Jump to content
Dogomania

Furminator


aaliw

Recommended Posts

a ja mam pytanie do osob ktore juz uzywaja furminatora;)
zakupilam dla mojej Ajlu zwykly tani zeby zobaczyc jak to bedzie pomagac w jej duzym podszerstku i chyba zakupilam za maly, albo nie wiem jak sie tym poslugiwac...
pytanko czy na sucho czy na mokro "wyrywac" i czy nie bylby lepszy trymer? Ajlu to mieszaniec ma poldluga siersc z duzym podszerstkiem, nie ma szorstkiej siersci tylko taka w typie husky, poradzcie cos? bo mam zwykle zgrzebla, szczotki ale podszerstek zostaje i tak duzy, a i ile, tak mniej wiecej, sredniej wielkosci psa czeszecie furminatorem?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 993
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja mam coatminator z vivoga, dla moich suk, jedna po owczarku, druga jest w połowie malamutem a w połowie owczarkiem. Sierść ma bardzo gęstą, z dużą ilością podszerstka. Vivog nic jej nie wyciąga, jeśli nie jest w okresie linienia (ale inne szczoty wtedy też nic nie wyciągają). Ale za to jak linieje to pięknie wyciąga ;) U drugiej suni też radzi sobie dobrze. A jak o używasz? Ostrze powinno byc prostopadle do grzbietu/innej powierzchni psa ;)
Popróbuj jeszcze, może się uda. A jak nie, to znaczy, że po prostu psica ma inną sierść, niż to narzędzie czesze ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vlk']ja mam coatminator z vivoga, dla moich suk, jedna po owczarku, druga jest w połowie malamutem a w połowie owczarkiem. Sierść ma bardzo gęstą, z dużą ilością podszerstka. Vivog nic jej nie wyciąga, jeśli nie jest w okresie linienia (ale inne szczoty wtedy też nic nie wyciągają). Ale za to jak linieje to pięknie wyciąga ;) U drugiej suni też radzi sobie dobrze. A jak o używasz? Ostrze powinno byc prostopadle do grzbietu/innej powierzchni psa ;)
Popróbuj jeszcze, może się uda. A jak nie, to znaczy, że po prostu psica ma inną sierść, niż to narzędzie czesze ;)[/QUOTE]

ja uzywam tego jak normalnej szczotki ;) hmm teraz uzywam na huskim i bardzo ladnie sciaga. Ale moze polaczenie malamuta z owczarkiem to juz inna sprawa :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

witam, mam mały problem. od niedawna jest z nami mix Leonbergera chyba z Kaukazem, sierść jest miękka i puchata, wychodzi właściwie "kępkami" z psa, i nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. czeszę zgrzebłem, albo wyjmuje to palcami, albo ostatnim ząbkiem zgrzebła. mało pomaga, bo kilka godzin po czesaniu kolejne "kępki" z niego wychodzą, mimo, że zebrałam z niego całą siatkę futra. sierść jest miękka i gruba, nie mam pojęcia czym to czesać, wyciągać...? proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Sonic']A czym się różni trymowanie???
Tym furminatorem po prostu jak grzebieniem czeszesz psa a trymerem inaczej??? A jeśli chodzi o trymer..Efekt jest inny???Przecież to samo usuwa co furminator.[/QUOTE]

Trymowanie poprawia jakość sierści - usztywnia ją, zmniejsza wzrost [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Podszerstek"]podszerstka[/URL], poprawia kolor, a także eliminuje problem sierści w domu, ponieważ pies wytrymowany nie gubi sierści. Dotyczy to [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Rasy_ps%C3%B3w"]ras[/URL] przeznaczonych do tego zabiegu, czyli szorstkowłosych.

furminator to co innego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonic']A czym się różni ten Mars 330 od 326???
Lepsza jest która wersja??? 326 jest o 10 zł droższa od 330 chodź ma mniejszą część roboczą.[/QUOTE]
to nie ten temat
zaloz osobny w dziale pielegnacja czy jakos tak
ja nie trymuje psa wiec sie nie znam
ja zuywam furminatora

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonic'][URL]http://www.allegro.pl/item867610670_trymer_hakowy_mars_99m_50826.html[/URL]
Co to jest????
"Trymer hakowy"[/QUOTE]


to cos w rodzaju furminatora, tez dobrze wyciaga podszerstek. z tym ze przeznaczony glownie dla zwierzat z dluzszym wlosem. Bo furminator sprawdza sie glownie u krotkowlosych ;)

czyli jesli Twoj piesek to foxterrier gładkowlosy (jesli sie nie myle) ja bym wybrala furminaor/vivog.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[URL="https://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/szczotki_zgrzebla/zgrzebla_pies/155818"][/URL]
Witam, poniewaz przymierzam sie do zakupu furminatora, mam kilka pytan, czy ten furminaator z allegro za 129 zl jest wogole cos warty ( pomine fakt ze na allegro sa nawet za 30zl :-/...) i czy to jest ten sam co w zooplusie za 239 zl ?
[URL]http://allegro.pl/item929911731_nowosc_trymer_furminator_l_large_prosto_z_usa.html[/URL]

[URL]https://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/szczotki_zgrzebla/zgrzebla_pies/155818[/URL]

I czy dla rasy akita inu powinnam kupic rozmiar M czy L ?

Link to comment
Share on other sites

Shirai-Koki ja do usuwania zbędnego włosa mam grzebień + trymery , dla mnie furminatory są zbędne .
Najdokładniejsze jest trymowanie. W opisie jest ,że można stosować do kota , furminator o szerokości ponad 10 cm , piszą to osoby które chyba nie miały w rękach sfilcowanego persa .

Link to comment
Share on other sites

Dzieki, za pomoc oczywiscie nie chce was urazic, ale w waszych wypowiedziach nie doszulakam sie odpowiedzi na swoje pytania !!! A fuminator jest mi potrzebny poniewaz wlasnie chce, aby Shirai nie tracil tak bardzo siersci i zeby mial ladna !! Tym bardziej, ze na akitach furminator dziewczyny maja i uzywaja zadowolenie w pelni !!! A czy ktos mi pomoze i odpowie na zadane przeze mnie pytania, pleaseeeeeeeee

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shirai - Koki']Dzieki, za pomoc oczywiscie nie chce was urazic, ale w waszych wypowiedziach nie doszulakam sie odpowiedzi na swoje pytania !!! A fuminator jest mi potrzebny poniewaz wlasnie chce, aby Shirai nie tracil tak bardzo siersci i zeby mial ladna !! Tym bardziej, ze na akitach furminator dziewczyny maja i uzywaja zadowolenie w pelni !!! A czy ktos mi pomoze i odpowie na zadane przeze mnie pytania, pleaseeeeeeeee[/QUOTE]
wez wiekszy :)

Link to comment
Share on other sites

co do linków to jest ten sam , oryginalny furminator... tylko zastanawia mnie ta cena z kosmosu ... ja kilka miesięcy emu odnalazłam na allegro za 50 zł szt. oryginalne M-ki ... w schronisku spisują się świetnie ;) ja polecam rozmiar M ... zdaje mi się że jest poręczniejszy ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...