Jump to content
Dogomania

>>>ZA TM-BEZ SZANSY NA ODZYSKANIE WZROKU, 15-LETNI DIESEL- duży, stary , niewidomy-POMÓŻMY!!!!


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

SIERPIEN 2018

przelewy

+70zl-stała od Ali k

+30zł-stała od dorci

+25zł-stała od ariete

+30zł-stała od agat

+20zł - stała od Magdy S

+5zł-stała od milagros-6.08.18

+5zł-stała od mdk -9.08.18

+10zl - stala od asiunia - 16.08.18

 

+100zł-stałe za 08,07.2018 od Malgosia B

+50zl-stala od Basi K za 08.18

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Niestety, wczoraj od rana alarm. Po nocy oczko Diesla wyglądało tragicznie!!!!!!! Wieczorem było jak od tygodni a rano szok.

Przyjechał vet , pierwsze rozpoznanie ostry stan zapalny, pzapalny zastrzyk i kropelki. Porobił zdjęcia i będzie konsultował z kolegami chirurgami, bo wg nas oczko trzeba usunąc, żeby stany zapalne nie wracały. Diesel ciągle grzebie nosem w piasku czy ziemi i taki efekt.

Jeżeli operacji to przed nią ekg, usg. Badania krwi mamy, wyniki  bez zarzutu.

Dieselek od zimy chudnie mimo normalnych porcji jedzenia. Też nie wiadomo czy to już starość (15lat) czy coś w środku co nie wychodzi na badaniach (usg chyba z maja/czerwca ok).

WRzucam zdjęcia. Osoby wrażliwe niech nie patrzą.

IMG_7199[1].JPG

IMG_7200[1].JPG

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2018‎-‎09‎-‎01 o 20:59, Olena84 napisał:

Dieselku tak mi przykro, ale na pewno już nie boli oczko, szkoda, że trzeba usuwać, ale nie ma wyboru

 

Dnia ‎2018‎-‎09‎-‎01 o 22:38, agat21 napisał:

O rany, a czy to już pewne, że oczko trzeba usunąć? :( W jego wieku taki zabieg... o matko, boję się :(

dziś będzie wiadomo co powiedzą lekarze. Do tego trzeba będzie zrobić wszystkie badania czy w ogóle Dieselek nadaje się do operacji. Oczka cały czas "odstaje" od skóry , nie wiem jak to napisać. Wpada tam piasek, pewnie owady i robi się stan zapalny. To chyba jedyne wyjście, żeby nie cierpiał. On i tak nie widzi od lat.

Po pzapalnych jest niewielka poprawa.

Dziewczyny, może podpowiecie jakaś karmę dla staruszka , która pomaga w przyroście mięśni.

Link to comment
Share on other sites

WPŁATY WRZESIEN 2018

20.08.18-Magda S-20zł

1.09.18-ariete-25zł

1.09.18-Ala K-70zł

6.09.18-dorcia stała 30zł

6.09.18-milagros-5zł stałej

7.09.18-mdk-10zł

7.09.18-Basia K-50zł-gotówka

3.09.18-agat-30zł

18.09-asiunia - 10zl

21.09-jolusia-20zł-stałe za 08,09.18

 

gotówka - Małgosia B-50zł-zostawione w dt

wpłacone 320zł, dt zapłacony 400zl

 

na minusie 80zł

Link to comment
Share on other sites

To chudnięcie może być takie starcze, ludzie też często na starość chudną. Ja mam ponad 13-letnią rottkę i też mimo, że je normalnie, nie choruje schudła sporo, mnie to nawet cieszy bo ma coraz słabsze łapki a chudsza jeszcze daje radę chodzic.

Ale zbsdać na wszelki wypadek mozna.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Jeżeli faktycznie po konsultacjach z innymi wetami zostanie opcja usunięcia oczka to pewnie to najlepsze wyjście... Czy Dieselka widział dr Garncarz? Jeżeli chudnie to przebadałabym Dieselka pod kątem chorej trzustki :(

Operacja w środę, trzymajcie kciuki.

Tak, Diesel to od 5 lat pacjent dr Garncarza. Stan zapalny oczka leczony był właśnie u Niego w lecznicy. Choć z uwagi na czas operacja będzie w lecznicy na Natolinie. Usg u dr Marcińskiego (w czerwcu/maju, musiałabym spr dokładnie datę, ale to nieistotne) wskazywało na stan zapalny za oczkiem, były zalecona przez dr Garncarza pzapalne i potem sterydy. Była poprawa aż do ostatniego piątku. Badania krwi były idealne jak na tak starego psa, ale dzięki za sugestię z trzustką.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, dwbem napisał:

To chudnięcie może być takie starcze, ludzie też często na starość chudną. Ja mam ponad 13-letnią rottkę i też mimo, że je normalnie, nie choruje schudła sporo, mnie to nawet cieszy bo ma coraz słabsze łapki a chudsza jeszcze daje radę chodzic.

Ale zbsdać na wszelki wypadek mozna.

no właśnie, jeżeli wszystko ok to lepiej, że stare kości mniej dźwigają. Diesel ważył 38kg.

Podczas operacji okaże się, co dzieje się za oczkiem. Czy to ciągle stan zapalny, czy, aby nie, przekształcił się w nowotwór.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Olena84 napisał:

Może dr Garncarz coś jeszcze podpowie?

Olenko, operujemy, bo stan zapalny nawraca. Już nie ma co podawać lekarstw i czekać na kolejny stan zapalny. To będzie wracać, oczko jest wrażliwe, a psiak znowu cierpi bo np. nasypał sobie piachu do oczu. On wszystko zakopuje nosem-w piasku brudy, w domu zwija kołdry i posłanka w rulony.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Beat2010 napisał:

Olenko, operujemy, bo stan zapalny nawraca. Już nie ma co podawać lekarstw i czekać na kolejny stan zapalny. To będzie wracać, oczko jest wrażliwe, a psiak znowu cierpi bo np. nasypał sobie piachu do oczu. On wszystko zakopuje nosem-w piasku brudy, w domu zwija kołdry i posłanka w rulony.

może jakaś zbiórka na zrzutce czy coś o tytule "naszego kochanego bezdomniaka czeka poważna operacja, nie mamy takich pieniędzy"m

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...