Jump to content
Dogomania

Jak często kąpiesz psa?


Martens

Jak często kąpiesz swojego psa?  

149 members have voted

  1. 1. Jak często kąpiesz swojego psa?

    • w ogóle go nie kąpię
      6
    • raz w roku lub co pół roku
      51
    • co 2-3 miesiące
      48
    • częściej (wymaga tego rasa)
      44


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ja kąpię co tydzień wymaga tego rasa chart afgański i suszę jakieś 3 godziny a na wystawę dłużej. Używam szamponu ostatnio Oster waniliowy i odżywek ostano Botanical, olejek norkowy i silk. To wszystko zależy czy na co dzień czy na wystawę na co dzień na tłusto z olejkiem na wystwę na sucho z silkiem. Odżywek używam kilku wszystko zależy od kondycji włosa

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja co 3-4 tygodnie chihuahua'y, oczywiście rasa tego nie wymaga, ale nie ma wyjścia. Desi ma coś jak włos, ale to raczej nie z tego powodu ją tak często kąpię. Obie mają jasną sierść (Desi jest prawie cała biała) na której wszystko widać. No i plus zapach. Jak już zaczyna śmierdzieć (a tak mniej więcej po miesiącu zaczyna, bo te psy to nie takie że na kolankach siedzą tylko w jakimś błotku się wytarzają, albo w kociej kuwecie..:D) to nie ma mocnych - wykąpać muszę, bo śpię z nimi w łóżku. Do kąpania używam szamponu #1 All Systems tego Whitening (wydaje mi się że po nim sierść wygląda najlepiej i wcale nie jest tak że on ją jakoś rozjaśnia. On pogłębia kolor) i odżywki Vanesia 'Balsam odświeżający z ziołami'. Bardzo sobie chwalę.
Mam malutkie opakowanie beaphara hair care + i nie podoba mi się.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Nie wiem co zaznaczyć, bo kąpię Borysa mniej więcej 1, 2 razy w miesiącu. Bo właśnie tak często się brudzi, czyt. wytarza się w kupie, rybie, zgniłym chlebie... Poza tym po błotnistym spacerze myję mu tylko łapki, ew. brzuszek. Pleców prawie nigdy nie ruszam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...
  • 8 months later...

Ja nie kąpię profilaktycznie, bo nie ma takiej potrzeby. W efekcie nie kąpię praktycznie wcale.
Wyjątkiem jest sytuacja, gdy pies mi się wytarza w jakimś syfie lub obsika podczas ataku padaczkowego. Wówczas po prostu muszę go wykąpać, innej rady nie ma.
W takich awaryjnych sytuacjach używam najzwyklejszego szamponu dla niemowląt, bo mi się zwyczajnie nie opłaca kupować specjalnie psi szampon :lol:. A to i tak się zdarza na tyle rzadko, że nie ma szans zaszkodzić, tym bardziej, że to przecież b.delikatny szampon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...