Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
daria_zet

Podatek a studia?

Recommended Posts

Witajcie!
Dawno mnie tu nie było! Może przejdę od razu do sedna.
Od października zacznę studia(przynajmniej tak planuję - zobaczymy czy matura będzie sprzyjać).
Niemniej prawdopodobnie już w czerwcu pojadę do miasta w którym chcę studiować.
Ustalone jest, że zabieram psa ze sobą. I w tym miejscu zaczęłam się zastanawiać. Co z podatkiem za psa?
W tym roku odprowadziłam go juz w mieście w którym jestem zameldowana. Co z miastem w którym będę przebywać przez większą część czasu?

BTW Jak wygląda sprawa przy przeprowadzkach? Tak przy okazji pytam. Psa się wyrejestrwouje w jednym urzedze, a rejestruje w drugim?

Dzięki za odpowiedź!

Faktycznie. Teraz doczytałam, że w jednym z miast nie ma oplaty, a w drugim i tak będę zwolniona.
A co z podatkiem w rodzinnej miejscowosci, gdy się wyprowadzę? Czy muszę gdzieś zgłaszać? Czy w momencie, gdy nie będę zameldowana, oni nie mogą ode mnie wymagać oplaty?

a jak przepis mówi? pewnie o mieszkańcach gminy/miejscowości, więc nie będąc mieszkańcem nic nie płacisz. nie wiem, jak u Ciebie wygląda ściąganie należności, ale u mnie jak jeszcze podatek obowiązywał to jak podatek nie został zapłacony to po prostu ktoś z urzędu przychodził do domu i sprawdzał, czy jest pies (listę mieli od wetów albo przez donosy sąsiadów) a jak był to dawał druczek do zapłaty i po sprawie. nie było rejestrowania w stylu: podaję imię, datę urodzenia, ew. rasę psa łącznie z naszymi danymi więc i potrzeby wyrejestrowania zwierzątka nie było.