Jump to content
Dogomania

Pierwsze spotkanie szczeniaka z koniem


Julia&Arni

Recommended Posts

Jak zaplanować pierwsze spotkanie szczeniaka z koniem? Ogółem to dawałam mu do powąchania swoje ubranie po powrocie z jazdy ,ale wolał bym go głaskała na powitanie.
Nie chcę aby się przeraził, ani nie poleciał od razu do konia. Czy to dobry pomysł że chcę 4 miesięcznego (Cocer Spaniel Ang) szczeniaka na smyczy oswajać do koni?
Chciałabym aby w przyszłości biegał obok w terenie, ewentualnie podczas naszych zabaw szukał koni z innej grupy.
Zapoznać go najpierw z miejscem, a później z szetlandem? czy mogę od razu z małopolakiem?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam ten sam problem. Ale chyba zacznę go rozwiązywać od wiosny ze swoim springerem. Z tego co widzę jest raczej olewatorska do kotów więc mam nadzieję, że do koni też taka będzie. Jednak im szybciej zaczniesz tym lepiej, mój cocker nienawidził krów czy koni i je ganiał :/. Rasa konia raczej nie ma znaczenia. Pokaż psu, że jeśli nie będzie zbyt blisko podchodził to nic złego się nie wydarzy. Spróbuj może na smakołyki? Na początku wyłącznie na smyczy. Zobaczysz jego reakcje, zobaczysz czy trzeba nad czymś pracować czy po prostu podejdzie do tego bez stresu.

Link to comment
Share on other sites

pojechałam z moim małym do znajomego który ma ogrodzony sad i dwa konie. Na początku mały na smyczy obczaił cały teren i poznał terierkę Norę która niezbyt grzeczna była ale na szczęście nie brał z niej przykładu. Wypuściliśmy dwa konie w ogrodzonym sadzie. Na Ogiera- terierka cały czas szczekała ;d
Mój Arni bał się koni i wolał trzymać się blisko mnie, to po 20 min spuściłam go ze smyczy. Dwa razy koń go pogonił to biedak ze strachem w oczach biegł prosto do mnie :D Później już się uspokoił i koniom do boksów wchodził ,jednak nadal jest wobec nich ostrożny.
Na wiosnę będę próbowała go uczyć biegać przy koniu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...