Jump to content
Dogomania

Furminator


aaliw

Recommended Posts

Jakiś czas temu zamówiłam Vivoga, ale dopiero wczoraj miałam okazję porządnie go wypróbować ;) Ogólnie jest ok, ale wyczesuje tylko podszerstek, martwego włosa zupełnie nie rusza. Musiałam sukę wyczesać też gumową szczotką, a myślałam że wystarczy sam furminator ;) Ale podszerstek wyczesuje super, nie wiedziałam że moja suka tyle go ma :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 993
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='agaciaaa']Jakiś czas temu zamówiłam Vivoga, ale dopiero wczoraj miałam okazję porządnie go wypróbować ;) Ogólnie jest ok, ale wyczesuje tylko podszerstek, martwego włosa zupełnie nie rusza. Musiałam sukę wyczesać też gumową szczotką, a myślałam że wystarczy sam furminator ;) Ale podszerstek wyczesuje super, nie wiedziałam że moja suka tyle go ma :lol:[/quote]

no patrz u mnie wyczesuje i podszerstek i siersc okrywowa - wlos sztywny i gruby - bez problemu wylazi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']no patrz u mnie wyczesuje i podszerstek i siersc okrywowa - wlos sztywny i gruby - bez problemu wylazi[/quote]

A u mnie nie, sam "puch" wychodził. A na różne sposoby próbowałam czesać :lol: Dopiero jak wzięłam gumową szczotke to wyszła sierść i to sporo ;)

Link to comment
Share on other sites

Możecie mi poradzić czy warto kupić któryś z tych furminatorów?
[url=http://www.allegro.pl/item710306220_furminator_pet_353.html]FURMINATOR PET 353 (710306220) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

[url=http://www.allegro.pl/item710305765_furminator_obrotowy_pet_359.html]FURMINATOR OBROTOWY PET 359 (710305765) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

[url=http://www.allegro.pl/item707278828_furminator_obrotowy_suz_gau_46_13_super_cena.html]FURMINATOR OBROTOWY SUZ GAU 46-13 SUPER CENA!!!!! (707278828) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Bardzo proszę o rady.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania & Mia']Możecie mi poradzić czy warto kupić któryś z tych furminatorów?
[URL="http://www.allegro.pl/item710306220_furminator_pet_353.html"]FURMINATOR PET 353 (710306220) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]

[URL="http://www.allegro.pl/item710305765_furminator_obrotowy_pet_359.html"]FURMINATOR OBROTOWY PET 359 (710305765) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]

[URL="http://www.allegro.pl/item707278828_furminator_obrotowy_suz_gau_46_13_super_cena.html"]FURMINATOR OBROTOWY SUZ GAU 46-13 SUPER CENA!!!!! (707278828) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]

Bardzo proszę o rady.[/quote]
Nie polecam,cena atrakcyjna jednak się nie sprawdzą.

Link to comment
Share on other sites

wiem, gdzie jeszcze można znaleźć vivog 02349, ten najbardziej poszukiwany. na wystawach, jak są takie stoiska handlowe, to tam też są, w porządnej cenie, znaczy się nawet taniej niż w necie i nie ma kosztów przesyłki, i jeszcze jak sie wiecej kupuje, to opuszczają. ;) ostatnio w sopocie widziałam.

Link to comment
Share on other sites

[B]moon light[/B] to może byc tak że ma za krótką sierść. mojej suczy (w sumie 2rasowej) z łapek średnio schodzi, bo ma tam krótkią sierść, ale z karku, wzdłóż grzbietu całego i łałoka to schodzi pięknie.

[B]Grey[/B] może i nie są, ale często działają ;) od laba po tervika ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']A ja furminatorów nie będę używał,nie są uniwersalne.[/quote]

ciezko zeby jakakolwiek szczotka byl uniwersalna - jednak ja sprawdzalam na wielu psach i na dluzszej siersci ONa i na puchaczu i na kocie i na beaglu, psie w typie ogara...wszedzie sie sprawdzal rewelacyjnie.

Link to comment
Share on other sites

Agnes po co wtrącasz temat szczotki,bo ja szczotki nie używam, a może porównujesz furminator ze szczotką, co jest trochę słuszne. Nie ma co się zapalać do furminatora,bo ma dość agresywne działanie na zasadzie tarcia.
Chciałoby się szybko usunąć zbędny włos, a to tak nie ma,trzeba popracować.Ja tam używam odpowiedni grzebień oraz trymery i to wystarcza.
Trzeba używać narzędzi które są łagodne w działaniu, skuteczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Agnes po co wtrącasz temat szczotki,bo ja szczotki nie używam, a może porównujesz furminator ze szczotką, co jest trochę słuszne. Nie ma co się zapalać do furminatora,bo ma dość agresywne działanie na zasadzie tarcia.
Chciałoby się szybko usunąć zbędny włos, a to tak nie ma,trzeba popracować.Ja tam używam odpowiedni grzebień oraz trymery i to wystarcza.
Trzeba używać narzędzi które są łagodne w działaniu, skuteczne.[/quote]

a jakie masz psy/psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Agnes po co wtrącasz temat szczotki,bo ja szczotki nie używam, a może porównujesz furminator ze szczotką, co jest trochę słuszne. [/quote]

bo dla mnie furminator to szczotka - w uproszczeniu

[quote name='Grey']Nie ma co się zapalać do furminatora,bo ma dość agresywne działanie na zasadzie tarcia. [/quote]

mozesz jasniej napisac?

[quote name='Grey']Chciałoby się szybko usunąć zbędny włos, a to tak nie ma,trzeba popracować.Ja tam używam odpowiedni grzebień oraz trymery i to wystarcza.
Trzeba używać narzędzi które są łagodne w działaniu, skuteczne.[/quote]

jakiego masz psa? z jaka sierscia?

bo jesli sznaucer to o czym my w ogole piszemy? te psy maja charakterystyczna siersc i fakt - pielegnacja u nich wyglada znacznie inaczej, ale ja mam psa z typowym puchem i typowa sierscia okrywowa jaka wystepuje u wielu (?) mieszancow, psow etc i tu - dalej stwierdze, furminator to najlepsze narzedzie do takiej siersci. Uzywalam wiele, tylko ten jest poki co skuteczny.

Link to comment
Share on other sites

jakiego masz psa? z jaka sierscia?

bo jesli sznaucer to o czym my w ogole piszemy? te psy maja charakterystyczna siersc i fakt - pielegnacja u nich wyglada znacznie inaczej, ale ja mam psa z typowym puchem i typowa sierscia okrywowa jaka wystepuje u wielu (?) mieszancow, psow etc i tu - dalej stwierdze, furminator to najlepsze narzedzie do takiej siersci. Uzywalam wiele, tylko ten jest poki co skuteczny.[/quote]


dokladnie :p

bo ONka czy dalmatynczyka mozesz czesac zwykła szczotka i czesac i doczekasz sie wieczoru a siersci nadal pelno bedzie lecialo. Z Furminatora czy Vivoga mase osob jest zadowolonych -nie tylko tu na necie, ale tez na żywo-klienci którzy kupuja u mnie ten przyrząd w sklepie. a do terrierow i chowów nie polecam. I jest wszytsko ok ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...