Jump to content
Dogomania

Adopcja rocznego psa - czy bede dobrym wlascicielem


OKA32

Recommended Posts

Witam wszystkich,

chcialabym zasiegnac Waszej opinii nt adopcji ok. rocznego psiaka w typie rottweilera.

Kilka lat wczesniej mialam dobermana, chowanego od malego, w domu z duzym ogrodem. W domu praktycznie zawsze ktos byl, a doberman chowany byl "pol na pol", tzn. wychodzil gdy chcial, ale noce zawsze spedzal w domu.

Teraz z kolei zastanawiam sie nad adopcja tego rottweilerka, ale warunki sie zmienily. Moj ogrod jest znacznie mniejszy (pies wlasnego terenu mialby ok. 5 x 2m2 + waska sciezke dlugosci ok. 6 m. Przebywalby w budzie caly rok, na zimniejsze dni zabieralibysmy go do domu.
Oboje jestesmy ludzmi pracujacymi, jednak ja pracuje na zmiany, co wiaze sie z tym, ze pies zostawalby sam srednio pol dnia. Do codziennej dyspozycji mialby 2 spore place przy samym domu (ale tylko gdy bedzie pod moja opieka). W ciagu lata pies bedzie spedzal caly wolny nasz czas z nami, bo praktycznie non stop jestesmy w ogrodzie, co innego zima... Zima nie moglabym poswiecac psu tyle czasu (dziennie bylyby to ok. 2 godziny poswiecane na spacery).

Przede wszystkim kieruje sie mysla, ze psu u mnie i tak bedzie lepiej niz w schronisku, w ktorym teraz przebywa, z drugiej strony wiem, ze nie bede mogla poswiecac mu tyle czasu ile poswiecaja mu ludzie, ktorzy nie pracuja, lub mieszkaja z psami w mieszkaniach.

Czy uwazacie, ze pies bylby w takich warunkach szczesliwy?

Chcialabym Was rowniez zapytac jeszcze o dwie rzeczy, przed ktorymi ostrzega mnie kilka osob: twierdza one, ze rottweilery "smierdza". Mialam do czynienia z dwoma rottweilerami (jeden chowany w mieszkaniu, drugi w budzie) i nie zauwazylam, by smierdzialy. Nie mowie o zwyklym "psim" zapachu, ale o ponoc "charakterystycznym" smrodzie tej rasy.
Druga sprawa to nadmierne slinienie sie. Ja sama nie zauwazylam tego u wspomnianych psow, ale prosze, abyscie wypowiedzieli sie rowniez w tej kwestii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...