Jump to content
Dogomania

Wyprawki czas!


Skyy

Recommended Posts

Mówicie, że to dziwne, że rok przed szykujecie wyprawkę.. Ja nawet nie mam dokładnej daty i nie wiem, czy będę mieć w tym roku psa, a już szykuję wyprawkę, więc... :D
Z wszystkich waszych komentarzy coś wybieram i zapisuję na kartce, więc- dziękuję! :)

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam, że z każdym następnym psem będę kupować coraz to większe wyprawki. :evil_lol: Pod pretekstem, że to poprzedniemu czworonogowi się przydało, a jeszcze innemu tamto.

Jednak jeśli chodzi o konkretne akcesoria... Na pierwszym miejscu z pewnością byłaby klatka, ale tym razem metalowa. Przy Młodym miałam materiałową. I nie chodzi o to iż została zniszczona, bo jej stan jest wręcz idealny. Ale przy nauce zostawania samemu, gdy maluch uparcie drapał w drzwiczki, a ja niedokładnie zapięłam zamek to diabełek bez większych problemów wychodził. Przy metalowej raczej takich problemów, by nie było. Jeśli chodzi o wybór zabawek - zapewne oferta do czasu następnego psa się powiększy, więc będę miała jeszcze większe problemy. :lol: Poza tym tony smaków i kliker. Ogólnie rzecz biorąc jeśli będę długo czekać to wykupie wszystko z wszystkich sklepów zoologicznych.

Osobiście jestem bardzo ciekawa wielkości wyprawki jaką otrzyma faraonek [B]Skyy[/B], albo grzywek [B]Kaluni[/B]​. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']

Osobiście jestem bardzo ciekawa wielkości wyprawki jaką otrzyma faraonek [B]Skyy[/B], albo grzywek [B]Kaluni[/B]​. :diabloti:[/QUOTE]

Sama jestem tego ciekawa. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Z racji, że mój szczeniaczek ma już dwa tygodnie też zaczynam szykować rozprawke :) Mam już duuzooo zabawek :D m.in piłke na sznurky, 3 szarpaki polarowe, pilkę, szarpak,konga i za kilka dni mają przyjść kolejne (nie mogłam sie powstrzymać :D ). Ma przyjśc też smycz. Mam jeszcze przenosne poidełko. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie czekam za maltańczykiem i cały czas rozmyślam co muszę dla niego kupić ,ja mam ten problem że "wszystko się przyda" ,wiem że na początek dostanę karmę od hodowcy ale ja już muszę mieć kupioną na zapas tylko nie wiem jaka ?;) Muszę wszystko od początku kupować choć mam wszystko po moim poprzednim piesku ale tamte rzeczy były jego i nie chcę ich dawać nowemu ,bo i tak wiem że będę się doszukiwać podobieństw .Wiem jedno że muszę kupić transporter ;)

Link to comment
Share on other sites

Ah, wyprawka dla małej, szczekającej skarbonki... :D Moje bejbe jest z nami miesiąc, a ja cały czas coś mu dokupuję ;)

Dla Cezareła na sam początek miałam:
obrożę, smycz
worki psikupne ;)
dwie miski
kocyk
legowisko-materacyk
zapas karmy
zabawki: piłkę, sznur
"extras": kości z prasowanej skóry do gryzienia, drobne smakołyki

W ciągu miesiąca dokupiłam:
klatkę
klikera
konga
zabawki: piłko-skunksa, Kong Snugga Wubba, szarpak z Biedronki (nie posiada już flaków, ale nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem), badyl (zasadniczo solidny kawał drewna, pierwotnie paliwo do kominka rodziców - bezczelnie ukradłam :D)
różniaste smakołyki

Zakupy najświeższe:
linka treningowa (a raczej jej komponenty - samoróbka ;) )
frisbee
Dummy na smakołyki, do aportowania

Uff... jestem zdecydowanie zbyt podatna na bogaty asortyment sklepów zoologicznych :)

Link to comment
Share on other sites

A właśnie jakiej firmy ta karma dla szczeniaczka? Są jakieś smakołyki dla szczeniaków czy takie same kal dla dorosłych tylko mniejsze ? Słyszałam że dobrą karmą dla szczeniąt jest orijon ale sama nigdy nie stosowałam .To aż tak będzie że mała szczekająca skarbonka?;) Mój poprzedni maltańczyk tak dużo nie szczekał tylko czasem odbijało mu coś i bez powodu biegał po całym mieszkaniu aż czasem w zakręty nie wchodził :lol: Pytam się tak o tą wyprawkę bo mojego poprzedniego miałam jak miał już 8 miesięcy więc już prawie taki dorosły był ;)

Link to comment
Share on other sites

Mój psiak był adoptowany, więc nie był od małego chowany na najlepszych karmach - natomiast ja go przestawiłam na Royal Canin Size (w naszym przypadku Mini Junior). Bardzo popularna marka, cen nie mają z kosmosu, ale też nie jest zła :) a nawet ponoć dobra... ;) Cezar nie miał żadnych problemów z przestawieniem się na nią.

EDIT: co do smakołyków - ja kupuję takie dla dorosłych psów, ale jak najmniejsze gabarytowo. A i tak zazwyczaj dodatkowo przekrajam je na pół lub na 3 części... ;)

Ze szczekającą skarbonką bardziej myślałam o tym, że jest to naprawdę SKARBONKA :D huehuehue... ale cóż, byłam na to przygotowana ;) Ze szczekaniem mamy tylko minimalny problem ^^

Link to comment
Share on other sites

A szampon jaki dla szczeniaczka? taki sam jak dla dorosłego? Mój też jadł royal canin ale nie jakąś konkretną ,tylko raz dla małych ras innym razem dla yorków ale najchętniej jadł nie pamiętam nazwy ale była typowo dla maltańczyków takie małe poduszeczki z jakiś nadzieniem w środku też z royala .

Link to comment
Share on other sites

[B]maltanczyk89[/B] najlepiej dowiedzieć się jaką karmę podaje hodowca i przez jakiś czas kontynuować ją u siebie, dopiero później zastanowić się nad inną i powoli ją wprowadzać... A szampon kup typowo dla szczeniaka, osobiście mogę polecić ten [url]http://allegro.pl/trixie-szampon-premium-dla-szczeniat-200ml-i4199911370.html[/url] :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maltanczyk89']Ja właśnie czekam za maltańczykiem i cały czas rozmyślam co muszę dla niego kupić ,ja mam ten problem że "wszystko się przyda" ,wiem że na początek dostanę karmę od hodowcy ale ja już muszę mieć kupioną na zapas tylko nie wiem jaka ?[/QUOTE]

Z jakiej hodowli bierzesz piesia?

[quote name='maltanczyk89']A szampon jaki dla szczeniaczka? taki sam jak dla dorosłego?[/QUOTE]

Dla szczeniaka proponowałabym taki zestaw kosmetyków: [URL="http://www.groomershop.pl/pl/p/Zestaw-kosmetykow-Botaniqa-250ml-dla-psow-wrazliwych-i-szczeniat/1547"]Botaniqa[/URL] - dobre i w rozsądnej cenie.
Szampon i odżywka są w postaci koncentratu - przed użyciem rozrabia się je z wodą, przez co są bardzo wydajne.
Spray ułatwi Wam rozczesywanie. Dobrze byłoby gdybyście spryskiwali nim włoski przed każdym szczotkowaniem.
Wtedy nie będą się łamały i zostaną odświerzone ;)

Link to comment
Share on other sites

To dobre miałam przeczucia bo jak pisałam jestem najbardziej skłonna do małego księcia :cool3: O wystawach to tak mam pół na pół bo one ślicznie na nich wyglądają ale w tym jest problem czy ja bym dała radę o niego aż tak dbać o te długie włosy ,też pomyślałam że może 3 wystawy bym mu zrobiła ale sama nie wiem .A tak z ciekawości się zapytam dlaczego akurat w takiej kolejności podałaś hodowle ?

Link to comment
Share on other sites

Hodowle podałam w takiej kolejności na podstawie poznanych psów z tymi przydomkami.
Pod uwagę brałam zarówno charakter jak i wygląd oraz zaangażowanie hodowcy ;)
Wystawy nie są takie straszne. Właścicielka hodowli Fagremi bardzo pomaga osobom, które decydują się psa wystawiać. Zajrzyj na forum Maltańczyków, poznasz tam wiele fajnych osób i ich pupili :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moja wyprawka chwilowo przystanęła. Chyba trzeba będzie kupić coś, takich postojów być nie może. :cool3:


Postoje postojami, ale ich czas się skończył. Właśnie zarezerwowałam obrożę oraz smycz Pawsitive i korci mnie coraz bardziej, aby złożyć zamówienie na Holee Roller i piszczącą Wubbę. :diabloti:

Edited by Skyy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...