Jump to content
Dogomania

Bulion już znalazł swoją przystań


devoner

Recommended Posts

przekleję po prostu info od andzia69,bo to ona po psa pojechała i to co zastała przerosło nawet ją

''Dzisiaj dostałam okrężną drogą wiadomość o psie w typie "pitbula" leżącego bez ruchu pod Biedronką w miejscowości ponad 50 km od Kielc. Dostałam mms zdjęcie jednej wielkiej opuchlizny, że nawet ciężko było poznac co za pies...ale bardziej pasował na bulteriera.

Najpierw sprawdziłam, z kim gmin ma podpisaną umowę - bo może z kimś superowym! I...ręce mi opadły - to znalazłam na temat "schroniska" :

https://www.facebook.com/media/set/?...9206299&type=1

Więc stwierdziłam, ze jeśli tam pies trafi to już go nikt nie znajdzie...o ile go ktoś szuka :-( Weterynarz, która ma podpisaną umowę też byłaby dopiero wieczorem.

Więc uprosiłam ludzia z samochodem i po rozmowie z panem z gminy wyruszyłam po psa - bo to było najważniejsze - uratowac psa ! przed śmiercią (bo pan jeden z drugim stwierdzil, ze TAKI pies to tylko do uśpienia) i przed "schroniskiem" o złej sławie.

Pojechaliśmy, zabraliśmy bez problemu biedaka...pies w stanie "wisi mi wszystko", obolały, a ropiejącymi ranami.

Poczekalismy na "naszych" wetów i...pies jaki jest i jego stan - każdy widzi.

Zaciskajmy kciuki, zeby ropa nie poczyniła zbyt dużych spustoszeń. Dziury cuchnące, z przetokami, na wylot, ropiejące i śmierdzące zostały wyczyszczone. Dostal kroplówkę wzmacniającą, metronidazol.

Potrzebne wsparcie, dom tymczasowy (bo ma tylko awaryjnie w domu, gdzie jest 9 psów!) i też niekoniecznie wszystkie się tolerują. Na dzien dzisiejszy potrzebny domowy tymczas - żaden hotel, kojce itd. Tymczas musi być tez zmotoryzowany, zeby w razie w jechac z psem, gdyby się cos działo.

no to się opisałam..."


Zdjęcia które mam niestety są drastyczne:

jic4ys.jpg

sn1glc.jpg

14aixcx.jpg

348n6ko.jpg

potrzebna pomoc,trzeba go najpierw wyleczyć,a później poszukać domku.

Pies jest pod opieką:

Świętokrzyskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „Zwierzak”
ul. Wesoła 51/307
25-363 Kielce
PL 68 1240 1372 1111 0010 2812 7861
SWIFT: PKOPPLPW

Link to comment
Share on other sites

Buli trafił pod naszą opiekę w niedzielę. Jego stan powoli, ale systematycznie poprawia się. Dużo śpi, regeneruje siły. Wychodzi tylko na krótkie spacerki. Pies jest bardzo obolały, bo przecież oprócz widocznych ran skóry, są też stłuczenia wewnątrz. Bolą go łapy zwłaszcza lewa tylna i przednia. Jutro Andzia69 i tz jadą na kontrolę do weta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...