Jump to content
Dogomania

Exotic meat i skup psów i kotów ze schronisk


Sybel

Recommended Posts

Znalazłam coś takiego: [url]http://wyborcza.pl/1,75478,15539956,Firma_skupuje_psy_i_koty_na_kilogramy__Na_rzez_.html#BoxSlotI3img[/url]
Ciekawe, jak się sprawa potoczy. I tak mi do głowy przyszło, ze część schronisk jest oburzona, ale pewnie znajdą się mordownie zainteresowane współpracą na tym polu...

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wierzę, że takie "eksporty" są możliwe na legalu, a tę legalność sugeruje fakt, że firma ma "mięso" w nazwie i ofertę rozsyła formalną drogą. Przecież mięso zwierząt rzeźnych podlega pewnym rygorom. Jak się ma konia, to trzeba zadeklarować, czy ewentualnie rzeźny czy "do utylizacji", bo jeśli ewentualnie rzeźny, to wet nie może wdrożyć każdego leczenia. Przynajmniej kiedyś tak było. Że pies czy kot ze schroniska to przecież nie znaczy, że kiedyś tam nie został nafaszerowany nie wiadomo jakimi lekami/szczepionkami.

Link to comment
Share on other sites

Mają inny status i stąd plany złożenia do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. No i to jest paradoksalne, bo nawet jeśli ktoś chciałby kręcić taki "biznes" na lewo, pod pozorem adopcji czy innych okoliczności, no to chyba nie nazwałby firmy "exotic meat" i nie proponowałby stawki jak za półtusze wieprzowe - od kilograma. To wygląda na jakąś prowokację.

Link to comment
Share on other sites

może macają rynek, firmę zwiną, nazwa potem fil-pol albo jakoś inaczej i dawaj.
ale musieliby mieć sporo odbiorców w granicach ue i niezły pomysł na list przewozowe i całą ta dokumentację.

Ale wiecie, ja myślę sobie tak, ze to może być prowokacja, owszem, ale - kogoś, kto chce wymacac, które schrony na to pójdą.
i szczerze powiem, że ja bym na ten przykład chciała wiedzieć, ktore schrony byłyby zainteresowane takim interesem. i je bardzo, ale to bardzo monitorować. albo i nawet złożyc zawiadomienie o podejrzeniu popelnienia przestępstwa.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Można również pamiętać i o tym,że w narodzie naszym pokutują również zabobony i przerażające również przekonania..np..że jak boli krzyż to skóra z kota,a smalec to psi...A że nie jest to żart niestety to świadczy o tym działania podjęte przez Klub Gaja...A każdy z nas wolałby żeby to był żart choć wstrętny,mierny i paskudny...a dawno pisali,że można zjeść potrawkę z psiny i chyba to w stolicy miał otworzyć taki punkt nie?A niby dlaczego usiłowano skraść kangury z parku rozrywki?...A dlaczego zniknęły wszystkie króliki z tego parku?
Smutne to wszystko jest i tyle.A obcokrajowiec nie zrozumie,że Polak zjada z apetytem schab a nie zje psiny w 5 smakach...
EOT
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Ta prowokacja wydaje mi się absurdalna... Nie wiem, co chcieli sprawdzić. Teraz ten dziennikarz odwołuje się do wyższych uczuć względem zwierząt w Polsce uznanych za rzeźne (niestety), ale myślę, że chcieli po prostu zrobić chwytliwą aferę, w razie gdyby jakieś schronisko na to poszło.

Swoją drogą, też tak pomyślałam, że bardzo nas oburza to w stosunku do naszych zwierząt, ale te "mięsne" już się nie liczą...:roll:

Link to comment
Share on other sites

jak dla kogo sie nie liczą. ile na dogo jest wegetarian?
ale generalnie w wolontariacie zwierzęcym jest raczej powyżej średniej krajowej, tak mi się wydaje.w vivie to nie wiem, czy nie 100%. liczę razem z weganami, bo nie wiem, jak to się rozkłada. i coraz nas wiecej, znam osoby, które przez ciagłe przebywanie w grupie jakos tak same z siebie. jest okazja do obserwacji itd.



zmierzchnica, jeśli jakikolwiek schron by sie na to złapał, to ja bym życzyła sobie to wiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Chcieli sprawdzić czy niektóre schroniska a raczej pseudo by na to nie poszły ,a pewnie by to zrobiły ...
Ja przez 6 lat nie jadłam mięsa jednak po tym jak nie mogłam wstać z łóżka zaczęłam je jeść z powrotem .Coś źle robiłam w diecie wegetariańskiej że doprowadziłam swój organizm do ruiny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ailema']Chcieli sprawdzić czy niektóre schroniska a raczej pseudo by na to nie poszły ,a pewnie by to zrobiły ...[/QUOTE]
Moim zdaniem to zupełnie nie było na to obliczone. Subtelność słonia w składzie porcelany ;) Zwykła sensacja - jakby się jakiś schron wystawił, jakiś idiota w jakimś schronie, to mieliby materiał podnoszący nakład i jednocześnie żadnych wątpliwości, że ktoś wkręcał kogoś nieświadomego.

Link to comment
Share on other sites

a wedlug was co jest lepsze ? meka psow w schroniskach do konca zycia i obciazanie panstwa innych organizacji i przez przepelnienie brak nalezytej opieki, usypianie po 2 tygodniach od znalezienia bez wzgledu czy pies stary czy mlody czy agresywny czy nie czy tak czy siak zabicie psa i jeszcze na tym zarobienie ? Jestesmy za glupim i chciwym panstwem zeby przestac produkowac taka mase schroniskowcow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Moim zdaniem to zupełnie nie było na to obliczone. Subtelność słonia w składzie porcelany ;) Zwykła sensacja - jakby się jakiś schron wystawił, jakiś idiota w jakimś schronie, to mieliby materiał podnoszący nakład i jednocześnie żadnych wątpliwości, że ktoś wkręcał kogoś nieświadomego.[/QUOTE]

No właśnie o to mi chodzi. Jeśli komuś zależy na sytuacji w schroniskach, powinni raczej postawić na sprawdzenie warunków sanitarnych, papierologii, czy zgadza się liczba psów obecnych i wydanych z przyjętymi, jak przebiegają adopcje i tak dalej i tak dalej. Ja raczej sądzę, że ten dziennikarz miał nadzieję pojechać na miłości do piesków i kotków, wywołać oburzenie zwierzolubów i zwiększyć nakład swojej gazetki.
Nie twierdzę, że taka prowokacja by się nie przydała, ale trochę subtelniejsza...

[B]diabelkowa [/B]- w schronisku pies ma jakąś szansę. Ja myślę, że jakbyś dała psu wybór - humanitarne zabicie czy życie w schronie, to wybrałby życie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']a wedlug was co jest lepsze ? meka psow w schroniskach do konca zycia i obciazanie panstwa innych organizacji i przez przepelnienie brak nalezytej opieki, usypianie po 2 tygodniach od znalezienia bez wzgledu czy pies stary czy mlody czy agresywny czy nie czy tak czy siak zabicie psa i jeszcze na tym zarobienie ? Jestesmy za glupim i chciwym panstwem zeby przestac produkowac taka mase schroniskowcow[/QUOTE]

Gdyby każdego psa usypiali po 2 tygodniach to bym nie miała tak wspaniałego zwierzaka .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...