Jump to content
Dogomania

Problemy z sikaniem w domu


dzuliett69

Recommended Posts

Witam,
jestem właścicielką 10-letniego sznaucera miniaturki. Od pewnego czasu mam z nim pewien problem: niezależnie od tego ile pies był na spacerze, nocami sika po każdym możliwym kącie w domu, na nogi od stołu... W dzień kiedy nikogo nie ma, sika na kołdry, często też na kanapę. Jest to nie do zniesienia. Dodam, że z psem nigdy nie było żadnych problemów zdrowotnych. Zazwyczaj spaceruje się z nim 2-3 razy dziennie i zawsze podczas spacerów oddaje bardzo dużą ilość moczu. A w nocy i tak zawsze jest coś obsikane... Czy może ktoś coś poradzić? Czy to może być kwestia zdrowia fizycznego czy raczej robi to na złość? Dodam iż w domu jest małe dziecko, może to jest powód...

Link to comment
Share on other sites

Powody mogą być różne. Niepokoi mnie ta duża ilość moczu, którą oddaje. To mogą być problemy z nerkami. Wizyta u weterynarza nie zaszkodzi, a może pomóc.

Dziecko pojawiło się niedawno? I czy z pojawieniem się dziecka zmienił się stosunek domowników do psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzuliett69']Witam,
jestem właścicielką 10-letniego sznaucera miniaturki. Od pewnego czasu mam z nim pewien problem: niezależnie od tego ile pies był na spacerze, nocami sika po każdym możliwym kącie w domu, na nogi od stołu... W dzień kiedy nikogo nie ma, sika na kołdry, często też na kanapę. Jest to nie do zniesienia. Dodam, że z psem nigdy nie było żadnych problemów zdrowotnych. Zazwyczaj spaceruje się z nim 2-3 razy dziennie i zawsze podczas spacerów oddaje bardzo dużą ilość moczu. A w nocy i tak zawsze jest coś obsikane... Czy może ktoś coś poradzić? Czy to może być kwestia zdrowia fizycznego czy raczej robi to na złość? Dodam iż w domu jest małe dziecko, może to jest powód...[/QUOTE]

Skoro pies duzo sika to zanczy ,że duzo pije a to jest objaw chorobowy .Tyczyc sie może nerek , cukrzycy , zespół coushinga , moczówki prostej ...ból również u psów powoduje zwiększone pragnienie , tak czy owak diagnostyka niezbedna .
Uczucia złości czy złośliwości pies nie zna .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...