Jump to content
Dogomania

Prośba o wyjaśnienie skrótów nazw tytułów


Recommended Posts

Mam pierwszego rodowodowego psa w życiu i nie rozumiem jeszcze wszystkich skrótów nazw tytułów. O ile takie najpopularniejsze typu MŁ CH PL, czy CH PL rozumiem to bardziej skomplikowane zagraniczne nie bardzo a nie wszystko udało mi się znaleźć w internecie. Przeglądam właśnie rodowód mojej suni i jej dziadkowie maja m.in. takie tytuły (są to psy pochodzące z Rosji, więc to zapewne tytuły zagraniczne): BJ, BSIJ, BIS, CH RKF, BIG, JCH BLR (to ostatnie jak się domyślam Młodzieżowy Champion Białorusi, ale nie jestem pewna) byłabym wdzięczna za wytłumaczenie, ponieważ jestem bardzo ciekawa.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Z tego co mi się wydaje to:
JCH BLR- [B]Młodzieżowy Champion Baiałorusi
[/B]BIG- [B]BEST IN GROUP (najlepszy w grupie)
CH [/B]RKF to zapewne będzie Champion tylko nie wiem jakiego kraju
BIS-[B] BEST IN SHOW (najlepszy na wystawie)
BJ- NAJLEPSZY JUNIOR (BEST JUNIOR)
A BSIJ to nie wiem, niestety ;(

[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam :)
Wątek podobny więc może ktoś pomoże chodzi o kilka skrótów dotyczących Czeskiego psa nie mogę niestety nigdzie znaleźć informacji co oznaczać może:
[COLOR=#000000][FONT=Arial]ZV I.c.,
LZ,
SZVP,
PZ I.c.,
MVZ II.c.,
nos 4
Rzecz tyczy się rasy myśliwskiej i są to najprawdopodobniej jakieś próby ale pewności nie mam, Bardzo proszę o pomoc :)[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

--podepne się tutaj--
cześć wszystkim ;) możecie mi wyjaśnić co oznaczają te skróty i "Łopatologicznie" opisać o co w tym chodzi ?? Planuje kupić psa, z którym będę mogła uczęszczać na wystawy i pomału zagłębiam się w temat ;) to są te skróty:

-CAC
-CIB
-CWC
-CACIB
-CAJC

Jak są jeszcze jakieś inne, ważne,, które powinnam znać, proszę o dopisanie .. Z góry dziękuję za odpowiedź ..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam :)
Wątek podobny więc może ktoś pomoże chodzi o kilka skrótów dotyczących Czeskiego psa nie mogę niestety nigdzie znaleźć informacji co oznaczać może:
ZV I.c.,
LZ,
SZVP,
PZ I.c.,
MVZ II.c.,
nos 4
Rzecz tyczy się rasy myśliwskiej i są to najprawdopodobniej jakieś próby ale pewności nie mam, Bardzo proszę o pomoc :)

ZV to zkousky vloh - czyli tak jak u nas próby polowe

LZ - Lesni zkousky - czyli konkursy z pracy w lesie

SZVP - Specialni Zkousky z Vodni Prace - czyli specjalne konkursy z pracy w wodzie

PZ - podzimni zkousky - czyli konkursy jesienne

MVZ - Medzinarodne Vsestranne Zkousky - Międzynarodowe Wszechstronne konkursy pracy

 I, II, albo IIIc to I,II albo III cena, czyli dyplom I, II, albo III stopnia

 

Mam nadzieje, że cos pomogłam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...