Jump to content
Dogomania

czy to pies dla mnie?


PanPies

Recommended Posts

Witam.

Mieszkam w bloku. Codziennie dużo się ruszam. Pies zostawałby sam w domu 1-4 godziny, ale nie codziennie.

Zależy mi, żeby był bystry, posłuszny i nie hałasował za bardzo. Żeby wytrzymał wielogodzinne spacery i to lubił. Waham się między tą rasą a Retrieverem z Nowej Szkocji, Golden Retrieverem i Owczarkiem Szkockim krótkowłosym.

Proszę o wszelkie sugestie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mały munsterlander zdecydowanie by się sprawdził w takich warunkach. Są to psy inteligentne, raczej ciche (oczywiście zależy od osobnika).
W porównaniu do golden retrievera, munsterlander powinien być spokojniejszy. Golden to wieczny szczeniak. No i u mundka mniejszy problem z sierścią w okresie linienia.
Ja mam starszą już goldenkę a w sierpniu przyjedzie do mnie właśnie suczka mały munsterlander.
I też wybrałam tą rasę pod tym kątem,że będzie z nami jeździć w góry, będzie biegać przy koniach, przy rowerze itp.
W sumie jakbym miała wybierać pomiędzy obiema tymi rasami to miałabym problem, ponieważ obie są wspaniałe i obie odpowiadają moim wymaganiom:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...