Jump to content
Dogomania

Furminator


aaliw

Recommended Posts

[quote name='orzech11']kurcze, byloby fantastycznie!! najlepiej dokladnie zeby powiedziala czy to szczotka włosiana,druciana,czy metalowa:lol: i ktora do czego stosuje:p

ooo, i jeszcze jakie dlugie ma igly w tych szczotkach - ale pewnie dlugie, przynajmniej 3cm:cool1:

ja bede jutro w sklepie i moglabym juz kupic, super by bylo jakbys dzis mogla dac znac o tych szczotkach:lol:[/quote]

byłam wczoraj na spacerze ale Pani nie spotkałam, zobaczymy jak dziś a ta szczota co tak świetnie włos wyciągała to było zgrzebło z krótszymi i dłuższymi ( 3cm właśnie ) igłami i te dłuższe były grube i pod naciskiem się wciskały do szczotki mówiła, ze kosztowała coś koło 30 zł

nic więcej nie wiem... :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 993
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Orzech, dla DONa do partii mocno podszerstkowych świetna będzie pudlówka, szczotka druciana.DON DONowi nierówny, sama wiesz najlepiej jaki włos ma Twój pies, jeden jest mocno opierzony drugi podszerstka ma nieco mniej, za to sporo dłuższego, nieco śliskiego włosa dlatego sama musisz zadecydować.
W każdym razie szczotka z drucianym włosem jest świetna do bogatego podszerstka psa długowłosego.Mam taką "mini" dla kota i wypróbowałam ją na takim psie-wykazała się skutecznością jak żadna inna;)

[QUOTE]Nie rozumiem czemu nigdzie nie ma Vivogów, [B]skoro mają takie powodzenie[/B] :cool3: [/QUOTE]Sama sobie odpowiedziałaś na to pytanie :cool3:
W tej chwili panuje boom na produkty furminatoropodobne a prym wiedzie właśnie Vivog:)Popyt jest ogromny bo produkt się sprawdza-to fakt-więc wszyscy polecają wszystkim.Tym sposobem nie nadąża się ze sprowadzaniem.Kupiłam vivoga już dawno ale z ciekawości śledzę furowe tematy.Zaobserwowałam, że co pewien czas na rynku panuje deficyt Vivogów i ze względu na powyższe wcale mnie to nie dziwi:)

Ktoś pisał, że to zgrzebło jest idealne dla labradora-ma rację.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']byłam wczoraj na spacerze ale Pani nie spotkałam, zobaczymy jak dziś a ta szczota co tak świetnie włos wyciągała to było zgrzebło z krótszymi i dłuższymi ( 3cm właśnie ) igłami i te dłuższe były grube i pod naciskiem się wciskały do szczotki mówiła, ze kosztowała coś koło 30 zł

nic więcej nie wiem... :roll:[/quote]

dzieki;) a ta szczotka z krotszymi/dluzszymi iglami to byla taka typowa szczotka czy moze taki grzebien/grabki?

bo ja sie zastanawialam nad tym, ale potem gdzies wyczytalam ze lepiej mi sie przyda szczotka a nie grabki wlasnie:razz:

myslalam zeby kupic szczotke wlosiana- do wstepnego wyczesania, a potem szczotke metalowa - z GRUBYMI iglami i bez kulek na koncach - do czesania glownego.

dlatego jakbys spotkala ta Pania, to sprobuj sie ejszcze tylko to dowiedziec - czy stosuje wlasnie ktores z tych szczotek i czy to chodzi o te grabki do podszerstka.

a co do pudlowek - to taka pani mi powiedziala ze chocby niewiadomo jak dlugie igly miala pudlowka to przez futro DONka sie nie przedrze do podszerstka;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']to były grabki ;)[/quote]

tak wlasnie myslalam.. przeszukalam jednak allegro i nie znalazlam grabek o 2 dlugosciach igiel:(

kurcze blade, cos mi sie zdaje ze nigdy nie skompletuje 'wyprawki' dla mojego psiaka:-(

Link to comment
Share on other sites

Witam
Poczytałam troche wcześniejszych stron i Furminatorze.
Pisaliście że dla malamuta nie bardzo się nadaje
Ja mam husky, piesek "gotuje" się na spacerach
Muszę coś wymyśleć, jemu bardzo ciężko włos wyczesać.
Myślę nad Furminatorem jednak lub tym:

[IMG]http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_6026.jpg[/IMG]
Doradźcie proszę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karlaaa']Witam
Poczytałam troche wcześniejszych stron i Furminatorze.
Pisaliście że dla malamuta nie bardzo się nadaje[/quote]

a kto pisal, ze sie nie nadaje? jak bardzo rozni sie siersc malamuta i husky?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']a kto pisal, ze sie nie nadaje? jak bardzo rozni sie siersc malamuta i husky?[/quote]

Gdzieś na pierwszych stronach wyczytałam że do malamuta się nie nadaje, możliwe że to była 3,4 strona.

Jak bardzo różni się sierść?
Malamuty może mają ciut dłuższe futerko.
Włos okrywowy też jest dłuższy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karlaaa']Gdzieś na pierwszych stronach wyczytałam że do malamuta się nie nadaje, możliwe że to była 3,4 strona.

Jak bardzo różni się sierść?
Malamuty może mają ciut dłuższe futerko.
Włos okrywowy też jest dłuższy.[/quote]

w kazdym razie byly dowody na to, ze dla husky sie nadaje stad moje pytanie
I kolejny raz radze - znalezc forum malumutowe i tam popytac. Tak jak widzialam labkowe forum to pewnie istnieja innych ras. Jesli wlasciciele dotarli do tego urzadzenia to na bank beda o tym pisac:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karlaaa']Gdzieś na pierwszych stronach wyczytałam że do malamuta się nie nadaje, możliwe że to była 3,4 strona.

Jak bardzo różni się sierść?
Malamuty może mają ciut dłuższe futerko.
Włos okrywowy też jest dłuższy.[/quote]

mi sie wydaje ze malamut bedzie mial podobne futro do mojego owczarka niemeickiego dlugowlosego - jak patrzylam na zdjecia malamuta to tak mi sie skojarzylo;)

i jesli chodzi o furminator to napewno sie NIE NADAJE - ma stanowczo za krotkie igielki aby przedrzec sie przez futro tych psow.

co do trymera ktory pokazalas - owszem - usuwaja podszerstek ale rowniez skracaja wlos okrywowy, wiec to juz kwestia wyboru, czy chcesz pieskowy przycinac futerko czy nie:lol:

do usuwania podszerstka dobre sa te [B]szczotki metalowe[/B] - z takimi cieniutkimi drucikami zagietymi, jednak trzeba by bylo trafic na taka co ma naprawde dlugie te igielki co nie ejst prosta sprawa - ja sobie darowalam przy swoim DONku ;) i zamiast tego do podszerstka mozna uzyc [B]grzebienia z rzadkimi dlugimi[/B] (przynajmniej 3cm)[B] iglami[/B], do usuniecia martwego wlosa dobra tez jest [B]szczotka wlosiana[/B] z dluzszym wlosem - ale dobrej jakosci, w przeciwym razie wlosy wychodza z tej szczotki zamiast z pieska:lol:

do czesania futerka dobra jest rowniez [B]szczotka druciana[/B] z metalowymi dlugimi iglami [U]bez kuleczek na koncach (!)[/U] - im futro gesciejsze tym dluzsza igla (tez cos kolo 3cm).

podajac ci przyklady tych 'sprzetow czesalniczych':eviltong: kierowalam sie sierscia mojego psa, czyli DONka... jesli uwazasz ze moga miec podobne futro to pewnie ci sie przydadza te akcesoria:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']Ja sprawdzałam na haszczaku, świetnie się do tego nadaje!!!
Wyczesuje bardzo dobrze, i zauwazyłam w domu poprawe, dużo mniej latającej dookoła siersci, a po wyczesaniu pies mial lsniaca i mięciutką siersc[/quote]

wlasnie o twoim husky pisalam:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']Ja sprawdzałam na haszczaku, świetnie się do tego nadaje!!!
Wyczesuje bardzo dobrze, i zauwazyłam w domu poprawe, dużo mniej latającej dookoła siersci, a po wyczesaniu pies mial lsniaca i mięciutką
siersc[/quote]

Ale co?? bo się już pogubiłam?
Szczota czy furminator?
Mi na jakości włosa nie zależy bo piesek jest wykastrowany na wystawy jeździć nie będzie :)
Zależy mi na tym żeby było mu dobrze w swojej "szacie" :)

Link to comment
Share on other sites

Moja też nie wystawowa;)
A wyczesana furminatorem.

znalazłam nawet fotki:
[IMG]http://images43.fotosik.pl/90/8f6860fbbb0b065a.jpg[/IMG]

[IMG]http://images39.fotosik.pl/86/90913e24899b250d.jpg[/IMG]

[IMG]http://images36.fotosik.pl/86/c841efe9e90d628c.jpg[/IMG]

Pomimo tego ze wtedy za duzo z niej siersci nie wyszlo to w domu juz bylo znacznie mniej fruwajacych kłaków.

Przy nastepnym czesaniu wyszlo tego znacznie wiecej, ale fotek nie mam bo na dworzu czesałam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karlaaa']Czyli jednak działa :)
Tak czy siak spróbuje :)
Bardzo dziękuje za pomoc.[/quote]

furminator ma tak duze zainteresowanie, ze nawet jak sie nie sprawdzi u Was to raczej nie bedziesz miec problemow z pozniejsza sprzedaza;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orzech11']mi sie wydaje ze malamut bedzie mial podobne futro do mojego owczarka niemeickiego dlugowlosego - jak patrzylam na zdjecia malamuta to tak mi sie skojarzylo;)
[/quote]

a mi sie kojarzy raczej ze malamut ma inna z lekka siersc od ONka ;) Ma siersc typu bardziej otwartego, a ONek, bardziej przylegajaca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']a mi sie kojarzy raczej ze malamut ma inna z lekka siersc od ONka ;) Ma siersc typu bardziej otwartego, a ONek, bardziej przylegajaca.[/quote]

jeszcze raz popatrzylam na zdjecia malamuta;) rzeczywiscie moze nie maja podobnej siersci... wydaje mi sie ze malamut ma taka jakby 'zbita' - niewiem jak to okreslic.. w kazdym razie moj DONek (nie ONek) ma siersc taka 'wlosowata' - gesta... ciezko strasznie bedzie go uczesac - furminator w moim przypadku calkowicie odpada... pozostaja mi szczotki i grzebienie;)

mam nadzieje ze damy sobie rade z tym futrem :p po niedzieli zaczynamy zmagania z wlosem:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']hmm tak mnie kusi ten vivog i go szukalam w necie i np w kilki sklepach internetowych jest on niedostepny wiecie moze gdzie go moge znalezc jeszcze najlepiej w tych okolicach 45 zl bo kiedys go widzialam za tyle[/quote]

to co bylo kiedys to bylo kiedys:eviltong: ceny zybko ida w gore - jak kazdego produktu i teraz grunt, zeby go w ogole dostac;)
Pisz do sklepu i pytaj kiedy bedzie. Zerknij na kilka ostatanich stron - pisal ktos gdzie jest dostepny albo kiedy bedzie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...