Jump to content
Dogomania

Bogusław Chmiel


*Naroa*

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Ja byłam z swoim psem i nie mam dobrego zdania. Skrupulatnie wręcz przesadnie ogląda psa (mierzy metrem), przegoni po ringu i doszukuje się wad. Na koniec uzasadnia swoją ocenę (śmiechu warte):lol:, w moim przypadku doczepił się do stawiania łap mojej 12mie. suki (moloski o bardzo długich łapach) - gdzie chód ma po prostu jeszcze szczenięcy i faktycznie czasami niedbały ale z pewnością to nie wada. "Sędzia mądrala"

Link to comment
Share on other sites

JA JUŻ byłam oceniana przez tego Pana, więc sama sobie mogę odpowiedzieć na to pytanie i powiem szczerze,ze jestem zadowolona,jak ocenił mi psy.
Patrzy na pigment, patrzy na ruch psa (to jest u niego ważne) wygrała suka w klasie pośredniej, co jak sam skomentował ,".. ma głowę co mu się nie podoba, ale dobrze się ruszała..", druga suka jak sam skomentował-.".. ma idealną głowę, ale słabszy ruch..."
-ale do takich gustów sędziów można już się przyzwyczaić.
To prawda mierzy psy.. mierzył białego owczarka ,i powiedział,że pies jest za duży,ale i tak wygrał w swojej klasie :)
Daje psom szanse na pewno na obeznanie się z ringiem,z nim .. 3 razy pochodził do psa co na niego się rzucał.. dopiero wtedy go wyrzucił z ringu za agresję.
Komentuje, dlaczego wybrał tak a nie inaczej,Ja do niego na drugi raz pojadę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jest to sędzia niewątpliwie skupiający się na ruchu .....to moja 14 wystawa ,ale pierwsza po której tak mnie przegoniono ;-) Kółeczko ,potem przekątna ,potem znowu kółeczko!!Kiedy widzi jak np my....biegnąc w porównaniu musiałyśmy zwalniać ,bo pies przed nami biegł wolniej ...przestawił nas ..więc biegłyśmy na początku .Po chwili przestawił psa z suką ,bo psa rozpraszała suka biegnąca za nim ,więc psiak biegł na końcu.

Sędzia o wielkiej kulturze osobistej wita ,gratuluje i wygranym i przegranym podając rękę. Głośno komentuje swoje decyzje co do wygranych i przegranych ,żeby nie było niepotrzebnych komentarzy po opuszczeniu ringu.Jak dla mnie sędzia na 5+ ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zgadzam się z tym co zostało już napisane. Sędzia patrzy na pigment, na budowę i najbardziej na ruch (też sobie pobiegałam po ringu ;-) ).
Dla mnie sędzia na plus. Bardzo sympatyczny, kulturalny i uśmiechnięty. Dokładne i konkretne opisy w karcie oceny a nie zdawkowe trzy wyrazy jak to często bywa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Też byłam oceniana przez pana Chmiela. Uśmiechnięty, sympatyczny i na pewno nie mądrala. Nie zna mojej rasy więc skupił się na prawidłowej budowie i ruchu. Oraz na temperamencie, który pastuch każdy mieć powinien ;) Trochę popytał o szczegóły, o charakter, o szatę :) Przyznał się że pierwszy raz dotyka tego typu szatę i to w trakcie tworzenia sie :) I zachwycony był radosnym temperamentem suni.
Ja byłam w mega strachu bo moja smarkula majaca 10- m-cy akurat postanowiła poszaleć a nie kłusować na ringu i wyprawiała skoki w zwyż w większosci biegu ;) A on się tylko śmiał zadowolony że mój pies wysoko lata i tak radośnie z temperamentem sie bawi :)
Bardzo na plus.

Edited by Pysia
Link to comment
Share on other sites

Sędzia na PLUS. :-) Doskonale zna się na anatomii, zwraca uwagę na ruch. Bardzo dokładny. Na pewno lubi kompletne uzębienie. :-) Ocenia sprawiedliwie, tłumaczy. Bardzo kulturalny. Na pewno pojadę do niego, jak będę miała taką możliwość.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...
Dnia 14.06.2014 o 22:27, Pysia napisał:

Pies mojej księgowa Jelenia Góra też był ocenioany przez pana Chmiela. Uśmiechnięty, sympatyczny i na pewno nie mądrala. Nie zna mojej rasy więc skupił się na prawidłowej budowie i ruchu. Oraz na temperamencie, który pastuch każdy mieć powinien ;) Trochę popytał o szczegóły, o charakter, o szatę :) Przyznał się że pierwszy raz dotyka tego typu szatę i to w trakcie tworzenia sie :) I zachwycony był radosnym temperamentem suni.
Ja byłam w mega strachu bo moja smarkula majaca 10- m-cy akurat postanowiła poszaleć a nie kłusować na ringu i wyprawiała skoki w zwyż w większosci biegu ;) A on się tylko śmiał zadowolony że mój pies wysoko lata i tak radośnie z temperamentem sie bawi :)
Bardzo na plus.

Dokładnie Pan chmiel ma podejście do ludzi i do psów. Oczywiście, jeśli widzi jakieś wady to nie będzie udawał że ich nie ma.I mówi o tym wprost. Ale ogólnie to bardzo sympatyczny gość :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
O 1.09.2016 o 08:58, Klaudia12 napisał:

Dokładnie Pan chmiel ma podejście do ludzi i do psów. Oczywiście, jeśli widzi jakieś wady to nie będzie udawał że ich nie ma.I mówi o tym wprost. Ale ogólnie to bardzo sympatyczny gość katalog biur rachunkowych :)

Bo Pan Bogusław jest niesamowicie dokładny w tym co robi, czasem może trochę aż za bardzo :D Mimo wszystko sędzia na duży ++

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
O 20.06.2014 o 22:43, N&N napisał:

Sędzia na PLUS. :-) Doskonale zna się na anatomii, zwraca uwagę na ruch. Bardzo dokładny. Na pewno lubi kompletne uzębienie. :-) Ocenia sprawiedliwie, tłumaczy. Bardzo kulturalny. Na pewno pojadę do niego, jak będę miała taką możliwość.Wiecie gdzie szukać księgowej ??

Słyszałam że jest sprawiedliwy i wyrozumiały ale to takie inf. od znajomych :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Dnia 12.12.2016 o 11:58, sedass napisał:

No bo dla znajomych jest sprawiedliwy i wyrozumiały :D księgowa Kalisz Gorzej jest, gdy ocenia kogoś, kogo nie zna, ale to tylko moja opinia :)

Miałam go właśnie wczoraj okazję poznać osobiście i prywatnie daje o sobie zupełnie inne wrażenie niż jako sędzia. Jest naprawdę przesympatycznym człowiekiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 3.01.2017 o 09:30, lolof napisał:

Miałam go właśnie wczoraj okazję poznać osobiście i prywatnie daje o sobie zupełnie inne wrażenie niż jako sędzia. księgowa Rzeszów Jest naprawdę przesympatycznym człowiekiem.

A wie ktoś może, gdzie w najbliższym czasie będzie sędziował? :) Bardzo go lubię. Niesamowicie sympatyczny sędzie i najważniejsze, że jest sprawiedliwy. Widać, że się zna i ma obycie w sędziowaniu. Jestem ciekawa czy sędziuje też coś za granicą. Moim zdaniem zasługuje na wyróżnienie. Ma dużą wiedzę o psinach. Szkoda, ze nie zapytałam go przy spotkaniu o to jakiego ma pieska. Może następnym razem. księgowa Jelenia Góra Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...