Jump to content
Dogomania

Zajrzyj, a przekonasz się, że warto pomagać..Karolek, Bambo, Łatka, Plamka,Papilonek i Jeżynka już bezpieczne..na pomoc czekają kolejne bezdomniaki!!!


Recommended Posts

Kilka dni temu udało nam się ( ja i trzy osoby z Adopcje-Zamość) wyciągnąć ze schroniska 4 niewielkie suczki: mamę i 3 córeczki.Suczki ważą w granicach 7-8kg, są młode, mama do 2 lat, córki po kilka miesięcy. Wszystkie trafiły do hoteliku u Murki. Były oczywiście zapchlone, zarobaczone, dwie ze zmianami prawdopodobnie grzybiczymi na nosku i uchu. Suczki spędziły w schronie 3 tygodnie, ale na szczęście wydano nam niesterylizowane. Na szczęście, ponieważ psy po zabiegach nie zostają pod opieką weta lecz zabierane są z powrotem do schroniska, do zimnych, betonowych  boksów. Dzwoniłam nawet w tej sprawie do Urzędu Miasta, któremu schronisko podlega i dowiedziałam się, że suki po sterylizacji nie mogą zostać w szpitalu, ponieważ w ustawie jest napisane, że pies po sterylizacji wraca do schroniska...

Mama z lewej, gładkowłosa oraz jedna z córek ze zmianą grzybiczą na pyszczku:

5a86bdc2aac23_imageproxy_php..jpg.fb2aa7711f57f3f0d1643ce22f93ca59.jpg

5a86be00a6ef3_imageproxy_php..jpg.598d397bca8444bd229892507a5e9ee4.jpg

imageproxy_php.....jpg.bfbea5d232a8a098b84d6ef0028dc6ae.jpg

imageproxy_php....jpg.188e7380e4afef0d8bda50f24c627ca0.jpg

imageproxy_php..jpg.1f5bedbe6076b9f59cb6a43e02b381f7.jpg

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

imageproxy.php9.jpg

Tak, jest to wypadnięty gruczoł łzowy. Powinno się go jak najszybciej repozycjonować pod trzecią powiekę, bo powstanie stan zapalny, co może skutkować uszkodzeniem gruczołu. Wypadnięcie może być jednorazowe ale może też się powtarzać, jeśli, np. uszkodzona jest chrząstka trzeciej powieki. Jeśli tylko się da, to nie zgadzajcie się na wycięcie. Powinien zostać wszyty metodą kieszonkową. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ze zmian skórnych poszła zeskrobina do badania, na razie traktuję je Surolanem, bo wg weta wygląda to bardzo grzybiczo. Wyniki dopiero za ok. 2 tygodnie.

Matka (pręgowana krótkowłosa) musiała mieć dom, smycz to dla niej rzecz normalna. Jest bardzo otwarta na człowieka, cieszy się. Normalna sunia. Podobnie zachowuje się czarna córka (największa rezoluta i szczekaczka z całej ferajny), ale ona dla odmiany smyczy na pewno nie widziała nigdy:) podobnie jak jej siostry. Pręguska długowłosa boi się, ale pomachuje ogonkiem. Najgorzej jest z czarną podpalaną suczką, najbardziej się boi, ucieka, nawet gryźć próbuje. Ale spokojnie powoli damy radę. 

Gruczoł łzowy zostanie skorygowany przy sterylizacji. 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja też mam nadzieję,że tym razem wreszcie chodzi o Zorkę. Dzwoniła do mnie dziewczyna, która zjeździła tę miejscowość - Kurzeszyn i okoliczne, rozmawiała z panem, który zadzwonił do mnie wczoraj z informacją o Zorce. Przekazała mi,że pan jest wojskowym i twierdzi,że ma świetną pamięć i na pewno się nie myli: wg niego pies widywany często przez niego to Zorka. Oby!

Dziękuję Olenie84 za bazarek na ogłoszenia Zorki :) Na moje konto wpłynęło 258zł.

W środę zamówiłam kolejne ogłoszenie w "Głosie", ale niestety okazało się,że pieniądze dotarły na konto za późno i ogłoszenie ukaże się za tydzień, czyli 22.02. Tym razem zapłaciłam również 108,24zł.

Nie potrafię wstawić inaczej pliku PDF.

fert.pdf

Bazarek Oleny84: 258zł-108zł=150zł

Z wcześniej otrzymanych od Bogusik 137zł na ogłoszenie poszło 108zł, zostało 29zł

W sumie na ogłoszenia zostało jeszcze:150+29=179zł

Oby te 179zł nie musiały być przeznaczane na kolejne ogłoszenie, wolałabym przeznaczyć je na transport Zorki do hoteliku...

Dziękuję też LocaiBenio za wpłatę 30zł :) Przeznaczę je na koty przebywające w przychodni w Izbicy (Miłka, Herman, Byron i Kizia-Mizia).

Link to comment
Share on other sites

Nie podziękowałam jeszcze baltimoore za expresowe zorganizowanie wizyty p.a. dla małej kotki, którą odebrała i przetrzymała u siebie Aldrumka. Dzięki wielkie baltimoore :)

Zdjęć kotków z nowych domków nie mam jeszcze, ale dla przypomnienia wstawię te  zrobione wcześniej:

Dwie siostry Bajka i Brawurka, które do ds przewiozła Olena84, a wcześniej przeprowadziła wizytę p.a.

2.jpg.964a486dfc414db1167e87a34333c953.jpg

Kotka Krysia, którą przejęła w Warszawie i przetrzymała Aldrumka, a wizytę zorganizowała baltimoore:

IMG_20171214_140756.jpg.754be8a43b0d5a5145f170e998c301ec.jpg

Tak mi się nasunęło,że z Zamościa wszyscy wyjeżdżają do Warszawy, nawet koty...

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, ala123 napisał:

Ja też mam nadzieję,że tym razem wreszcie chodzi o Zorkę. Dzwoniła do mnie dziewczyna, która zjeździła tę miejscowość - Kurzeszyn i okoliczne, rozmawiała z panem, który zadzwonił do mnie wczoraj z informacją o Zorce. Przekazała mi,że pan jest wojskowym i twierdzi,że ma świetną pamięć i na pewno się nie myli: wg niego pies widywany często przez niego to Zorka. Oby!

 

 

Czy to nie jest czasem pies o którym jest na wydarzeniu Zorki pod datą 24-go stycznia?

 

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, bakusiowa napisał:

Czy to nie jest czasem pies o którym jest na wydarzeniu Zorki pod datą 24-go stycznia?

 

Tamten też się pojawia, ale podobno ma właściciela, Monika Michalak dzisiaj rozmawiała z ludźmi i tak twierdzą. Pan wojskowy  mówi o popielatym psie, jak go określił. Pies z 24 stycznia jest ciemniejszy.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, danuta1 napisał:

Na początku stycznia ktoś podrzucił kotkę w stanie skrajnego wyczerpania. Dokarmiana przez nas i sąsiadów dochodziła do normalności.

Dzięki pomocy ali123 została wysterylizowana- i tu serdeczne podziękowania.

No i ma już dom stały.

Oto ona: Kotka Besia:

f0cbd814ca6bf063med.jpg

jaka ładna!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.02.2018 o 19:32, danuta1 napisał:

Na początku stycznia ktoś podrzucił kotkę w stanie skrajnego wyczerpania. Dokarmiana przez nas i sąsiadów dochodziła do normalności.

Dzięki pomocy ali123 została wysterylizowana- i tu serdeczne podziękowania.

No i ma już dom stały.

Oto ona: Kotka Besia:

f0cbd814ca6bf063med.jpg

to nie moja zasługa, koszty sterylizacji pokryła Fundacja Szare, bure i łaciate :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...