Jump to content
Dogomania

jak sie przygotowac do dlugiej podrozy z psem w samochodzie?? prosze o rady.


wrona88

Recommended Posts

Przede wszystkim, przekraczając granicę z Niemcami, pies oprócz szczepienia p.wściekliźnie i paszportu, musi posiadać chip-nawet jeżeli pies mam tatuaż.
Dla bezpieczeństwa swojego i psa oraz żeby nie dostać mandatu, radzę psa przewozić w szelkach zapiętych do pasów bezpieczeństwa, w transporterze albo, jeśli masz kombi i pies będzie jechał w bagażniku, to oddzielić siatką psa od przestrzeni pasażerskiej ;) Ja dodatkowo zakupiłam dwójnik i zapinam mojego psa do oczek, które są w kombi do mocowania ładunku ;)
W podróż zabieram tylko wodę dla psa. Nigdy nie daję psu jedzenia w drodze ;) Jeśli jedziemy w nocy, to raz wypuszczam psa na siku, jeśli w dzień to 2-3 razy mamy postój :)
W samej Holandii już, miej ze sobą woreczki na psie kupy. Jeśli Cię "złapią" na nie sprzątaniu, to mandat jest od 50 euro w górę :/

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dla bezpieczenstwa mozesz go umiescic w transporterze ale w swietle przepisow nie jest to konieczne. Zabrac kocyk a takze reczniki papierowe, woreczki foliowe na wypadek gdyby piesek wymiotowal. Biore plastikowa butelke z woda i miske i daje mojej suczce napic sie na kazdym postoju.
Czego unikac - Sedalinu, bo spotkalam sie z tym, ze polscy weci przepisuja psom na podroz sedalin. Nie znalam tego leku i podalam 1 tabletke na droge ( mialam dac 2 ale na szczescie dalam jedna). Cala droge sie trzesla, miala mokra siersc, byla prawie nieprzytomna a wyprowadzana na parkingu na siusiu slaniala sie na lapach, ktore jej sie z reszta plataly i musielismy ja wnosic do auta.
Gdyby Twoj piesek w podrozy byl niespokojny to juz na nastepny raz mozesz sie zaopatrzyc w Holandii w tabletki Sanal Relax ( trzeba dobrac opakowanie do wagi psow) , zawieraja aminokwas L-trypthofaan, pies nie jest zamulony a uspokoja sie, sa skuteczne w podrozy a na marginesie dodam ze rowniez podawane sa w sytuacjach kiedy pies sie stresuje - fajerwerki, burza) .
Faktycznie w Holandii mozesz zaplacic kare nie tylko kiedy nie posprzatasz po swoim psie, ale rowniez kiedy bedziesz z psem a nie bedziesz miala przy sobie woreczkow i nie ma wtedy zmiluj sie :) .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia0504']Dla bezpieczenstwa mozesz go umiescic w transporterze[B] ale w swietle przepisow nie jest to konieczne[/B]. Zabrac kocyk a takze reczniki papierowe, woreczki foliowe na wypadek gdyby piesek wymiotowal. Biore plastikowa butelke z woda i miske i daje mojej suczce napic sie na kazdym postoju.
Czego unikac - Sedalinu, bo spotkalam sie z tym, ze polscy weci przepisuja psom na podroz sedalin. Nie znalam tego leku i podalam 1 tabletke na droge ( mialam dac 2 ale na szczescie dalam jedna). Cala droge sie trzesla, miala mokra siersc, byla prawie nieprzytomna a wyprowadzana na parkingu na siusiu slaniala sie na lapach, ktore jej sie z reszta plataly i musielismy ja wnosic do auta.
Gdyby Twoj piesek w podrozy byl niespokojny to juz na nastepny raz mozesz sie zaopatrzyc w Holandii w tabletki Sanal Relax ( trzeba dobrac opakowanie do wagi psow) , zawieraja aminokwas L-trypthofaan, pies nie jest zamulony a uspokoja sie, sa skuteczne w podrozy a na marginesie dodam ze rowniez podawane sa w sytuacjach kiedy pies sie stresuje - fajerwerki, burza) .
Faktycznie w Holandii mozesz zaplacic kare nie tylko kiedy nie posprzatasz po swoim psie, ale rowniez kiedy bedziesz z psem a nie bedziesz miala przy sobie woreczkow i nie ma wtedy zmiluj sie :) .[/QUOTE]

W świetle przepisów niemieckich, zwierze musi być tak zabezpieczone, żeby podczas wypadku, nie stanowił zagrożenia ani dla siebie, ani dla pasażerów. A co za tym idzie, musi być albo transporter albo specjalne szelki z zapięciem do pasów bezpieczeństwa albo siatka zabezpieczjąca, jeśli pies jest w bagażniku. Jeśli ten warunek nie będzie spełniony, to niemiecka policja ma prawo dać mandat. A skoro podróż będzie do NL, to chcąc nie chcąc, będzie pies jechał przez Niemcy i obowiązkiem jest się dostosować do ich wymogów ;)

Link to comment
Share on other sites

Nic mi nie wiadomo zeby to bylo uregulowane jakimis przepisami prawnymi, a jezdze ta trasa regularnie od ponad 20 lat. Jezeli jade z psem samochodem osobowym i pies lezy na podlodze to nawet nie mam jak przypiac go pasam, z reszta pies przez 14 godzin jazdy musi sie przemieszczac a nie lezec w jednej pozycji, raczej nie wykonalne. A do transportera mozesz umiescic malego psiaka ale nie 23 kg . Czy moglabys podac zrodlo ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Moim źródłem był policjant, który zatrzymał nas do kontroli. Mieszkam w Niemczech i jeżdżąc po tym kraju wolę nie ryzykować mandatu. Co prawda nikt z moich znajomych mandatu za takie coś nie zapłacił, ale...ja nie ryzykuję i innych też ostrzegam ;)
Przewożę 30kg psa i szelki z pasami bezpieczeństwa są na tyle długie, że nie stanowią problemu ze zmianą pozycji dla psa ;)

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem. Ja mieszkam w Holandii i jeszcze mnie nikt nie zlapal na szczescie :D . Ale pies lezy na siedzeniu czy na podlodze ? Bo na siedzeniu siedze ja jako pasazer na przyklad i jestem przypieta pasami, pies lezy w moich nogach, to musialabym kupic dodatkowe pasy i do czego je przypiac ? :)

Link to comment
Share on other sites

Ja też miałam tylko tę jedną kontrolę, w której zwrócono nam uwagę na to jak ma być przewożony pies.
Na chwilę obecną mój pies jeździ w bagażniku i jest oddzielony siatką. Do tego kupiłam dwójnik i zapinam psa do oczek, do mocowania bagażu. To tak dla pewności, bo może jeszcze podczas wypadku (pfu, pfu) wylecieć przez szybę w bagażniku.
No i w Twoim wypadku, nie pozostaje nic innego, tylko psa zapiąć na tylnym siedzeniu i zacząć z nim jeździć z tyłu, jeśli pies nie che być tam sam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia0504']Nic mi nie wiadomo zeby to bylo uregulowane jakimis przepisami prawnymi, a jezdze ta trasa regularnie od ponad 20 lat. Jezeli jade z psem samochodem osobowym i pies lezy na podlodze to nawet nie mam jak przypiac go pasam, z reszta pies przez 14 godzin jazdy musi sie przemieszczac a nie lezec w jednej pozycji, raczej nie wykonalne. A do transportera mozesz umiescic malego psiaka ale nie 23 kg . Czy moglabys podac zrodlo ? ;)[/QUOTE]
W przepisach jest tylko napisane, że pies jest 'towarem', który ma być odpowiednio zabezpieczony. Do poczytania [URL="http://bit.ly/1eQcPAK"]bit.ly/1eQcPAK[/URL]
Mój pies często leży na podłodze (z tyłu), dlatego ma wystarczająco długi pas;)

Link to comment
Share on other sites

Mój 26 kg pies (wtedy) jeździł w transporterze. Nie lubił tego i wymiotował, w końcu rozwalił kratę zabezpieczającą wejście. Teraz jeździ w szelkach, a smycz jest przerzucona przez zagłówek na tylnym siedzeniu. Na dłuższą trasę dostał lek Cerenia. Nie otumaniło go to, nie wymiotował. Najlepiej się czuje na moich kolanach (6,5 godziny i 23 kg wiercącego się psa).

Link to comment
Share on other sites

Obwohl es keine Gurtpflicht für Hunde in Deutschland gibt, kann eine Geldstrafe von 35 Euro verhängt werden, wenn Autofahrer ihren "Waldi" nicht ausreichend sichern. Denn vor dem Gesetz gelten Hunde als Ladung. Handeln Fahrer fahrlässig und lassen beispielsweise ihre Vierbeiner von vorn nach hinten klettern und durch das Auto toben, können 50 Euro Bußgeld fällig werden und bis zu drei Punkte in Flensburg gibt es eventuell auch noch.

A wiec na szybkiego tlumaczac, w Niemczech nie ma obowiazku zapinania psa w specjalne pasy czy przewozenie w transporterze ALE jako, ze pies jest 'rzecza' powinien byc tak zabezpieczony, aby nie stwarzal zagrozenia w ruchu ulicznym.
Biegajacy pies w samochodzie moze kosztowac 50 euro i 5 punktow karnych.
Dodam, ze czesto zdarzaja sie 'upierdliwi' policjanci, ktorym rowniez przeszkadza maly pies na kolanach czy siedzacy w nogach bez odpowiedniego zabezpieczenia i to moze kosztowac 35 euro.
Takze niby nie musi - ale musi ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Moje dwa duże psy jeżdżą z nami w wielogodzinne trasy. Robimy poprostu częste postoje, by rozprostowały kości, załatwiły potrzeby swoje, napiły się wody itp. Po niedługim czasie, podekscytowane są tak zmęczone, że drzemią lub śpią poprostu. Środków żadnych  nie daję. 

Ze środków przeciwwymiotnych rzeczywiście dobra jest CERENIA.  Dawałam ją psu z rakiem żołądka - pomagała, ale kosztowała bardzo dużo.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 24.02.2014 o 22:55, Zosia-Samosia napisał:

Obwohl es keine Gurtpflicht für Hunde in Deutschland gibt, kann eine Geldstrafe von 35 Euro verhängt werden, wenn Autofahrer ihren "Waldi" nicht ausreichend sichern. Denn vor dem Gesetz gelten Hunde als Ladung. Handeln Fahrer fahrlässig und lassen beispielsweise ihre Vierbeiner von vorn nach hinten klettern und durch das Auto toben, können 50 Euro Bußgeld fällig werden und bis zu drei Punkte in Flensburg gibt es eventuell auch noch.

A wiec na szybkiego tlumaczac, w Niemczech nie ma obowiazku zapinania psa w specjalne pasy czy przewozenie w transporterze ALE jako, ze pies jest 'rzecza' powinien byc tak zabezpieczony, aby nie stwarzal zagrozenia w ruchu ulicznym.
Biegajacy pies w samochodzie moze kosztowac 50 euro i 5 punktow karnych.
Dodam, ze czesto zdarzaja sie 'upierdliwi' policjanci, ktorym rowniez przeszkadza maly pies na kolanach czy siedzacy w nogach bez odpowiedniego zabezpieczenia i to moze kosztowac 35 euro.
Takze niby nie musi - ale musi ;)

To się tylko przyczepię, że 3 punkty karne i pies nie jest widziany jako "rzecz" a raczej jako "bagaż" (w sumie, może i rzecz?) i jako taki musi być odpowiednio zabezpieczony. ;)

Teoretycznie, zgodnie z tym co napisano, niemiecka policja ma prawo wystawić mandat jeśli masz na kolanach dużą torebkę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...