Jump to content
Dogomania

Tengusia - kiedyś ona pomagała dzisiaj sama potrzebuje pomocy


Alicja

Recommended Posts

Minął rok a ja nadal walczę o siebie. Pomoc z NFZ jest już pomocą doraźną. Przyszedł czas kiedy zdana jestem na rehabilitacje prywatną. Dzięki Waszej pomocy mogę się dalej rehabilitować na własną rękę. Ponieważ rehabilitacja i leki nie są małymi kosztami raz jeszcze proszę Was o pomoc. Dla Was 1% jest nieodczuwalny a dla mnie to szansa na zdrowie. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o 1% waszego podatku, a także o rozesłanie mojej prośby wśród znajomych.

10616530_841091205913957_705925951860996

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj byłam w ZUSie, dostałam rentę na rok, ile nie wiem bo nie powiedzieli  :eviltong:  dzięki życzliwej dziewczyny z forum udało mi się załatwić rehabilitację w poradni, za co jestem jej wdzięczna  :Rose:

Ponieważ większość z was nie wie co tak naprawdę mi było: rozpoznanie z oddziału anestezjologii i intensywnej terapii
Rozpoznanie
Uraz czaszkowo-mózgowy. Ostra niewydolność oddechowa. Śpiączka mózgowa. Stłuczenie krwotoczne w prawej okolicy czołowej. Stłuczenie krwotoczne pnia mózgu. Krew w rogu potylicznym prawym komory bocznej. Niedomknięcie łuku C1 oraz szczelina pęknięcia u podstawy łuku kręgu C1. Zachłyśnięcie. Zachłystowe zapalenie płuc. Spastyczny niedowład prawostronny. Ośrodkowe uszkodzenie n. III po str prawej. Niewielka odleżyna I/II na potylicy. Ciężki zespół psychoorganiczny.
Każdy kto to czyta mówi że to niewiarygodne że z tego wyszłam. Ja sama nigdy tak tego nie odbierałam. Cieszę się że mi się udało ale nie ma dnia żebym nie żałowała tego co było przed wypadkiem.
Co zrobić, życie. Wyjdę z tego i jeszcze wróci to co było. Jeszcze wsiądę w auto i pojadę do Klary, a potem pojadę na długi spacer do lasu.

Link to comment
Share on other sites

"Co zrobić, życie. Wyjdę z tego i jeszcze wróci to co było. Jeszcze wsiądę w auto i pojadę do Klary, a potem pojadę na długi spacer do lasu."

 

I tak trzymać Młoda...żyj teraźniejszością i dniem dzisiejszym...miałaś duzo szczęścia i niech cię nigdy nie opuszcza.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zmobilizowałam się i wystawiłam aukcje na rzecz mojej rehabilitacji. Robiłam to pierwszy raz dlatego cena wywoławcza to cena 30 min z moim rehabilitantem. Proszę was o pomoc i udostępnienie jak największej ilości osób!

http://charytatywni.allegro.pl/koszulka-z-autografami-aukcja-charytatywna-i1552370

i jeszcze dwie
http://charytatywni.allegro.pl/obraz-aukcja-charytatywna-i1552379
http://charytatywni.allegro.pl/obraz-aukcja-charytatywna-i1552371

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj byłam na hipo, w pewnym momencie powiedzieli to co teraz wodzę, odpowiedziałam jasne bo myślałam że żartują a oni zatrzymali konia, dali mi wodzę, co zrobić dałam łydkę i pojechałam :D :D  oczywiście szli obok konia co by mnie asekurować i ręce trzymałam prawie na szyi konia co by szybko złapać grzywę jak coś, ale najważniejsze że dałam radę :D :D  co z tego że jak powiedzieli skręć na prawo to zaczęłam kręcić na lewo :P 

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio jak byłam na hipo stwierdziłam że to hmm "zwariowane" że po takim wypadku sama pcham się na konia ... faktem jest że na hipoterapię poszłam dlatego żeby "nauczyć się" jeździć a że przy okazji moje ciało na tym skorzysta to super ... dzisiaj dla odmiany jeździłam na dużym koniu bo wcześniej to na koniku polskim, znów dostałam wodzę do ręki ... oni wiedzą że jazda jest moim celem i do tego dążymy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ostatnio siedziałam na pasażu centrum handlowego i patrząc na ludzi pędzących nie wiadomo gdzie nagle uderzyła mnie myśl że ja jestem osobom niepełnosprawną. Ja wiem że postępy są ale dalej pozostaje ta myśl czy będzie kiedyś normalnie. Jeżdżę na hipoterapie i idzie mi coraz lepiej tylko czy będę w stanie jeździć autem żeby dojechać do swojego konia. To dzięki waszej pomocy mogę się rehabilitować, jeździć na hipoterapie. Niestety moja droga do zdrowia jest bardzo długa dlaczego raz jeszcze proszę was o 1%
 
10482065_796536387103888_743072533312964
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...