Jump to content
Dogomania

Smycze amortyzowane


Szybowiec

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

nowe dwa wzory taśm.zapraszam do kupna.
35zł za pojedynczą czarną i czerwoną
40zł za pojedynczą żółtą w czerwone kropki i czerwoną w niebieskie kropki
45zł podwójna czarna i czerwona
50zł podwójna żółta w czerwone kropki i czerwona w niebieskie kropki
wysyłka około 10zł lub odbiór osobisty w Warszawie,Łomiankach,Wyszkowie,Radzyminie.

[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e60316181f22227e"][IMG]http://images63.fotosik.pl/904/e60316181f22227em.jpg[/IMG][/URL]

Edited by Pocahontas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeżeli ktoś ma ochotę to może korzystać ze smyczy " firmowych " i płacić głównie za firmę.
Ja używam tych smyczy od około 10 lat i tylko w jednej musiałem wymienić karabinek bo się wyrobił a poza tym zrobiłem inne wzory bo stare mi się znudziły choć są cały czas sprawne.
Smycze są przede wszystkim dla psów średnich i dużych do spacerów jak również dla psów zaprzęgowych bo spełniają warunki smyczy do canicrosu czy bikejoringu jak również można doczepić na niej jednego lub dwa psy do hulajnogi czy wózka.
Pozdrawiam S.

Link to comment
Share on other sites

A jakie masz psy? Bo to też jest ważne-ja mam młodą sukę huskiego i ona mocno szarpie. W jej przypadku nie mogę mieć byle czego. Jak prowadzę trzy psy na trójniku podpiętym do amortyzatora, też muszę być pewna że smycz jest wytrzymała. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A czy wyprowadzanie psa na spacery na smyczy amortyzowanej nie przyczynia się do zwiększenia ciągnięcia??
Ostatnio sama taką smycz zakupiłam, a psa mam silnego i narwanego, gna do przodu jak stado bawołu, ale smycz amortyzowana nie pomaga mi w niczym, bo odnoszę wrażenie że uczy go bezstresowo ciągnąć. Do biegania czy roweru jak najbardziej, ale czy na spacer to mnie zastanawia.

Link to comment
Share on other sites

Czy wyprowadza się psa na spacer na smyczy amortyzowanej czy zwykłej nie spowoduje tego że futrzak będzie ciągnął mniej. Tego należy po prostu pupila nauczyć. Amortyzator w smyczy powoduje to że szarpnięcie przez psa jest mniej odczuwalne i mniej boli ręka.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Do biegania czy roweru jak najbardziej, ale czy na spacer to mnie zastanawia.[/QUOTE]
Nie wyprowadzaj psa na spacer, gdzie ma się trzymać blisko nogi, na sprzęcie do treningów, to nie będzie ciągnąć. Prosta zasada - jeśli pies ma ciągnąć na szelkach, to podczas zwykłego, spokojnego spaceru chodzi w obroży lub innych szelkach (np. zamiast SLED to guard).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='d_mich']Nie wyprowadzaj psa na spacer, gdzie ma się trzymać blisko nogi, na sprzęcie do treningów, to nie będzie ciągnąć. Prosta zasada - jeśli pies ma ciągnąć na szelkach, to podczas zwykłego, spokojnego spaceru chodzi w obroży lub innych szelkach (np. zamiast SLED to guard).[/QUOTE]Pies na spacerze ma się trzymać blisko nogi? I to jest spacer? Rozumiem nie ciągnąć, ale chodzenie przy nodze spacerem nie jest...
Do tej pory nie wyprowadzałam (właściwie nie wyprowadzałam nigdy...) i ciągnie , więc reguła nieciągnięcia nie potwierdza się ;)

Link to comment
Share on other sites

Może po prostu Twój pies nigdy nie potrafił spokojnie chodzić na smyczy, wtedy to bez różnicy czy ma smycz z amortyzatorem czy bez - jeśli pies nie jest nauczony chodzić spokojnie na smyczy, to smycz z amortyzatorem ani nie pogłębi jego potrzeby ciągnięcia ani nie zniweluje. Jedyny plus to taki, że przy zrywach Twoja ręka będzie bardziej amortyzowana.
Mimo wszystko blisko nogi a przy nodze, to dwie różne kwestie, więc może zdefiniuję, że dla mnie blisko nogi znaczy tyle, że smycz (dajmy na to 1,5m) nie jest napięta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...