Jump to content
Dogomania

Sierść u spanielowatej


Mika97

Recommended Posts

mam przygarnietego pieska w typie cocker spaniela angielskiego. jest to czarna suczka. jej rodzicami są rodowodowy spaniel w suczka bez rodowodu. malutka ma już 9 miesięcy. od 3 miesięcy przestała być cala blyszczaca jak to było wcześniej. to że firanka na łapach jest bardziej matowa i jasniejsza niż reszta to chyba normalne. ale boki tułowia niby są błyszczące jak patrzy się tylko na nie ale gdy spojrzę na całość to na grzbiecie głowie i ogonie świeci się jak by była w oleju a reszta jest matowa. wczoraj kupiłam furminator to wyczesałam sporo sierści i boki wyglądają odrobinę lepiej to znaczy nie ma już na nich takiej odstającej puchatej sierści ale nadal nie widać na nich tej pięknej sierści z grzbietu. czy da się coś z nią zrobić? czy może to dlatego że nie jest prawdziwym spanielem a taka jej uroda ? karmię ją taste of the wild dla szczeniąt z bizonem no i różnymi smakołykami

Link to comment
Share on other sites

gdzieś w internecie widziałam właśnie psiaka z tym puchem i chyba to samo jest u mojej suni. dzisiaj jeszcze ją czesałam. i boki są błyszczące. z bliska w niektórych miejscach jeszcze jest trochę tej matowej sierści. dziwi mnie jednak fakt że na grzbiecie włos jest inny niż na reszcie ciała. wygląda to tak jak by miała na grzbiecie derke. włos jest tam dłuższy i grubszy. dlaczego furminator nie nadaje się dla spaniela? widziałam w internecie opinie że sprawdza się u nich dobrze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Skubię ją ręcznie co roku w okresie linienia. Nawet nie wiedziałam że tak jest ok:) Bo żadne szczotki , grzebienie czy gumowe zgrzebła nie wyciągną tyle włosa co palce. Zaraz poszukam sobie w sieci ten trymer. Dzięki za odpowiedź i przepraszam za podłączenie się do wątku ale stwierdziłam że nie ma sensu zakładać nowego jak jest w podobnym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Ja potrafię tylko rękami. Miałam zademonstrowane jak to się robi w psim salonie piękności na mojej drugiej szorstkowłosej suce. Którą wstyd przyznać gole a nie trymuje:oops: Gumowych naparstków nie miałam ale to może być dobre rozwiązanie bo w gumowych rękawiczkach strasznie gorąco w dłonie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...