Jump to content
Dogomania

WEIGHT PULLING A DYSPLAZJA


Rocki

Recommended Posts

Witam mam do Was pytania na temat weight pullingu:

Jakie są zasady weight pullingu?

Jak można samemu potrenować (amatorsko np z opona badz przyczepka) psa zachowujac normy bezpiczenstwa?

Jak taka ,,zabawa" wplywa na pieska psychike?

Ktore partie ciala najbardziej sie rozwijaja a ktore sa najbardziej obciazone?

Czy molosy nadaja sie do tego sportu?

A jak to sie ma do dysplazji na którą są podatne przecież?

Co sądzicie o tym sporcie, na co może dobrze wpływać?

Jezeli ktos ma jakies linki badz moglby cos wklejic to wielkie dzieki

PS.

Nie mam zamiaru z psiakiem trenowac jednak bardzo podobaja mi sie te zawody a nie znalazlem na forum zbyt duzo info na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Buldog, może by to na Szpice wrzucić....? :hmmmm: Bądź co bądź jest to dyscyplina zaprzęgowców. 8) Ja niewiele wiem (dziś juz późno, jutro bym czegoś poszukała...), pozwólmy się innym bardziej doświadczonym (Grześ 8) , Ewaka 8) ) wypowiedzieć... :D

Link to comment
Share on other sites

weight pulling dyscyplina zaprzegowcow?

nie wiedzialem.

wydawalo mi sie, ze sie w to raczej pitbulle bawia.

na razie nie bede tego stad ruszal - najlepiej spytaj ludzi na bullowatych, bo tam bylo swego czasu pare osob, ktore sie chyba nawet w to bawily.

jesli nie bedzie odzewu, to wrzuce na szpice.

Link to comment
Share on other sites

Wstyd sie przyznac ale nie znam angielskiego :oops: dlatego pomocy szukam tu i nie wrzucilem na molosy bo na tym sporcie znaja sie bullowate, szpicowate (interesuje mnie kazde info) ale ja bym chcial tez pod katem molosow (szczegolnie ich zdrowia fizycznego i psychicznego) dlatego dalem tu.

Link to comment
Share on other sites

no to masz pecha, bo po polsku nie ma za duzo o weight pullingu.

z tego, co pamietam, nie spotkalem sie z tym, zeby ktos sie w to bawil z molosami na wieksza skale.

poszukaj na forum takich ludzi, jak TomekAST&APBT, Ast&Bull, tom666 - i zajrzyj na ich strony. moga cos miec na ten temat, zwlaszcza chyba Tomek.

Link to comment
Share on other sites

Witam znowu czy ktos moglby mi podac srednia wysokosc bulldoga angielskiego(mile widziany opis obrazowy badz poownanie do innego psa)we wzorcu tylko wage odnajduje i jeszcze taka sprawa slyszalem ze one maja sporo problemow zdrowotnych czy mozna by zmniejszyc prawdopodobienstwo chorob przez sport i w ten sposob utrzymywac tego psa w dobrej kondycji slyszalem ze one nie moga za duzo biegac ale co myslicie o np uciagu czy to dobry pomysl zeby utrzymac dobra sprawnosc tego psa? i czy to prawda ze one raczej sie nie sluchaja czy mozna by go paru sztuczek nauczyc co o tym sadzicie.A i widzialem foto z obrony tego psa one maja do tego predyspozycje?

Link to comment
Share on other sites

Rocki - ja mam buldoga, ale teraz nie mam czasu.

ma w klebie jakies 43-44cm, a wazy ostatnio tak pod 28kg.

w kazdym razie nie slyszalem o tym, zeby jakis chcial ciagnac ciezary.

a juz w ogole o "zmniejszaniu prawdopodobienstwa chorob przez sport".

jak Ci sie trafi chory egzemplarz, to go sportem mozesz najwyzej "dobic", a nie cos tam zmniejszyc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...