Jump to content
Dogomania

Kichanie, zielona wydzielina,suchy nos , osowiałość po przebytej infekcji jelitowej


pampulitek

Recommended Posts

Dzień dobry.

Niestety musiałam znowu wrócić na forum. O wcześniejszych perypetiach mojego pieska można przeczytać tutaj. W skrócie powiem, że jest to husky 11 letni, który w Wielkanoc miał infekcję jelitową.
Piesek był 8 dni na antybiotyku, przez 2 tygodnie wszystko było po staremu, ale już wczoraj 9.05 zaczął być osowiały. Kicha,pociera łapką nos i go liże. Nos jest suchy. Zauważyliśmy zieloną wydzielinę, którą widać na zdjęciach (jedno zdjęcie bez lampy, drugie z lampą). Wydaje mi się, ze mocz jest również ciemniejszy, niż zazwyczaj. Piesek jest osowiały. Co prawda, nie aż tak jak poprzednim razem. Pije wodę, ma węch, jak na spacerze widzi małego psa warczy na niego jak zawsze. Nie ma apetytu. Czy ma gorączkę? Może mieć, jeśli jest osowiały, ale raczej nie jest to wysoka gorączka (poprzednim razem było to 40C). Wnioskuję to po tym, że nie leży na płytkach (w poprzedniej chorobie cały czas leżał na płytkach w kuchni), na których mu chłodniej, tylko na dywanie, albo na balkonie.
Przed chwilą wybrałam się do miejscowego weterynarza, ale niestety było już zamknięte.
Czy ktoś z Państwa miał podobne perypetie z nosem swojego pupila?
Pozdrawiam,
Magda
[attachment=3308:11424.attach]

Edited by pampulitek
Link to comment
Share on other sites

Nawet jeśli ktoś miał podobny problem to i tak musisz się udać do weta. Pewnie antybiotyki będą potrzebne. Zielona wydzielina może być spowodowana infekcją bakteryjną. Temperaturę możesz zmierzyc w zadku.powyzej 38,5 to juz podwyzszona

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...