Jump to content
Dogomania

Ropiejące oczka u mojego przyjaciela. POMOCY.


Nanusiia

Recommended Posts

Hej mam szczeniaczka około 8 tygodniowego i ropieją mu oczka nie jakoś strasznie, po prostu widzę że ma mokrą sierść przy oczku i czasem widzę ropę..
Czy to u szczeniaczków normalne czy też nie?
Prosze o pomoc bardzo zależy mi na zdrowiu mojego Misiaczka :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

niektóre rasy mają predyspozycje do łzawienia. Zalezy na ile mu te oczy łzawią? Jaka to rasa?
Jeśli jets to wilgotny ślad pod oczami, który da się zauważyć raz na kilka dni, przy codziennym wycieraniu okolic oczu to raczej nie ma czym się niepokoić. Szczególnie jeśli nie powstają z tego tytułu brunatne zabarwienia pod oczami.
jeśli natomiast wydzielina ma charakter ropny, bądz widoczne są odbarwienia sierści, powieka od środka jest mocno czerwona ( powinna być różowawa) to znaczy że coś się wdało i trzeba udac się do weta.

Profilaktycznie możesz psu zakraplać 1-2 w tyg. po 2 kropelki soli fizjologicznej, albo takie homeopatyczne krople świetlik.
No i czyść te okolice wacikiem do sucha, najlepiej kup jakiś preparat do pielęgnacji psich oczu, bo jak zaniedbasz to w miejscu zawilgotnień pod oczami może wdać się grzyb.

U większości dużych ras wiek szczenięcy charakteryzuje się nadmiarem skóry, co skutkuje m.in. luźną skórą wokół oczu, czasem zbyt obwisłą dolną powieką. trzeba codziennie przemywać oczy i dbać o skórę wokół. jak pies dorośnie, skóra trochę się napnie, oczy nie powinny łzawić intensywnie.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...