Jump to content
Dogomania

Furminator


aaliw

Recommended Posts

  • Replies 993
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tak, ja sie domyslam ze Grey ma sznaucera- z powodu avatara. Ale chcialam zeby to potwierdzil.. a skoro tego nie robi to pozostaje na przypuszczeniach-jak pozostale osoby. I w zwiazku z tym stwierdzam, że skoro masz szorstkowlosego psa jakim jest sznaucer, i nie uzywales Vivoga czy furminatora na labradorze, dalmatynczyku czy chocby na flat coated retrieverze, powinienes pozostac przy trymerach i sznaucerach i nie osadzac innych za to ze uzywaja innych przyrządów do innego typu włosa...

Link to comment
Share on other sites

No to się nacieszyłam z coatminatora :mad::angryy:
Zakupiony na początku kwietnia :roll:

Nie polecam!!

[img]http://img220.imageshack.us/img220/3685/dscf6577.jpg[/img]

[img]http://img156.imageshack.us/img156/6400/dscf6580.jpg[/img]

[img]http://img249.imageshack.us/img249/336/dscf6582.jpg[/img]

Jak już sprzedają takie z wymiennymi ostrzami to powinni to robić z mocnego plastiku a nie z jakiegoś dziadostwa :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote=Blever's;12904349]ja w salonie pracowałam na takim czarno niebieskim furminatorze, ale za nic w świecie nie pamiętam jakiej firmy.. w każdym razie był pancerny ;)[/quote]

i to byl wlasnie Furminator:lol: ten z USA - one rowniez maja wymienne ostrza, ale jest to przymocowane na sruby i nie ma szans, zeby cokolwiek odpadlo

Link to comment
Share on other sites

[quote=Blever's;12904386]na pewno z USA bo szefowa właśnie ze stanów zamawiała sprzęt... czasami jednak miałam wrażenie, że lepiej włos wychodzi przy gęstym trymerze hakowym niz na furminatorze, który czasami ślizgał się na sierści... przynajmniej takie miałam wrażenie[/quote]

u mnie czasami sie slizga, jak jest zapchany futrem furminator, zreszta zdecydowanie stwierdzam, ze w zaleznosci jaka technike czesania sie stosuje tyle tez siersci wychodzi - niektorzy narzekaja, ze fur. nie dziala, ale czy dobrze czesza?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Czy zastanawialiście się na jakiej zasadzie pracuje ten nowy rodzaj zgrzebła.
Mnie się nie podoba.[/quote]

Grey czy mozesz wreszcie napisac cos wiecej niz - mi sie nie podoba, jest be i fe....:roll:
Bo tylko tyle mozna od Ciebie sie dowiedziec, a zero konkretow..

U mnie pracuje na takiej jak kazda inna szczotka tylko jest duzo bardziej skuteczne - wyciaga martwy wlos, podszerstek i wlos okrywowy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anetta']No to się nacieszyłam z coatminatora :mad::angryy:
Zakupiony na początku kwietnia :roll:

Nie polecam!!


Jak już sprzedają takie z wymiennymi ostrzami to powinni to robić z mocnego plastiku a nie z jakiegoś dziadostwa :angryy:[/quote]
[B]Anetta[/B], ja bym to skleiła na stałe Super Glutem i byłoby jak nówka, bo szkoda wyrzucić. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja cały czas śledzę nowinki odnośnie narzędzi do groomingu,jak by było dobre to napisałbym ,że dobre narzędzie.
Furminator jest odmianą zgrzebła,jest to połączenie :trymera tradycyjnego poprzecznego powiększonego , z ruchem pracy grzebienia.
Nie którzy się cieszą,że jakieś włosy wychodzą,jeżeli pies nie jest systematycznie czesany, to coś tam wychodzi.
Ja tam twierdzę ,że wyczesanie odpowiednim grzebieniem to 50% sukcesu,reszta to trymerki i maszynka.
Niestety trzeba trochę popracować.
U mojego czasami też były supełki.

Agnes porównujesz furminator do szczotki,dużo drapania,a skutek za mały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey'] Furminator jest odmianą zgrzebła,jest to połączenie :trymera tradycyjnego poprzecznego powiększonego , z ruchem pracy grzebienia.[/quote]

nawet jesli - to co w tym zlego?

[quote name='Grey']Nie którzy się cieszą,że jakieś włosy wychodzą,jeżeli pies nie jest systematycznie czesany, to coś tam wychodzi.[/quote]

czesze psa co 2-3 dni w okresie kiedy tego potrzebuje, jesli mniej wychodzi to czesze 2 razy w tygodniu - czy to jest wg Ciebie zbyt malo?

[quote name='Grey']Ja tam twierdzę ,że wyczesanie odpowiednim grzebieniem to 50% sukcesu,reszta to trymerki i maszynka.
Niestety trzeba trochę popracować.[/quote]

zgadza sie - czesanie samym furminatorem to wg mnie rowniez praca. Nadal nie moge zrozumiec, co takiego zlego w furminatorze? "Wymagasz" od nas, zeby kazdy z nas stal sie groomerem badz - o zgrozo - chodzil do salonu raz w tygodniu na czesanie?

Tak wyglada moja suka [url]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/Aza2009-spacery/DSC_0497.jpg[/url] Furminator jest piatym narzedziem jakie stosuje do tej siersci i zdecydowanie najlepszym. Nie jestem profesjonalista - jak zapewne 80% nas tutaj - i nie jestem w stanie okreslic jakie grzebienie, szczotki kupic, ile do czego etc. Dlatego tez uzywam furminator i nie widze w tym nic zlego.

[quote name='Grey']Agnes porównujesz furminator do szczotki,dużo drapania,a skutek za mały.[/quote]

dla szarego czlowieczka jedno i drugie sluzy do czesania:lol: nie dziw sie, ze tak wlasnie pisze;) Udowodnij mi, ze mozna czesac efektywniej moja sucz a moze zmienie zdanie. A - jedna istotna uwaga, po wielu szczotkach, siersc mojego psa byla szara, teraz z reguly tego nie ma.

Czy kazdy kto chce miec zdjecia swoje pupilka musi kupowac sprzet za wieksze pieniadze? Jedno i drugie jest skuteczne, jedno i drugie robi zdjecia

Link to comment
Share on other sites

ja tam z furminatora jestem zadowolona, a wcześniej używałam coat kinga - z jednego psa lepiej wyciągał trymer, z dwóch innych furminator..

jakiś ubytków w sierści nieplanowanych nie zauważyłam..

aha, wcześniej używałam jeszcze rozmaitych szczotek i grzebieni (kiedyś fryzjer mi polecił przeciągnąć przez ząbki grzebienia gumkę-recepturkę) i słabo szło, słaboo..

no chyba, że do wyczesania psa potrzeba doktoratu z groomingu i wszystko robiłam źle :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anetta']No to się nacieszyłam z coatminatora :mad::angryy:
Zakupiony na początku kwietnia :roll:

Nie polecam!!
[/quote]

A ja mam już ponad rok (kupiłam na międzynarodowej w Warszawie w 2008 r.) i jest w stanie idealnym, a używam dość intensywnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger'][B]Anetta[/B], ja bym to skleiła na stałe Super Glutem i byłoby jak nówka, bo szkoda wyrzucić. ;)[/QUOTE]
No chyba tak zrobię. Jak na razie czesze samym grzebykiem.

[quote name='moth']A ja mam już ponad rok (kupiłam na międzynarodowej w Warszawie w 2008 r.) i jest w stanie idealnym, a używam dość intensywnie.[/QUOTE]
Ale identyczny? z wymiennymi ostrzami?
Ten też jest używany często bo nie tylko na moim psie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kupuję dzisiaj furminator. Mam pytanie.
Który jest lepszy i czym one się różnią:
[url=http://allegro.pl/item736939380_furminator_dla_malych_psow_i_kotow_super.html]Furminator dla małych psów i kotów SUPER !!!!!! (736939380) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
i to:
[url=http://allegro.pl/item731219788_nowosc_trymer_furminator_s_small_prosto_z_usa.html]Nowosc - trymer FURminator S-small -PROSTO z USA ! (731219788) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
??
No bo cenowo to prawie 50 złotych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chantell']Kupuję dzisiaj furminator. Mam pytanie.
Który jest lepszy i czym one się różnią:
[URL="http://allegro.pl/item736939380_furminator_dla_malych_psow_i_kotow_super.html"]Furminator dla małych psów i kotów SUPER !!!!!! (736939380) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
i to:
[URL="http://allegro.pl/item731219788_nowosc_trymer_furminator_s_small_prosto_z_usa.html"]Nowosc - trymer FURminator S-small -PROSTO z USA ! (731219788) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
??
No bo cenowo to prawie 50 złotych.[/quote]
Drugi to oryginalny furminator, a pierwszy to tańsza podróbka. ;)

Ja mam tańszą podróbkę (Vivog) i jestem zadowolona. :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...