Jump to content
Dogomania

Furminator


aaliw

Recommended Posts

  • Replies 993
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='as_kate']Ale znajomoma poszarpała belga i pocieła mu sierść. Więc uważaj, jeśli psies jest wystawowy ;)[/quote]

to samo zauwazylam...nawet o tym pisalam, ale teraz widze ze albo siersc sie przyzwyczaila do tego rodzaju szczotki, albo...nie wiem:lol: w kazdym razie nie widze polamanego wlosa, zniszczonego ktory byl wczesniej. A - moja sucz ma okrywowy sztywny, ma tez puch - ucierpial okrywowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='as_kate']Dla krótko- i średniodługowłosych to jest ok, ale z borderkiem to uważaj, bo możesz poszaarpać mu szatę. Ja mam wyżłodalmatyńczyka i uważam, że jak dla niej jest super, no normalnie rewelka. Ale znajomoma poszarpała belga i pocieła mu sierść. Więc uważaj, jeśli psies jest wystawowy ;)[/quote]
U mojego psa (cocker spaniel) tak właśnie było, za 2 czy 3 razem zauważyłam, że sierść jest dość mocno pocięta, zwłaszcza w okolicach łopatek, więc lepiej uważać ;)
Teraz używam trymera i wszystko jest jak należy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magot']U mojego psa (cocker spaniel) tak właśnie było, za 2 czy 3 razem zauważyłam, że sierść jest dość mocno pocięta, zwłaszcza w okolicach łopatek, więc lepiej uważać ;)[/quote]

albo - jesli pies nie jest wystawowy - cierpliwosci i przeczekac;) u nas minelo i teraz siersc znowu jest jak wczesniej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Moje nienawidzą czesania obojętnie czym:evil_lol:Na widok szczotki i wiaderka na kudły robią w tył zwrot i na posłania:lol: Tak samo jak na widok gilotyny do pazurów:evil_lol:I sprayu na kleszcze:evil_lol:Biedne zestresowane[/QUOTE]

A na widok szykującej się kąpieli w wannie?? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='as_kate']Dla krótko- i średniodługowłosych to jest ok, ale z borderkiem to uważaj, bo możesz poszaarpać mu szatę.[/quote]

bo przy dłuższym włosie należy delikatnie, pasmo po paśmie czesać.
mój border ma dłużą sierść niż sunia pritstick, jest wystawiany i po furminatorze wygląda w porządku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja chcialam zapytac gdzie mozna kupic ten furminator i w jakiej jest mniej wiecej cenie? Patrze na allegro i tych furminatorow to jest kilka rodzajow i nie wiem, ktory to jest wlasnie "ten";) Dodam, ze mialby to byc prezent dla mojego kundliszcza o, powiedzialabym, poldlugiej siersci. Z gory dziekuje za wskazowki :)

Juz nie trzeba, juz wszystko znalazlam ;) Pozdrawiam i dam znac jak sie u mnie sprawdzil :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes'] w kazdym razie nie widze polamanego wlosa, zniszczonego ktory byl wczesniej.[/quote]

Pewnie furminator jako nowy był za ostry, teraz się stępił i spełnia swoją funkcję jak powinien. To zależy od firmy, czy to oryginał czy produkowane przez inne firmy, testowałam różne, bardzo się różnią między sobą (ostrością ząbków - a powinien być tępy - ich długością oraz gęstością - niby niewielkie różnice, ale mają duży wpływ na skuteczność działania w przypadku różnych typów sierści).

Najlepiej mieć możliwość, żeby na swoim psie wypróbować kilka i wybrać ten, który najlepiej wyciąga martwy włos.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oluna']Pewnie furminator jako nowy był za ostry, teraz się stępił i spełnia swoją funkcję jak powinien. [/QUOTE]

tak pewnie masz racje, z drugiej jednak strony mam wrazenie, ze ilosc wychodzacego futra sie sporo zmniejszyla - albo furminator sie stepil na tyle, ze nie wyciaga dobrze, albo sucz mniej linieje. I tu mam dylemat - czy to znak ,zeby kupic nowy, jesli tak to jest to bez sensu - furminator jest u nas dosc krotko.

[quote name='Oluna']Najlepiej mieć możliwość, żeby na swoim psie wypróbować kilka i wybrać ten, który najlepiej wyciąga martwy włos.[/QUOTE]

nierealne - mimo ze mieszkam w duzym miescie w ani jednym sklepie nie widzialam furminatorow, a jesli byly to - tylko jednej firmy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']tak pewnie masz racje, z drugiej jednak strony mam wrazenie, ze ilosc wychodzacego futra sie sporo zmniejszyla - albo furminator sie stepil na tyle, ze nie wyciaga dobrze, albo sucz mniej linieje. [/quote]

I to jest problem? :lol: Ja się cieszę jak udaje mi się usunąć martwy włos na tyle, że mało już co wychodzi.
Nie kupuj nowego tylko ciesz się, że działa prawidłowo ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oluna']I to jest problem? :lol: Ja się cieszę jak udaje mi się usunąć martwy włos na tyle, że mało już co wychodzi.
Nie kupuj nowego tylko ciesz się, że działa prawidłowo ;)[/quote]

problem, bo wlosa w domu nie jest jakos znacznie mniej:lol: czyli po dywanach nie widze roznyc, ze mam Vivog w domu:cool1:

Ale Ale...mam mozliwosc zakupu oryginalnego furminatora w USA - brac?? Warto?? Tylko jaki...zeby juz byl faktycznie ten dobry i trafiony - jakie sa koszty rozm. M ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna22']Ja juz zamowilam oryginalny Furminator rozmiar M na allegro. Czekam az przyjdzie i bedziemy testowac ;)[/quote]

kiedy zamowilas?:cool3:

wlasnie na ten sie czaje z USA...juz znalazlam min tu
[url=http://www.groomersoutlet.com/index.php?mod=category&id_ctg=77]Grooming products[/url]

W innym M za 35 dolarow...jestem bardzo ciekawa jaka jest roznica miedzy tym a Vivogiem:roll:

Link to comment
Share on other sites

24 lipca poszedl przelew wiec dzisiaj moze dojdzie. Ja zamowilam ten [url=http://www.allegro.pl/item694408183_masz_dosc_siersci_w_domu_oryginalny_furminator.html]Masz dość sierści w domu? Oryginalny FURminator (694408183) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Link to comment
Share on other sites

Furminator doszedl, niestety ja nie moge poki co przetestowac bo obecnie jestem za granica, ale wlasnie z mama gadalam i mowi, ze daje rady :cool3: Moj burek niespecjalnie przepada za czesaniem ale mowi, ze tam gdzie sie dal wyczesac to wylazly kleby kudłów:) Jedno pociagniecie grzebieniem i mowi ze garsc wylazi, wiec uznaje ze zakup byl udany. Jak pojade do PL to sama go wyczesze i juz rece zacieram:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W Sopocie na wystawie na stanowisku groomerskim cena za to sprytne urzadzonko byla = 190zl / 1 szt :shake: Cale szczescie kupilem sobie egzemplarz za granica (Internet fajna sprawa :evil_lol:) wiec jak ktos jest chetny to moge sciagnac wieksza ilosc po 90zl/ 1 szt + 10zl przesylka w PL (bez wzgledu na rozmiar: S, M czy L).

Dzis rano dostalem swoj (M), wyprobowalem na moim sheltiku i z wynikow jestem zadowlony - swietna sprawa a Amerykanie maja glowe do ulatwiania sobie zycia :multi:. Zdazylem pokazac to juz kilku znajomym i zbieram zamowienia, w piatek robie przelew i zamawiam kilka/nascie sztuk :)

Kto chce tez? Kontakt przez PW.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marider'] wiec jak ktos jest chetny to moge sciagnac wieksza ilosc po 90zl/ 1 szt + 10zl przesylka w PL (bez wzgledu na rozmiar: S, M czy L). [/quote]

gdzie zamawiasz, ze cena bez wzgledu na rozmiar taka sama? ja widzialam w sklepach net to zawsze byla roznica w cenie - czasami 10$

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...