Jump to content
Dogomania

Potrzebuja nas i naszej pomocy. Ludzie i zwierzeta – powodzianie na Bałkanach.


egradska

Recommended Posts

Czy wiecie coś nt głodujących w Dubrowniku psów???
Tu petycja w tej sprawie...
[SIZE=3][COLOR=#ff0000][h=2][/h] [URL="https://secure.avaaz.org/de/petition/Andro_Vlahusic_Lassen_sie_die_Tiere_im_Tierheim_Dubrovnik_nicht_verhungern/?aODGQhb"]https://secure.avaaz.org/de/petition...ngern/?aODGQhb[/URL]


[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

MAM FOTY! Sciagam i postaram sie dzis zamiescic, mam nadzieje, ze mi net nie zastrajkuje (korzystam grzecznosciowo u gospodarzy):cool1:

[quote name='grzenka']Czy wiecie coś nt głodujących w Dubrowniku psów???
Tu petycja w tej sprawie...

[SIZE=3][COLOR=#ff0000] [URL="https://secure.avaaz.org/de/petition/Andro_Vlahusic_Lassen_sie_die_Tiere_im_Tierheim_Dubrovnik_nicht_verhungern/?aODGQhb"]https://secure.avaaz.org/de/petition...ngern/?aODGQhb[/URL]




[/COLOR][FONT=arial][COLOR=#000000][/COLOR][/FONT][/SIZE][/QUOTE]
Na ten temat nic nie wiem, ale dopytam, mam ten azyl wsrod "znajomych" na fb, nota bene jest jednym z bohaterow ostatniej powiesci Izabeli SOwy, wlasnie zatytuowanej "AZYL".
Niemieckiego nie znam wcale, wiec do tresci petycji sie odniesc nie moge.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzenka']Czy wiecie coś nt głodujących w Dubrowniku psów???
Tu petycja w tej sprawie...
[SIZE=3][COLOR=#ff0000] [URL="https://secure.avaaz.org/de/petition/Andro_Vlahusic_Lassen_sie_die_Tiere_im_Tierheim_Dubrovnik_nicht_verhungern/?aODGQhb"]https://secure.avaaz.org/de/petition...ngern/?aODGQhb[/URL]


[/COLOR][/SIZE][/QUOTE]
Zapytalam u zrodel:
[URL]https://www.facebook.com/groups/14914895670/[/URL]

jest odpowiedz:
[COLOR=#000000][FONT=lucida grande][TABLE="width: 540"]
[TR]
[TD]Peticija se još uvijek potpisuje....gradonačelnik je odobrio hrane za cca 1-2 tjedna ali i dalje nema dugoročnog rješenja

co po naszemu by znaczylo

Petycja jest wciaz aktywna... burmistrz przyznal jedzenie na ok. 1-2 tygodnia, ale wciaz nie ma dlugoterminowego rozwiazania


[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/FONT][/COLOR]

Edited by egradska
Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska']
Niemieckiego nie znam wcale, wiec do tresci petycji sie odniesc nie moge.:roll:[/QUOTE]
Nie jestem tlumaczem, ale mniej wiecej sprobuje wyjasnic o co w tej petycji chodzi.
Jest ona napisana do burmistrza Dubrownika, ktory obiecal pomoc uratowanym zwierzetom jak i ludziom ktorzy sie poswiecaja nad ich opieka, poswiecajac swoje ostatnie grosze, a co za tym idzie, po ulicach nie blakaja sie zwierzeta aby turysci mogli bezpiecznie spedzac czas. Powinien pan wiedziec ze tego problemu nie da sie rozwiazac miloscia do zwierzat a sam sie tez nie rozwiarze. Rezerwa z darowizn starcza zaledwie na dwa dni, a co dalej? Czy ma pan zwierzeta domowe? czy byl pan kiedys glodny? Pan jest lekarzem wiec powinien pan wiedziec co znaczy byc naprawde glodnym. Zwierzeta nie maja nikogo oprocz nas ludzi, to wina ludzi ze ten problem istnieje. Wszyscy mowia, to sie nie da. Jednak wielu sie to udalo, bo nie mowili pustych slow, tylko czynami rozwiazali problem bezdomnosci zwierzat. Ogolnie temat zwierzat nie wiele interesuje politykow, probujac udowodnic ze u nas to sie nie uda. To nie prawda! Dlaczego udalo sie to w Niemczech, Holandi i innych krajach? W tych krajach bezdomnosc prawie nie istnieje, a to dlatego ze urzedy miast wziely sprawe w swoje rece, przeznaczyly wystarczajaco pieniedzy na kastracje oraz pomoc finansowa org. pro zwierzecym. Czy nie chce pan nalezec do grona tych politykow i zmienic tez problem w swoim kraju? Czy nie mozna tego uczynic teraz, nie czekajac dluzej? Prosze przemyslec moje slowa, myslac rownoczesnie o turystach ktorzy chetnie beda wrcac do miejsca w ktorym nie ma walesajacych sie bezdomnych psow po ulicach miasta. Prosze zatroszczyc sie o to zeby te zwierzeta nie musialy umierac z glodu. Zwierzeta maja ogromne serca, ktorymi chetnie obdaruja nowych wlascicieli. Prosze dac im ta szanse.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Nie jestem tlumaczem, ale mniej wiecej sprobuje wyjasnic o co w tej petycji chodzi.
Jest ona napisana do burmistrza Dubrownika, ktory obiecal pomoc uratowanym zwierzetom jak i ludziom ktorzy sie poswiecaja nad ich opieka, poswiecajac swoje ostatnie grosze, a co za tym idzie, po ulicach nie blakaja sie zwierzeta aby turysci mogli bezpiecznie spedzac czas. Powinien pan wiedziec ze tego problemu nie da sie rozwiazac miloscia do zwierzat a sam sie tez nie rozwiarze. Rezerwa z darowizn starcza zaledwie na dwa dni, a co dalej? Czy ma pan zwierzeta domowe? czy byl pan kiedys glodny? Pan jest lekarzem wiec powinien pan wiedziec co znaczy byc naprawde glodnym. Zwierzeta nie maja nikogo oprocz nas ludzi, to wina ludzi ze ten problem istnieje. Wszyscy mowia, to sie nie da. Jednak wielu sie to udalo, bo nie mowili pustych slow, tylko czynami rozwiazali problem bezdomnosci zwierzat. Ogolnie temat zwierzat nie wiele interesuje politykow, probujac udowodnic ze u nas to sie nie uda. To nie prawda! Dlaczego udalo sie to w Niemczech, Holandi i innych krajach? W tych krajach bezdomnosc prawie nie istnieje, a to dlatego ze urzedy miast wziely sprawe w swoje rece, przeznaczyly wystarczajaco pieniedzy na kastracje oraz pomoc finansowa org. pro zwierzecym. Czy nie chce pan nalezec do grona tych politykow i zmienic tez problem w swoim kraju? Czy nie mozna tego uczynic teraz, nie czekajac dluzej? Prosze przemyslec moje slowa, myslac rownoczesnie o turystach ktorzy chetnie beda wrcac do miejsca w ktorym nie ma walesajacych sie bezdomnych psow po ulicach miasta. Prosze zatroszczyc sie o to zeby te zwierzeta nie musialy umierac z glodu. Zwierzeta maja ogromne serca, ktorymi chetnie obdaruja nowych wlascicieli. Prosze dac im ta szanse.[/QUOTE]

dzieki, Ada:loveu:

[quote name='grzenka']Dziekuję Wam za wyjaśnienie.
Wczoraj spotkałam się na dogo z tą petycją i dlatego moje pytanie na wątku.
Niesamowite, że władze takiego miasta jak Dubrownik wykazują się taką ignorancją:shake:[/QUOTE]
w takim razie trzeba rozpropagowac te petycje, niech pan burmistrz wie, ze miedzynarodowa spolecznosc patrzy mu na rece.

Na szybko zamieszczam jeszcze fote z Draževca
[URL=http://www.tinypic.pl/dkx9ufcicstk][IMG]http://files.tinypic.pl/i/00547/dkx9ufcicstk_t.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Kochani, životinje.rs zrobilo notke na temat naszej pomocy:

[URL]http://www.zivotinje.rs/vestiStrana.php?id=9332&name=prijatelji-iz-poljske-pomazu-psima-iz-obrenovca-galerija&tip=vesti[/URL]

edit: relacja dotyczy psiakow u p. Vesny, czyli polowy zakupionego jedzonka.
Druga polowa bedzie sfotografowana w stowarzyszeniu Beta. U p. Vesny jest ponad 2O psiakow powodziowych, 30 wrocilo juz do wlascicieli:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska']Kochani, životinje.rs zrobilo notke na temat naszej pomocy:

[URL]http://www.zivotinje.rs/vestiStrana.php?id=9332&name=prijatelji-iz-poljske-pomazu-psima-iz-obrenovca-galerija&tip=vesti[/URL][/QUOTE]

To bardzo miłe :)

Link to comment
Share on other sites

czy to znaczy ze od nas Polakow dostali tylko 112 kg suchej karmy i 12 konserw? Ile psow jest w tej przechowalni? Mamy nadzieje ze z innych krajow tez dostali wsparcie w postaci karmy. Cy wiecie jak wyglada sytuacja dzis, czy psiaki sa zabezpieczone w karme?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Stan wpłat na koncie SKARPETY OWCZARKOWEJ na dzień 28.06.2014r

Bardzo dziękujemy za taki piękny odzew
:loveu::loveu::loveu:
Aneta M. - 50 zł
Anna G-R - 50 zł
Anna W. - 20 zł
Alla Ch. - 100 zł
Bernadeta P. - 15 zł
Anna Eugenia K. - 100 zł
Grażyna R-G - 30 zł
Mateusz W. - 20 zł
Anna D-B - 500 zł
Ewa N-Cz - 20 zł
Monika K. 100 zł
Ewa R. 150 zł
Anna Maria Sz. - 50 zł
Elżbieta Barbara Z-Ł - 100 zł
Agata K. - 15 zł
Małgorzata K. - 50 zł
Małgorzata G. - 50 zł
Beata Agnieszka Dz. - 100 zł
Paweł Leszek D. - 20 zł
Agnieszka B. - 500 zł
Katarzyna M-Sz - 30 zł
Marzena F. - 50 zł
Grażyna R-G - 30 zł
Maria T-F - 200 zł
Beata J. - 100 zł
Jolanta W. - 30 zł
Łukasz S. - 50 zł
Ewa Janina B. - 150 zł
Grażyna Maria L. - 39,93 zł
Agata S. - 30 zł
Joanna Maria K. - 20 zł
Barbara B. - 50 zł
Ewa M. - 100 zł
Halina P. - 15 zł
Marta Magdalena I. - 50 zł
Jolanta R. - 50 zł
Izabela M. - 30 zł
Paweł Leszek D. - 20 zł
Ewa D. - 40 zł
Bożena Ł. - 70 zł
Agnieszka D. - 50 zł
Jolanta B. - 50 zł
Ewa K. - 100 zł
Justyna J. - 100 zł
Alina W. - 50 zł
Cantadorra - 50 zł

RAZEM wpłynęło: +3564,93 zł
------------------------------------------

Wydatki:

- zakup karmy -2676,95 zł
- prowizja - 70 zł

Na koncie pozostaje : + 817,98

 

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie post pod postem, ale dogo coś nie chce dziś ze mną współpracować i odmawia mi cytowania i edycji :roll:

Od dnia 28.06.2014r pojawiła się jeszcze jedna wpłata na kwotę 20 zł od Kamila A.

Przed chwilą opłaciłam kolejny rachunek za jedzonko dla psiaków, które zamówiła egradska  :)

Tym razem na kwotę 183,25 euro

Bank znowu przeliczył pieniążki po sobie tylko znanym kursie i potrącił 805,72 zł

Tym razem bank nie policzył nam prowizji

 

A zatem ostateczne rozliczenie wygląda następująco:

 

WPŁYWY: + 3584,93 zł 

WYDATKI:

1/ karma: - 2676,95 zł  (70 zł prowizji)

2/ karma: - 805,72 zł 
 

Na koncie pozostaje: + 32,26 zł

 

Link to comment
Share on other sites

Czy są jakieś wieści co się u Pani Vesny dzieje? czy jest z nią kontakt?

Czekam na potwierdzenie dostarczenia karmy i zrobię jakieś podsumowanie całej akcji. "Troszkę" mi zeszło, ale to dlatego, ze Chorwaci długo mi powtarzali, że jedzonko jeszcze jest, więc czekałam cierpliwie na znak, ze zamówienie już potrzebne. Tym razem karma podróżuje do Ivany Begović z miejscowosci Dvor, przy granicy z BiH, za pośrednictwem sklepu internetowego PET CENTAR

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jestem, z wyrzutem sumienia za poślizg w relacji i nadzieją, że mi wybaczycie.

 

Od dramatycznych wydarzeń na Bałkanach związanych z powodzią minęło ponad 5 miesięcy. Właściwie dopiero w ub. tygodniu rozdysponowaliśmy resztę pieniędzy, jakie zostały z naszej zbiórki. Serbska część została wydana już wcześniej, za pośrednictwem portalu ZIVOTINJE.RS zakupiliśmy psie jedzonko, które trafiło między innymi do p. Vesny. Z p. Vesną jestem w kontakcie, pytałam ostatnio, ile psiaków z czasów powodzi wciąż pozostaje pod Jej opieką. Napisała mi, że kilka ma w dalszym ciągu, część wróciła do właścicieli, kilka znalazło nowe lokum.
Chorwaccy wolontariusze ze stowarzyszenia Rina volonteri wespół z innymi organizacjami prozwierzęcymi w Chorwacji zebrali ilość jedzenia, która długi czas wystarczała na zabezpieczenie potrzeb psich i kocich powodzian. Ponieważ czas mijał, a mnie dręczyły wyrzuty sumienia, że nie wydaliśmy zgodnie z przeznaczeniem reszty środków tutaj zebranych, dopytałam, w którym innym miejscu naszą pomoc można by zrealizować. I tak dowiedziałam się o potrzebujących psiakach u Ivany Begović, która mieszka właściwie na granicy chorwacko-bośniackiej, która cały czas ratuje bezdomne zwierzaki,w czasie powodzi też . Karma od nas dotarła, a dwa dni po niej, kolejna fala zalała podwórko Ivany. Ta dzielna dziewczyna walczy o przetrwanie 54 dorosłych psów, a są i szczeniaki, potomstwo podrzuconych szczennych suczek. Info o samej Ivanie można zaczerpnąć z Jej profilu, same fotki są wystarczajaco wymowne:

 

https://www.facebook.com/ibegovic1?ref=ts&fref=ts

 

 

Link to comment
Share on other sites

W Chorwacji po zwierzaki udaj się wolontariusze, HGSS (taki chorwacki GOPR) i wojsko, wczoraj z zatopionej miejscowości GUNJA udało się wydostać 30 piesków

http://www.index.hr/ljubimci/clanak/popis-zivotinja-ostavljenih-u-gunji-spasavaju-ih-volonteri-hgss-i-vojska/748459.aspx

Jest też taki komunikat:
http://www.index.hr/ljubimci/clanak/kako-sve-mozete-pomoci-ljudima-i-zivotinjama-na-poplavljenim-podrucjima/748134.aspx
HITNO! PiLNE
ieodlsmmbtdc_t.jpg

U Dvoru na Uni dom je izgubila Ivana Begović te 40 pasa i 11 štenaca koji su bili kod nje sklonjeni. Hitno joj treba pomoć, i to:
W miejscowości DVOR nad Uną dom straciła IVana Begoviś i 40 psów i 11 szczeniaków, które przechowywała. Pilnie potrzebuje pomocy w formie

-HRANA suha i konzervirana za 30 odraslih pasa i 11 štenaca
KARMA, sucha i puszkowana, dla psów dorosłych i szczeniaków
-Dekice ,stare,male,velike,sa pokojom rupom
Koce, stare, małe, duże, mogą mieć dziury
-Posteljine,isto stare koje možemo koristiti štencima za krevetiće
Pościel, też stara, która się nada na posłania dla szczeniaczków
-Ručnike
Ręczniki
-Jastuke
Poduszki
-Posude za hranu i vodu
Miski
-Ogrlice i vodilice
Obróżki i smycze
-Igračke za štence
zabawki dla szczeniaków
-Škarice za noktiće/četke za dlaku
obcinaczki do pazurków, szczotki
-Antibiotike/masti za rane/zavoji
antybiotyki, maści na rany, opatrunki
-Tablete protiv crijevnih nametnika
tablety na odrobaczenie
-Ampule i ogrlice protiv nametnika
spoty i obróżki przeciwkleszczowe
-Neopitroid/Biokill
-Izosan/Domestos,bilo koje sredstvo za čišćenje -dezinfekciju
środki do dezynfekcji

.............................................................................................................................................................................................................................


Właśnie tej dziewczynie przesłaliśmy psie jedzonko, za które dziękowała na FB 22 października. Niestety, już dwa dni później na tym samym profilu Ivany pojawiły się zdjęcia ilustrujące kolejne podtopienie i psiaki brodzące w wodzie. Na szczęście tym razem woda się wycofała szybciej i drastycznych strat nie poczyniła, ale to nie zmnienia faktu, że ten rok jest na Bałkanach wyjątkowo niestabilny pogodowo i dla wielu ludzi zapisał się czarniej niż tragiczne lata wojenne.






 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...