Jump to content
Dogomania

Młody amstaff obgryza mieszkanie - klatka?


M_Z

Recommended Posts

Mój amstaff ma obecnie niecałe 6 miesięcy, gdy zostaje sam w domu na dłuższy czas zaczyna obgryzać mieszkanie - nie jest to jednak stała sytuacja.
Co do rzeczy i miejsc, które obgryza ma różne upodobania, narożniki przy drzwiach wyjściowych już nieźle obrobił, wszystkimi narożnikami listew przypodłogowych oraz krótkimi kawałkami tych listew także już się zaopiekował, gdzie w szafkach są śruby skręcające dookoła mam obdrapane no i na koniec obrabia fugę w płytkach przy rurach od ogrzewania.
I teraz pytanie bo dużo czytałem i zdania są podzielone, czy inwestować w klatkę dla niego czy starać się go wychować bez niej?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Twój pies jest bardzo młody, wymaga zabawy i gryzienia (wymiana zębów). Jeżeli zostaje w domu sam zbyt długo, gryzie prawdopodobnie z nudów, bo rozumiem że w krótkich odstępach czasu nie ma problemu z zostawaniem psa. Co do Twojego pytania, klatka jest dobrym rozwiązaniem pod warunkiem, że odpowiednio przeprowadzisz trening klatkowy. Jeżeli chcesz psa uczyć bez klatki, wychodząc z domu zostawiaj mu jakieś zabawki do gryzienia, kawałki drzewa (takie klocki) kongi wypełnione jakąś trudno dostępną karmą (pasztet z karmą), którą będzie musiał dłubać, gryzaki ze sztucznej skóry itp. Ważne żeby co jakiś czas miał jakąś nową zabawkę. Istotne jest również aby zabawki dostępne były tylko pod Twoją nieobecność, nie może ich mieć przez całą dobę. Czas zostawania wydłużaj stopniowo.

Edited by ALMADOG
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...