Jump to content
Dogomania

Zapalenie gardła i brak reakcji na antybiotyki.


bahlsa

Recommended Posts

Od 18 stycznia leczę psa na zapalenie gardła.
Poniżej przepiszę z książeczki to wszystko co było robione i jakie leki pies dostawał:
(1)
18-01-2012 temp. 39,7 Betamox, Tolfine
20-01-2014 temp. 38,7 Betamox
22-01-2014 kontrola
(2)
29-01-2014 Wznowa objawów, temp. 39,0 Betamox, Dexafort
1-02-2014 Betamox, drugiego nie umiem przeczytać – Melowen?
3-02-2014 Betamox, Melowen(?)
(3)
11-02-2014 temp. 39,0 Baytril 2,5%, Dexafort

12-02-2014 Baytril 2,5% I nie przeczytam: Colosal (?), Immunoactiv 6 tabl. – podawałam przez 6 kolejnych dni.

14-02-2014 temp. 39,1 Baytril 2,5%
(4)
26-02-2014 Eurobioflox 5%(?), Meloxam
27-02-2014 Dexafort, Eurobioflox 5%
28-02-2014 Eurobioflox 5%, Cipopol500(?) 1/6 tabletki codziennie podałam 1-03 i 2-03 (czekałam na wymaz z gardła)
[B]W wymazie: Streptoccocus spp. alfahemolizujący nieliczne kol – flora fizjologiczna[/B]
3-03-2014 Penstopt. (? Nie mogę odczytać), Meloxam
5-03-2014 Penstopt. (? Nie mogę odczytać), Meloxam
7-03-2014 temp. 38,9, powiększone węzły chłonne, Penstopt. (? Nie mogę odczytać), Meloxam
ostatni zastrzyk z serii planowany na niedzielę.



W dniu kiedy dostaje zastrzyk pies się troszkę ożywia ale dalej ma takie objawy:
szeroko otwiera pyszczek jakby chciał coś usunąć z gardła, wypycha ślinę językiem jakby coś mu przeszkadzało, mlaska, mieli jęzorkiem, ma ośliniony pyszczek. Węzły chłonne powiększone, temp. przed zastrzykami powyżej 39 stop.
Siedzi z szyją wyciągniętą i z opuszczoną głowa, nie chce leżeć. Je normalnie (ale on zawsze był żarłoczny i nie przepuści gotowanego).
Dzisiaj dodatkowo miał robiony RTG tchawicy, nie umiem wstawić zdjęcia ale nie ma żadnych obcych ciał. Zęby też przeglądnięte.

Zastanawiam się co dalej? Pomysły mi się już wyczerpały. Pies od 28-02 codziennie dostaje antybiotyk. Lekarz mówi o dalszym ustawianiu leków ale na jakie jak dotychczasowe nie przynoszą efektu?
Podsuńcie proszę jakiś pomysł: co jeszcze przebadać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bahlsa']Nie miał ostatni robionych badań, pies nie wymiotuje.
Poprzednie badania robione były półtora roku (do czyszczenia zębów)[/QUOTE]

ja bym proponowała zrobić - krew itp to nie zaszkodzi ;) nie możliwe,żeby psiak od stycznia był leczony,przyjmował antybiotyki i nic :shake: a faszerowanie psiaka lekami też nie jest wcale dobre ....

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj byłam na konsultacji u innego lekarza. Pies został dokładnie oglądnięty (do badania został przyśpiony). Krtań, przełyk, tchawica bez żadnych ciał obcych, zęby w porządku, ślinianki powiększone.
Lek wet zrobił jeszcze jedno zdjęcie RTG ( w innej projekcji).
I mam go skonsultować kardiologa (serce powiększone?) Lekarz od razu powiedział mi, że nie jest kardiologiem ale jemu wydaje się, że serce jest zbyt duże. Koleżanka podsunęła mi jeszcze jedną rzecz odnośnie podwyższonej temp. u psa - muszę mierzyć temperaturę rano i wieczorem bo możliwe jest, że pies - ze stresu u weta - dostaje gorączki.
W poniedziałek zrobimy badania krwi i umówię się na wizytę u kardiologa.
Odpuszczam ostatni zastrzyk z antybiotykiem.
Dam mu kilka dni odetchnąć.
Niby wszystko ok a widzę, że pies jest cierpiący, inaczej się zachowuje.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi w szeleczkach :) (przecież jestem namiętnym czytaczem Dogo ;) )
Teraz zainwestuję w "bezpieczne szelki" takie z zabudowanym przodem, tak na wszelki wypadek.
Temp. wczoraj 38,7 ale znów rano mlaskanie i ślinienie.
Jutro robimy krew, napiszę co wyszło.

Link to comment
Share on other sites

Żołądek na razie nie był "poruszany". Ale jak to sprawdzić czy to coś od żołądka? Wprawdzie odbija mu się głośno i stosunkowo często ale jak pytałam weta czy to może być zgaga, powiedział, że psy czegoś takiego nie mają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...