Jump to content
Dogomania

Do jakiej rasy jest podobny mój pies ? - wątek zbiorczy


Mary&Shena

Recommended Posts

O kurczę jaki śliczniak.Miks onka z jamnikiem? :)

dokladnie to samo słyszę od wszystkich znajomych xD

Mama wyglądała jak mix JRT z chartem i spanielem (głównie sierść),ale ni w ząb do niej niepodobna,i tak sobie gdybamy na temat tatusia ;p

Link to comment
Share on other sites

Moja poprzednia suczka miała iksowate łapki i nic jej nie było...jedynym problemem było pobieranie krwi i podawanie jej kroplówek podskórnych; krzywe łapki->krzywe żyły-> strasznie ciężko się wkłuć. 

Czy psy z iksowatymi łapami są bardziej narażone na jakieś urazy?

Link to comment
Share on other sites

Gdyby to było moje zwierzątko - i gdyby było mnie na to stać - udałabym się na konsultacje do dr Novaka w Bohuminie. Na pewno nie jest to prawidłowe ustawienie łapek - nie wiem, na ile można zaleczyć, na ile nie przeszkadza w codziennym życiu.

Link to comment
Share on other sites

Moja Młoda ma wszystko w organizmie ok, karma też spoko, wiec może taka jej uroda po prostu ;) A jest dość niskopodłogowa i jamnikowata ;)

 

W życiu jej to nijak nie przeszkadza,nawet jak chodzi to ustawia łapy bardziej prosto, tylko jak siedzi to widać to wyraźnie.

Link to comment
Share on other sites

Corgi to chyba nawet we wzorcu ma napisane, że ma mieć łapy lekko na zewnątrz ;) u większosci ras rzeczywiście takie ułożenie jest traktowane jako wada, ale są rasy, właśnie niskopodłogowe, u których to występuje i podejrzewam, że jest potrzebne właśnie dla zachowania odpowiedniej równowagi, zwłaszcza gdy pies jest nie dość, że parówkowaty to jeszcze ma sporo masy (corgi, basset)

 

nika1- chyba jakiś owczar dopadł jakąś parówę :D

Link to comment
Share on other sites

Nie no to już przesada  :) to dział psi a to przeca czysta rasowa SURYKATKA :P

 
No nie, to nie jest surykatka, ale jak najbardziej pies - może wielorasowy, ale jednak. I to pies na pewno niepodobny do surykatki, gdyż nawet najgorsza suka - taka, do której mówi się "ty suko!" - swój honor ma i z surykatkiem się nie puści. Doprawdy, trzeba całkiem puścić wodze fantasmagorii, by w przedstawionym konterfekcie pieska dopatrzeć się genów surykatki. Albowiem surykatka wygląda tak:
 
kaljyf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Słyszałem kiedyś powiedzenie: nie ma brzydkich surykatek, jest tylko kwestia ilości wypitego alkoholu. Ale to chyba nie chodziło o surykatki. I chyba też nie o psy.


PS. Czaki, ta Twoja Galeria ze stopki, wcale mi nie wygląda na galerię. Chyba, że jest to galeria handlowa, albo inna nowomowa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...