Jump to content
Dogomania

Quetka - już w swoim domu:)


Maciek777

Recommended Posts

[quote name='Jo37']Ona wygląda na rasową kotkę. Nie wiem jak to się sprawdza . Może tatuaż ?[/QUOTE]
Mogę sprawdzić. O ile się da;) Co prawda za bardzo na rasach kotów się nie znam, ale mi ona wygląda na "zwykłego" europejskiego. Celowo nie użyłem słowa "dachowiec":eviltong: Z tym, że o ciekawym umaszczeniu.
Sprawdzałem w necie zdjęcia trikolorów i nie znalazłem drugiego takiego z taką głową choć też niektóre miały niezwykłe wzory:)

Link to comment
Share on other sites

Jak zobaczyłam zdjęcie Quetki od razu skojarzyła mi się z tą kicią ze zdjęcia.
Rasowa raczej nie jest, to moim zdaniem typowa szylkretka o ciekawie rozłożonym kolorku.
Też myślę, że kicia nie powinna wyjść ze schroniska bez sterylki, ale niestety różne cuda się zdarzają.

Link to comment
Share on other sites

Nadrabiam znowu zaległości :shake: i tak przywędrowałam do niezwykle oryginalnej Quetki :lol:. Uroda naprawdę hipsterska ;) . Ma piękne oczy, wydaje mi się, że są takie jakby miodowe [url]http://i62.tinypic.com/2cpsrbs.jpg[/url] :lol:. [B]Maciek[/B], super, że jest pod Twoją opieką :lol:. Co do sterylizacji, to wiem, że TOZ finansuje sterylki bezdomnych kotek, trzeba byłoby zapytać w oddziale TOZ.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maruda666']Rasowa to ona raczej nie jest, ale jest jedyna w swoim rodzaju - [B]kotka w masce , mas-kotka[/B] :)[/QUOTE]
Aleś wymyśliła:D

[quote name='dana']Nadrabiam znowu zaległości :shake: i tak przywędrowałam do niezwykle oryginalnej Quetki :lol:. Uroda naprawdę hipsterska ;) . Ma piękne oczy, wydaje mi się, że są takie jakby miodowe [URL]http://i62.tinypic.com/2cpsrbs.jpg[/URL] :lol:. [B]Maciek[/B], super, że jest pod Twoją opieką :lol:. Co do sterylizacji, to wiem, że TOZ finansuje sterylki bezdomnych kotek, trzeba byłoby zapytać w oddziale TOZ.[/QUOTE]
Quetka wita na wątku:)
Oczy zdają się być złote, ale muszę się jej dokładniej przyjrzeć w środę bo po czarnej stronie oko powinno być chyba zielone:hmmmm:
Dzięki:p Postaram się jej nie zawieźć:)
Co do TOZu to tak czy tak pieniądze mają od ludzi więc w sumie na jedno wychodzi:roll:

Z nowin to tak:
Quetka dzisiaj była na powtórce zastrzyku mającym jej pomóc na opuchliznę i łzawienie oka. Po pierwszym zastrzyku przestała już mrużyć prawe oko, ale ciągle łzawi. Oby po drugim było lepiej:)

Sterylka w środę o 9:30. Jej koszt to 100-120 zł:)

W domu jest bardzo grzeczna z małym wyjątkiem:diabloti: Bezczelnie na oczach wszystkich wskakuje na szafy i stoły, i zjada wszystko co nadaje się tam do zjedzenia:evil_lol: Chociaż już coraz mniej:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maruda666']Musi nadrobić ten czas, co była bezdomna i pewnie głodna :( do tego jeszcze ciąża - oby to siedzenie na stole jej tylko nie zostało ( u mnie ława służy za legowisko Gucia i nijak nie można go odzwyczaić :evil_lol: )[/QUOTE]
To może niech nadrabia w inny sposób;) Może to np był powód, że ktoś ją wyrzucił:hmmmm: Najważniejsze, że juz przestaje:p
Moje wchodzą na stoły i szafy żeby kraść, ale tylko wtedy gdy nikogo nie ma:roll: Tak raczej się tam nie wylegują;)

[quote name='caha']trafiłam tu po banerku :)
kotka jest śliczna i wyjątkowa, jakbyś robił bazarek to proszę o zaproszenie ;)

myślę, że jak ją tylko ogłosisz w internecie to szybko znajdzie domek :)[/QUOTE]
Witamy kolejną odwiedzającą:)
Dziękuje w imieniu kocicy za komplementy:cool3:
Bazarek zrobić muszę i zaproszenie Cię nie ominie;)
Jak ją ogłoszę to na pewno szybko zadzwoni telefon, ale czy to ten właściwy??? Podobno po rude koty zgłaszają się sami dziwni ludzie:huh: Nie wiem co z szylkretami;) Tym bardziej muszę się trochę douczyć o wizytach PA dla kota. Niby to samo co dla psa, ale chyba nie do końca:)

Link to comment
Share on other sites

Wizyta PA dla kota jest trudniejsza . W mieście sprawdza się jeszcze zabezpieczenie okien. Jeżeli kot ma być wychodzący
to sprawdzasz czy w pobliżu nie ma dużych ulic czy dróg o dużym natężeniu ruchu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jo37']Wizyta PA dla kota jest trudniejsza . W mieście sprawdza się jeszcze zabezpieczenie okien. Jeżeli kot ma być wychodzący
to sprawdzasz czy w pobliżu nie ma dużych ulic czy dróg o dużym natężeniu ruchu.[/QUOTE]
Jakoś o oknach nie pomyślałem:roll: Chyba wychodząc z założenia, że ktoś już ma w tym jakieś doświadczenie. Jeszcze poczytam o takich wizytach lub popytam kogo trzeba.
Od początku miałem plan, że Quetka będzie niewychodząca, a jeśli już to dom musi być co najmniej 100 m od ulicy o niskim lub zwykłym natężeniu ruchu.

[quote name='terra']A może warto poprosić o pomoc w sprawdzeniu ds (wtedy, gdy już będzie) którąś cioteczkę z miau. Mają w tych sprawach doświadczenie.[/QUOTE]
Tylko, że ja tam nikogo nie znam:roll: A różni ludzie pewnie tam wchodzą:evil_lol:
Od 14 lat mieszkam z kotem/kotami. Obecnie, jak wiesz, mam 2 w domu. Jeszcze trochę się dokształcę i myślę, że dam radę:roll: Najgorzej to trafić na DS bez doświadczenia i wszystko tłumaczyć krok po kroku to można o kilku rzeczach zapomnieć. A niestety z tego co widzę to niektórzy ludzie (niemający kotów) wierzą w takie stare "prawdy", że kot powinien pić mleko zamiast wody; albo w to, że kot zadusi nas w nocy bo pomyli gardło z myszą:mdleje:

Edited by Maciek777
Link to comment
Share on other sites

w necie można znaleźć kilka wzorów ankiet adopcyjnych, można spisać sobie pytania i ewentualnie potem pytać chętnych do adopcji, żeby nic nie umknęło :)
my np. mamy warunek, żeby koty były tylko w domu, niewychodzący (tylko dlatego, że na początku, wiele kotów ginęło, w sensie ucieczek i pod kołami samochodów),
mam nadzieję, że znajdziesz jej super domek :)

Link to comment
Share on other sites

Kotka niebywałej urody, po prostu cudna.

Nie mam żadnego doświadczenia kotowego, więc zapytam z ciekawości /a może kiedyś ta wiedza mi się przyda?/ - jak zabezpieczyć balkon? Na samą myśl o kocie na balkonie na n-tym piętrze robi mi się słabo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolantina']Kotka niebywałej urody, po prostu cudna.

Nie mam żadnego doświadczenia kotowego, więc zapytam z ciekawości /a może kiedyś ta wiedza mi się przyda?/ - jak zabezpieczyć balkon? Na samą myśl o kocie na balkonie na n-tym piętrze robi mi się słabo.[/QUOTE]
taką siatkę się instaluje na stałe, zrób to sam, albo zdolny kolega albo firma.
siatka jest miękka i nierzucająca się w oczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caha']w necie można znaleźć kilka wzorów ankiet adopcyjnych, można spisać sobie pytania i ewentualnie potem pytać chętnych do adopcji, żeby nic nie umknęło :)
my np. mamy warunek, żeby koty były tylko w domu, niewychodzący (tylko dlatego, że na początku, wiele kotów ginęło, w sensie ucieczek i pod kołami samochodów),
mam nadzieję, że znajdziesz jej super domek :)[/QUOTE]
Będę musiaj przejrzeć te ankiety:) Dzięki! Zapomniałem o nich,a przecież to samo robiłem jeśli chodziło o psy:roll:
To jest chyba najlepszy pomysł by kot był niewychodzący:p

[quote name='dana']To jutro sterylka, trzymam mocno kciuki za kicię :thumbs:.[/QUOTE]
Dzięki! Przyda się:)

[quote name='jolantina']Kotka niebywałej urody, po prostu cudna.

Nie mam żadnego doświadczenia kotowego, więc zapytam z ciekawości /a może kiedyś ta wiedza mi się przyda?/ - jak zabezpieczyć balkon? Na samą myśl o kocie na balkonie na n-tym piętrze robi mi się słabo.[/QUOTE]
Dziękuję w imieniu kocicy za pochwalenie jej urody:p

Co do balkonów to [B]jotpeg[/B] Ci odpowiedziała, a ja mogę jedynie podać jeszcze prostszy sposób: nie otwieraj balkonu;)

[quote name='jolantina']Czyli okna i balkon przy kocie niewychodzący nie są problemem - tylko ważne, żeby były zabezpieczone zanim kocisko zamieszka, zwłaszcza jeżeli mieszkanie wysoko.[/QUOTE]
Dokładnie:) Na okna można zainstalować moskitiery - podwójny pożytek;)

Doszła wpłata od [B]Marudy666[/B]. 40 zł:mdleje: Bardzo bardzo Ci dziękuję:p To prawie połowa sterylki:)

Link to comment
Share on other sites

Kocica już u weta:) Wracam po nią za godzinę.
Wet mówił, że ona już nie taka młoda. Może mieć ok 5 lat, ale dokładniej postara się oszacować gdy już zaśnie.
Ostatni raz widziałem kilka dni temu, a teraz jaka poprawa z okiem:) Jest zupełnie normalne i nie łzawi:p
Zrobię jej dzisiaj jakieś fotki i wrzucę jakieś wcześniejsze fotki od DT:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...