Jump to content
Dogomania

Zajrzyj, a przekonasz się, że warto pomagać..Karolek, Bambo, Łatka, Plamka,Papilonek i Jeżynka już bezpieczne..na pomoc czekają kolejne bezdomniaki!!!


Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc w szukaniu Zorki! Może znajdzie się jeszcze ktoś ze Skierniewic i okolicy, kto mógłby pomóc w rozwieszaniu plakatów? Ja na Dogomani nie znam nikogo stamtąd, ale może ktoś zna i mógłby poprosić? Jeżeli ona żyje, to potrzebuje tej pomoc jeszcze bardziej, niż do tej pory. Co jeszcze można zrobić?

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, ala123 napisał:

Bardzo proszę o pomoc w szukaniu Zorki! Może znajdzie się jeszcze ktoś ze Skierniewic i okolicy, kto mógłby pomóc w rozwieszaniu plakatów? Ja na Dogomani nie znam nikogo stamtąd, ale może ktoś zna i mógłby poprosić? Jeżeli ona żyje, to potrzebuje tej pomoc jeszcze bardziej, niż do tej pory. Co jeszcze można zrobić?

Gosia K.. z fb wzięła plakaty. 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Szukałam po starych zdjęciach Zorki w całej okazałości, ale ona na wcześniejszych zdjęciach ma dużo krótszą sierść, teraz chyba zimowa jej wyrosła taka długa. Bo chyba mało prawdopodobne, że ktoś ją ostrzygł...

Jedno z pierwszych zdjęć (wiosna):

9e53a34b01ee8107gen.jpg

O tu np. fotka z lata:

1df577487bc7d37agen.jpg

 

A tu ostatnia fotka, tuż przed nieszczęsnym wyjazdem:

d239ff7dfa9a8572gen.jpg

I ciemniejsza się zrobiła:

c116a2e3e14c8ac0gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja również wolę Toudiego z rozczochraną fryzurką :)

O Zorce nic nie wiadomo, żadnych sygnałów, za wyjątkiem jednego wczoraj rano ze Skierniewic, że niby biega po rynku, ale to nie była ona :(

Jest kolejna suczka wyrzucona chyba w lesie, być może nawet była przywiązana, ale oswobodziła się i przyszła do starszego człowieka mieszkającego samotnie pod lasem. Pan prosi o pomoc, ma już chyba trzy podrzucone psy... Tej suni daje jeść, ale nie może jej zatrzymać. Jest bardzo łagodna i grzeczna. Potrzebny dt i pomoc w sterylce.

  26231178_790199194504358_68923091527429563_n.jpg.5a991992d0229c2b8a56c180b90dc2ae.jpg

26231724_790199354504342_4308134630535401993_n.jpg.22cde6942a1fbd5667eb5dfd97aec224.jpg

26229900_790199571170987_3004058139545273435_n.jpg.cbdceb7cc0fd8f5e39744d76dc2c6cae.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.01.2018 o 09:36, Olena84 napisał:

Lika z tego wątku żyje i była widziana przez właścicieli, szukana od 4 miesięcy, wiec musimy mieć nadzieje co do Zorki

 

Ja też mam nadzieję,że Zorka żyje, chociaż trudno to sobie wyobrazić...

Dzisiaj rano dzwoniła kobieta z informacją ,że kilka dni temu widziała Zorkę w miejscowości Kamion w  pobliżu kurzej fermy . Był wieczór, więc wróciła do domu, wzięła latarkę i mężem pojechali w to miejsce, ale żadnego psa już nie było. Jest szansa,że Zorka może krążyć koło tej fermy, może zapachy ją zwabiły, pewnie jest głodna...

 

Link to comment
Share on other sites

Sen z powiek spędza mi nie tylko zaginięcie Zorki, ale też pewna suczka ze szczeniakami, która błąka się co najmniej od lata w tej samej gminie, gdzie kiedyś była Zorka.

Szczeniaków było podobno 7 lub 8, w tej chwili zostały 3. W październiku ktoś ze wsi poinformował mnie,że psy łapią kury i źle się to dla nich skończy. I pewnie tak było. Nie bardzo wiem, jak rozwikłać ten problem, ponieważ w gminie nastąpiły zmiana na stanowisku wójta, teraz nic się tam nie wskóra, co najwyżej mogą odstrzelić psy...

Chciałabym jakoś pomóc tym żyjącym psom, na pewno trzeba wysterylizować suczkę-mamę. Może się też okazać, że małe to też suczki, więc i je również. Technicznie nie wiem, jak to zrobić, jak złapać, gdzie umieścić, a jeżeli umieścić, to z czego opłacić...

Na razie mam tylko zdjęcia zrobione nocą kamerą na podczerwień ( chyba!), suczka jest ostrożna i najczęściej przyprowadza młode w miejsce, gdzie od czasu do czasu kobieta wystawia im jedzenie.

061.JPG.d2747e87741d75a8ef7481f33a810ae0.JPG

042.JPG.4792d9a6d3356eca1434595a1bfdf68f.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2018 o 14:07, Olena84 napisał:

suczka, szczeniaki i jeszcze jeden psiak chyba? noi te dzikie co pisałaś na fb warto by było zobaczyć

 

Cytat

Aldrumka

oj kolejne dzikuski

Tak, na zdjęciu jest suczka, 3 młode i jeszcze jeden pies, ale on podobno wygląda dobrze, prawdopodobnie ma dom. Chyba niestety dzikuski, ale potrzebują pomocy, tak jak pisałam, gmina może je jedynie odstrzelić :(

Oleno, jeżeli pisałam na wydarzeniu Zorki, to chodziło o psy koczujące na wysypisku śmieci w gminie koło Skierniewic. Innych nie pamiętam.... mam sklerozę to raz, a dwa -  nie mam głowy do niczego, jestem przybita, bo przedwczoraj wieczorem umarła jedna z moich suczek - Florcia, starsza bassetka po przejściach. jej śmierć spadła na nas jak grom z jasnego nieba: po południu przywitała nas radosnym szczekaniem, przyniosła piłeczkę, zjadła bardzo ładnie. No właśnie, aż za ładnie, dostała wzdęcia żołądka a po 3 godzinach już nie żyła...

Od lewej: Florcia i Berta:

20170521_152902.jpg.398c3d574305c7734bed0c0e77ee5173.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, ala123 napisał:

 

Tak, na zdjęciu jest suczka, 3 młode i jeszcze jeden pies, ale on podobno wygląda dobrze, prawdopodobnie ma dom. Chyba niestety dzikuski, ale potrzebują pomocy, tak jak pisałam, gmina może je jedynie odstrzelić :(

Oleno, jeżeli pisałam na wydarzeniu Zorki, to chodziło o psy koczujące na wysypisku śmieci w gminie koło Skierniewic. Innych nie pamiętam.... mam sklerozę to raz, a dwa -  nie mam głowy do niczego, jestem przybita, bo przedwczoraj wieczorem umarła jedna z moich suczek - Florcia, starsza bassetka po przejściach. jej śmierć spadła na nas jak grom z jasnego nieba: po południu przywitała nas radosnym szczekaniem, przyniosła piłeczkę, zjadła bardzo ładnie. No właśnie, aż za ładnie, dostała wzdęcia żołądka a po 3 godzinach już nie żyła...

Od lewej: Florcia i Berta:

20170521_152902.jpg.398c3d574305c7734bed0c0e77ee5173.jpg

Strasznie przykro:(((

 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj rozmawiałam z facetem z tej wsi, gdzie żyje suczka z młodymi. On twierdzi,że w sumie jest ich wszystkich 5 szt. + ten jeden dochodzący. Suczka-mama jest podobno ONkowata, dość duża. Nie wiem, jak to ugryźć, od czego zacząć. W poniedziałek jeszcze raz zadzwonię do gminy. Wydaje mi się jednak,że usłyszę to samo co ostatnio, ale spróbuję. Najpierw pewnie trzeba by było wysterylizować suczkę. Ten człowiek ze wsi twierdzi,że spróbuje ją złapać " na jedzenie, bo to przecież chodzi głodne"... Mam nadzieję,że młode są na tyle duże,że sobie poradzą jakiś czas.

Ja za chwilę napiszę do Skarpety Owczarkowej z prośbą o wsparcie dla mamy. Jeżeli chodzi o sterylkę, to dobrze by było zgłosić do Akcji Sterylizacji, czy ktoś ze stałych deklarowiczów mógłby to zrobić? Ostatnio konfirm zgłaszała mi dwie suczki. Ale co dalej?

Czy ktoś mógłby jeszcze jakoś pomóc? Może jakiś pomysł?  Szczeniaków nie można przecież zostawić na zawsze na wsi, tym bardziej,że wśród nich są na pewno i suczki... Trudne jest to wszystko, ale jak zostawić psy na pastwę losu?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, ala123 napisał:

 

Ja za chwilę napiszę do Skarpety Owczarkowej z prośbą o wsparcie dla mamy. Jeżeli chodzi o sterylkę, to dobrze by było zgłosić do Akcji Sterylizacji, czy ktoś ze stałych deklarowiczów mógłby to zrobić? Ostatnio konfirm zgłaszała mi dwie suczki. Ale co dalej?

 

Zajrzyj na wątek.tam jest rozliczenie zrobione przez elik. Jest napisane, że płacisz deklaracje.Zajrzyj na ostatnia strone . Jest link do exela.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2018 o 10:37, Olena84 napisał:

Strzasznie to przykre, że przez takich idiotów, którzy dobrze rokowali i maja psa w nosie sunia błąka się do tej pory:(

Masz może  plakat o Zorce?  Spróbuję powysyłać  maile na okoliczne adresyz prośbą o umieszczenie w widocznym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, uxmal napisał:

Masz może  plakat o Zorce?  Spróbuję powysyłać  maile na okoliczne adresyz prośbą o umieszczenie w widocznym miejscu.

 

45 minut temu, Olena84 napisał:

plakatu nie mam, tylko wydarzenie na fb

Ja mam plakat. Mogę wysłać na adres e-mailowy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2018 o 15:56, ala123 napisał:

Bardzo proszę o pomoc w szukaniu Zorki! Może znajdzie się jeszcze ktoś ze Skierniewic i okolicy, kto mógłby pomóc w rozwieszaniu plakatów? Ja na Dogomani nie znam nikogo stamtąd, ale może ktoś zna i mógłby poprosić? Jeżeli ona żyje, to potrzebuje tej pomoc jeszcze bardziej, niż do tej pory. Co jeszcze można zrobić?

Uaktywnić dom, który umożliwił Zorce ucieczkę. Niech się włącza do poszukiwań tam na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, elik napisał:

Uaktywnić dom, który umożliwił Zorce ucieczkę. Niech się włącza do poszukiwań tam na miejscu.

Jak to zrobić, kiedy oni pewnie już zapomnieli,że  taki pies w ogóle jest?

Cytuję bakusiową, która napisała do nich 26 grudnia, 4. dnia po zaginięciu Zorki:

 

Ponieważ nie odbiera telefonów więc napisałam." Proszę o telefon.Chcę porozmawiać na temat strategi poszukiwań i czy coś Pani ustaliła."       Odpowiedziała następująco."Szukaliśmy przez trzy dni i nie przynosi to rezultatów. Z naszej strony zrobiliśmy wszystko aby tego psa odnaleźć."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...