Jump to content
Dogomania

garść benkowych pytań


Madie

Recommended Posts

Hej, od tygodnia jesteśmy właścicielami około 4 miesięcznej bernardynki (mix?) Zanim ja przygarnęliśmy dokładnie zapoznaliśmy się z opisem rasy, żywienia, przypadłościami jakie mogą nas czekać itd itd. To nasz pierwszy tak duży pies i chcieliśmy być przygotowani.
Teraz nurtują mnie dwa pytania, bo znalazłam sprzeczne wypowiedzi przeszukując internet:

1. Jak powinno się czesać właściwie Benka? Podobno najpierw wyczesywać podszerstek pod włos a potem dopiero z włosem. Ale znalazłam też opinie, że nie wolno czesać w ten sposób i bądź tu człowieku mądry...:roll:
2. Jak suplementowaliście wapń swojemu psu? Teoretycznie mam preparat z DT o nazwie dolfos, podaje się go 1 tabletkę (300mg) na 5 kg. Młoda waży teraz około 20. Ale na opakowaniu jest napisane, że szczeniętom można podawać dwa razy większe dawki. Weterynarze też nie są zgodni. Jedni mówią, że jeśli je dobra karmę dla psów dużych ( a je) to nie trzeba podawać dodatkowo. Inni, że jest to konieczne, skoro pies liże i wygryza ściany (opowieści z dt)

Panda i my będziemy wdzięczni za rady.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Madie, co do czesania, to myślę, że najlepiej z włosem - przy długiej sierści pies może odczuwać duży dyskomfort w związku z wyczesywaniem pod włos. (moja choc krótkowłosa to i tak nie cierpi czesania pod włos).
a jeśli chodzi o suplementy - masz racje, co wet, hodowca, właściciel itp to inna opinia. ja podawałam karmę dla szczeniąt ras olbrzymich i nic do tego nie dodawałam a pies nigdy nie miał problemów ze stawami. ale tak szczerze ci powiem, że nie robiłam badań na zawartość tych mineraów w organiźmie więc pozostaje mi wierzyć producentom, że to co w karmie, powinno wystarczyć. poza tym każdy pies jest inny co jednemu służy, innemu już nie musi - musisz na sobie przetestować. mi się wydaje, że taka dobrej jakości karma jest najbezpieczniejsza, bo ma stały poziom wszystkich witamin i minerałów, więc nie narażasz psa na niedobory lub skrajne nadwyżki. powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...