta puszeczkę

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do puszeczki z napisem " ELEKTRYK" 04.04.15 wkładam 597 zł czyli stan na dzień 04.04.15 wynosi 597zł

01.05.15 wkładam 200 zł czyli stan na dzień 01.05.15 wynosi 797 zł

01.07.15  rozliczyłam wszystkie "elektryczne" wydatki czyli z dzisiejszego rozliczenia dodałam 1203 zł . Razem daje to kwotę 2.000 zł czyli tyle ile kosztowała nowa instalacja elektryczna w Białogonkowie. : ) Likwiduję więc puszeczkę " Elektryk" dziekując Wam Kochani za ten ogromny gest Waszej troski o nasze bezpieczeństwo : )

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Collette przeznaczyła 50 zł na altanke ( wiatę). Nie mam juz puszeczek ani kopert więc wkładam je do skarpetki ;)

04.0415 wkładam do skarpetki altankowej 577.55zł czyli stan na dzień 04.04.15 wynosi 627.55zł

01.05.15 wkładam 350 zł   ale wyjmuję na zakup altanki 1578.03 czyli stan skarpetki jest  na minusie - 600.48 zł

31.05.15 wkładam 680.48zł ale wyjmuję 442.10 czyli stan na dzień 31.05.15 jest na minusie - 362.10 zł

01.07.15 wkładam 362.10zł czyli stan koperty wynosi 0 zł : ) Likwiduję więc już tą altankowa kopertę dziękując jednocześnie za sprezentowanie super wypasionej altanki dla psiaków : )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na potrzeby Białogonkowa zakładam pudełko piecowe na remont pieca

Do tej pory pudełeczko to zasiliła Ciocia Ineczka kwotą 100 zł a z rozliczenia 06.01.16 wkładam jeszcze 550 zł czyli stan na dzień 06.01.16 wynosi 650 zł

06.02.16 wkładam 50 zł czyli stan na dzień 06.02.16 wynosi 700 zł

05.03.16 wkładam 50zł czyli stan na dzień 05.03.16 wynosi 750 zł

07.04.16 wkładam 50zł czyli stan na dzień 07.04.16 wynosi 800 zł

07.05.16 wkładam 700 zł czyli stan na dzień 07.05.16 wynosi 1500 zł

06.06.16 wkładam 300 zł czyli stan na dzień 06.06.16 wynosi 1800 zł

07.07.16 wkładam 2009 zł czyli stan na dzień 07.07.16 wynosi 3809 zł

Na dzień 25.07.16 czyli na dzień rozliczenia prac i materiałów za " rewolucję piecową" zebralismy 6511 zł. Za wszystko zapłaciliśmy 8000 zł , czyli mamy 1489 zł długu u Cioci Collette .

06.08.16 wkładam 150 zł czyli dług zmniejsza się do kwoty 1339 zł

06.09.16 wkładam 370 zł czyli dług zmniejsza się do kwoty 969 zł

07.10.16 wkładam 350 zł czyli dług piecowy zmniejsza się do kwoty 619 zł

06.11.16 wkładam 320 zł czyli dług piecowy zmniejsza się do kwoty 299 zł

11.12.16 wkładam 100 zł czyli dług piecowy zmniejsza się do kwoty 199 zł

10.01.17 wkładam 100 zł czyli dług piecowy zmniejsza się do kwoty 99 zł

05.03.17 wkładam 100 zł  czyli nie mamy już długu piecowego :) Pozostałą złotówkę wkładam do puszki WET

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mamy tez 50 zł na ewentualna naprawę komputera . Chowam te pieniążki do osobnej koperty

Stan na dzień 06.01.16 wynosi 50 zł

08.04.17 wyjmuję 50 zł czyli stan na dzień 08.04.17 wynosi 0 zł

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na potrzeby Białogonkowa zakładam puszeczkę "ŚRODKI CZYSTOŚCI" do której 07.02.17 wkładam 20 zł

05.03.17 wkładam 20 zł czyli stan na dzień 05.03.17 wynosi 40 zł

07.05.17 wyjmuję 29.38 zł  ale wkładam 40zł czyli stan na dzień 07.05.17 wynosi 50.62 zł

09.06.17 wyjmuję 44.07zł czyli stan na dzień 09.06.17 wynosi 6.55 zł

08.07.17 wkładam 20 zł czyli stan na dzień 08.07.17 wynosi 26.55 zł

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zakładamy kazdemu psiakowi kopertę gdzie będziemy wkładać nadwyzki z wirtualnych adopcji lub gdy ktoś ( nie opiekun wirtualny ) wpłaci cos na konkretnego psiaka
P1240540.jpg

Koperta:

Dupka-244.40zl
Duży- 528.40 zł
Ernest-181.40zł
Fejfol-254.40zł
Fiori-146.40zł
Krawat- 218.40zł
Leda- 153.40zł
Lena-125.40zł
Lucyna-768.40zł
Łatek-348.40zł
Maxiu-173.40zł
Miłka-841.40zł
Nosek-232.73 zł
Pola-333.40zł
Rafi-141.40zł
Roxi- 220.90 zł
Sierściuch- 218.40zł
Samba- 338.40zł

Pyrduś - 1054.13zł

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Korzystając z uprzejmości Świętokrzyskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami możemy zbierać pieniążki na ewentualnego weterynarza na Ich Fundacyjne konto :
Numer konta bankowego:
68 1240 1372 1111 0010 2812 7861 z dopiskiem " DLA BIAŁOGONKÓW"

Na koncie Śtoz dla Białogonków mamy :

* 150 zł od [email protected] ( z bazarku dla Białogonków)- Ślicznie dziękujemy
* 50 zł od Anny G .R.- pozdrawiamy i dziękujemy
* 70 zł od Krysi B. - Krysiu wielkie dzięki

* 110zł od Milagros 19853201 z bazarku - bardzo dziekujemy
* 49.50 zł od [email protected] z bazarku - pieknie dziekujemy
* 1000zł od Firmy Magnus - pięknie dziękujemy

* 100zł od Pstrokatej - dziekujemy pięknie :)

* - 600 zł leczenie i leki Inki

* - 280 zł leczenie i badania Dużego i Noska
649.50 zł jest na koncie Śtoz-u

07.05.2017 pieniązki z konta Śtoz-u w kwocie 649.50zł wkładam do puszki "WET" czyli z dniem dzisiejszym tj.)07.05.17 na koncie Śtoz-u nie mamy juz żadnych pieniazków

Moi Drodzy przedstawiam Wam aktualną listę Białogonków i ich wirtualnych opiekunów :)

Fejfol

Wirtualnym opiekunem Fejfolka jest:

Anetaks4 – 10 zł miesięcznie

Mazowszanka – 10 zł miesięcznie

Wykrywka – 10 zł miesięcznie

Madie – 10 zł miesięcznie

Olena84 – 10 zł miesięcznie

Hendra – 10 zł miesięcznie

W imieniu Fejfolka bardzo Wam dziękuję. :)

fejj.jpg

Dupka

Wirtualnym opiekunem Dupki jest:

– Salibinka30 zł miesięcznie

-Atulek i jej Córka- 30 zł miesięcznie

W imieniu Dupci bardzo dziękuję. :)

Dupc.jpg

Dżeki vel Duży

Wirtualnym opiekunem Dżekiego jest:

Alla Chrzanowska – 50 zł miesięcznie

W imieniu Dżekiego bardzo dziękuję. :)

P1260848.jpg

Ernest

Wirtualnym opiekunem Erniego jest:

Dorot131 – 25 zł miesięcznie

Mari23 – 5 zł miesięcznie

W imieniu Erniego bardzo Wam dziękuję. :)

DSCF6163.jpg

Leda

Wirtualnym opiekunem Ledy jest:

Natie – 20 zł miesięcznie

AlfaLS – 20 zł miesięcznie

W imieniu Ledy bardzo Wam dziękuję. :)

DSCF8519.jpg

Inka- już w DS u Cioci Ineczki Kraków : )

Ciociom wspierającym Inusię w Białogonkowie serdecznie dziękujemy : )

P1240838.jpg

Apolonia

Wirtualnym opiekunem Poli jest:

Usiata – 40 zł miesięcznie

W imieniu Poli bardzo dziękuję. :)

Poll.jpg

Fiori

Wirtualnym opiekunem Fiori jest:

Jolantina – 30 zł miesięcznie

Mari23 – 5 zł miesięcznie

W imieniu Fiori bardzo Wam dziękuję. :)

DSCF7293.jpg

Rafik

Wirtualnym opiekunem Rafiego jest:

Grażyna49 – 30 zł miesięcznie

W imieniu Rafika bardzo dziękuję. :)

DSCF8353.jpg

Krawat

Wirtualnym opiekunem Krawata jest:

Dana i Muszkieterowie– 40 zł miesięcznie

W imieniu Krawatka bardzo dziękuję. :)

DSCF8543.jpg

Max

Wirtualnym opiekunem Maxia jest:

Mar.gajko – 40 zł miesięcznie

W imieniu Maxiątka bardzo dziękuję. :)

DSCF8291.jpg

Lenka

Wirtualnym opiekunem Lenki jest:

Danyww – 10 zł miesięcznie

-Atulek i jej Córka- 20 zł miesięcznie

W imieniu Lenki bardzo Wam dziękuję. :)

DSCF8374.jpg

Roxi

Wirtualnym opiekunem Roxi jest:

Mattilu – 40 zł miesięcznie

W imieniu Roxi bardzo dziękuję. :)

DSCF5725.jpg

Lusi

Wirtualnym opiekunem Lucynki jest:

Mtf zalesie – 25 zł miesięcznie

e-Milka (spoza Dogo) – 50 zł miesięcznie

W imieniu Lucynki bardzo Wam dziękuję. :)

DSCF8313.jpg

Łatek

Wirtualnym opiekunem Łatka jest:

Beta1– 50 zł miesięcznie

W imieniu Łatka bardzo dziękuję. :)

DSCF7462.jpg

Samba

Wirtualnym opiekunem Sambusi jest:

Ika136 – 30 zł miesięcznie

Orzesz – 10 zł miesięcznie

W imieniu Sambusi bardzo dziękuję. :)

DSCF5682.jpg

Miłka

Wirtualnym opiekunem Miłki jest:

Agat21 – 30 zł miesięcznie

Igusia – 30 zł miesięcznie

W imieniu Miluni bardzo Wam dziękuję. :)

Milumi.jpg

Sierściuch

Wirtualnym opiekunem Sierściuszka jest:

Magolek – 30 zł miesięcznie

W imieniu Sierściuszka bardzo dziękuję. :)

DSCF5870.jpg

Nosek

Wirtualnym opiekunem Noska jest:

Rents – 40 zł miesiecznie

W imieniu Noska bardzo dziękuję. :)

DSCF9324.jpg

Patonek- już w DS u Wujaszka Paulusa : )

Cioci Atulek i jej Córci wspierających Patonka w Białogonkowie serdecznie dziękujemy : )

Pattonn.jpg

Pucuś- już w DS u Pani Tereni i Pana Miecia : )

Krysi spoza Dogo, Cioci Zozoli i Cioci Orzesz wspierających Pucka w Białogonkowie serdecznie dziękujemy : )

DSCF6170.jpg

Pyrduś

Wirtualnym opiekunem Pyrdusia jest:

AtaO – 30 zł miesięcznie

Asikowska – 20 zł miesięcznie

W imieniu Pyrdusia bardzo dziękuję. :)

DSCF9820.jpg

Wątki Białogonków, które są u Hałabajówki :

Gizmo i Naj:
http://www.dogomania...a-lepsze-jutro/

Kasja:

http://www.dogomania...-o-maleńki-cud/

23.12.2014 za TM odszedł Ałek [*]

11.01.2016 za TM odeszła Mambusia [*]

Podziwiam odwagę.
Dacie sobie radę? Tam ktoś mieszka z psami? Co z ogrzewaniem i w ogóle co będzie zimą? Dom sprawia wrażenie raczej "letniskowego"

Witaj.
Jestem pełna podziwu dla Twojej determinacji. Gratuluję osiągnięcia celu - zapewnienia psiakom bezpiecznego schronienia.
Chciałabym, aby to był początek Waszej szczęśliwej wspólnej drogi. Aby część z nich znalazła swoich ludzi i nowe domy.
Musisz nam więcej opowiedziec o swoich planach.
Czy w domku ktoś będzie mieszkał z psiakami na stałe.
Jak sobie będziecie radzili w zimie, czy ten piec ogrzeje cały domek?
Czy macie prąd, bo woda już jest, jak zrozumiałam.
Może dużo tych pytań :) ale chciałabym zagościć na tym wątku na stałe, jak pozwolisz.

Musisz też byc przygotowana na reakcje nowego otoczenia, ludzi z okolicy.
Pojawienie się takich "dziwnych miastowych" może skutkować podrzucaniem Wam kolejnych zwierząt z okolicznych wsi, i tak niestety będzie na 100%.
Pisz o Waszych najpilniejszych potrzebach.
I może trzeba dać nam możliwość "adoptowania" któregoś z psiaków - wirtualnie :)
Chętnie któregoś zaadoptuje - zapewniając mu jedzonko, szczepienia.
Pozdrawiam Cię ciepło i trzymam mocno, mocno kciuki.

Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy, którą włożyliście w to miejsce! Cieszę się, że Białogonki są już bezpieczne :)

Będę szykować dla Was paczkę, mam różne rzeczy, które mogą się przydać. Będę zbierać rzeczy i jak uzbiera się trochę, to poproszę o adres :)

Izuś,Krzysiu,wielki ukłon dla was - jesteście wspaniali.
Trzymałam za was kciuki,zawsze możecie liczyc na moją pomoc (skromną,bo i ja cienko przędę)
Przypominam o bazarku na FB - jeżeli ktoś nie korzysta z FB - będe pośredniczyć w licytacji

[url]https://www.facebook.com/events/592371210815144/?source=1[/url]

[quote name='rozi']Podziwiam odwagę.
Dacie sobie radę? Tam ktoś mieszka z psami? Co z ogrzewaniem i w ogóle co będzie zimą? Dom sprawia wrażenie raczej "letniskowego"

Jeszcze nie wiemy, czy damy sobie radę, robimy coś takiego pierwszy raz w życiu...
Na pewno bardzo potrzebujemy pomocy, powiem szczerze, że bardzo liczę na Dogomanię, na której się nigdy nie zawiodłam. Oczywiście, z psami jestem ja lub Krzysiu, zmieniamy się, więc w domku z psiakami zawsze ktoś jest 24 na dobę, 7 dni w tygodniu, (w nocy też)
Zdaję sobie sprawę, że zima w takim domku będzie bardzo ciężka, w dużym pokoju, który również pełni funkcję kuchni, sypialni i salonu, jest kuchnia kaflowa i bardzo fajny pomysł poprzedniego właściciela- ogrzewany spory kawałek wykaflowanej ściany. W drugim pokoju jest piecyk, trochę większy niż zwykła "koza", oprócz tego trzy ściany domku są ocieplone styropianem i otynkowane. Liche są niestety okna. Pociesza mnie tylko to, że psiaki przecież nie muszą żyć w dwudziestu stopniach, a my "człowieki", zdecydowaliśmy się na to świadomie i musimy jakoś dać sobie radę...
Obraz_048_1.jpg