Jump to content
Dogomania

Samotna matka z dzieckiem, dwoma psami i sześcioma kotami, nie ma je za co wykarmić


megi345

Recommended Posts

[B]karma trafiła do kogoś, kto mógł sobie ją kupić sam, tylko miał inne wydatki, albo chciał zaoszczędzić. [/B]

mnie chodzi cały czas o to, że pies nie wybiera właściciela. Dlaczego ma być karany za "grzechy" "pani". Najlepiej jest przekazać otwarty żwirek i karmę. "Pani" może chcieć spieniężyć dary. Dopóki był z nią kontakt można było ją upilnować i kontrolować. Stopniowo warunkować pomoc, np. sterylizacją, oddaniem części zwierząt. Nie da się od razu stawiać warunki. Pani udzielała takich odpowiedzi, jakich oczekiwała megi.
Też uważałam i uważam, że trzeba sprawdzać, kontrolować i pytać. Ale wszystko trzeba zrobić w odpowiednim czasie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Katarzyna Starkiewicz'][B]karma trafiła do kogoś, kto mógł sobie ją kupić sam, tylko miał inne wydatki, albo chciał zaoszczędzić. [/B]

mnie chodzi cały czas o to, że pies nie wybiera właściciela. Dlaczego ma być karany za "grzechy" "pani". Najlepiej jest przekazać otwarty żwirek i karmę. "Pani" może chcieć spieniężyć dary. Dopóki był z nią kontakt można było ją upilnować i kontrolować. Stopniowo warunkować pomoc, np. sterylizacją, oddaniem części zwierząt. Nie da się od razu stawiać warunki. Pani udzielała takich odpowiedzi, jakich oczekiwała megi.
Też uważałam i uważam, że trzeba sprawdzać, kontrolować i pytać. Ale wszystko trzeba zrobić w odpowiednim czasie.[/QUOTE]
Naprawde nie zrozumialas ze to byla baba kuta na cztery kopyta. W/g Ciebie mimo ze faktycznie najbardziej zwierzat zal i szkoda, mialo sie tej babie pomgac w jej niecnych klamstwach? jej intrygach i podstepnym postepowaniu? Czy ktos, kto traktuje zwierze jak czlonka rodziny sprzeda swojego przyjaciela za 750 zl. ? Prosze pomysl. Gdyby to byla osoba ktora naprawde potrzebowala by pomocy dla zwierzat, sama zaoferowala bym oplate za uslugi weta, ale smierdziala mi ta sprawa od poczatku. Dopiero od dwoch lat pomagam zwierzetom zza kompa i mozesz mi wierzyc mozna zrobic duzo. Zaczynalam na wlasnym terenie wraz z innymi od gonienia psow po krzakach, chodzilysmy na interwencje, najczescie do patologi, myslisz ze z jakims tam pijakiem mialam rozmawiac w sposob kulturalny? Sztuka polega na tym ze musisz umiec rozmawiac z kazdym na jego poziomie i tylko wtedy mozna ewentualnie, tez nie zawsze osiagnac realna pomoc dla zwierzat w takich sytuacjach. Spotkalysmy tez na swoje drodze patologie ktorej pomoglismy ale tylko zwierzetom a pozniej jeszcze trzeba bylo kontrolowac, ale mamy jeszcze prawo, i jesli nie pomaga perswazja, siegamy po prawo. Tutaj nie bylo niczego. tylko od razu pelne zaufanie do osoby ktora sie zglosila gdzies tam droga mailowa. Jako Fundacja majac strone i adres mailowy, czesto dostajemy wlasnie takie prosby, a jak pisze ze musi ktos sprawdzic na miejscu czy sytuacja polega na prawdzie, konczy sie korespondencja. Dlatego mam spore doswiadczenie w wielu tematach i jesli pisze na watku to staram sie swoim wpisem dac rade poprzedzona wlasnym doswiadczeniem.

Edited by Ada-jeje
literowka
Link to comment
Share on other sites

Katarzyno Starkiewicz fajnie jeśli jest czas na zadawanie pytań,m ale najczęściej go nie ma, trzeba jak najwięcej się dowiedzieć, czytać między wierszami i przewidywać.
Pamiętam jak byłam z koleżanką u starszej pani, pani nam nie powiedziała, że jeśli wyskoczy jej choroba psa, nie będzie go leczyć. To nie jest tak, że nie miała kasy, bo sąsiadka nam powiedziała, że ona szporuje dla wnuków i jak przychodzą to daje po stówce. Piesek ok. 10 letni, max 15 kg, zjadł kość z kurczaka, w nocy źle się czuł, rano też. Koleżanka ją spotkała, ale pani jej powiedziała, że wszystko dobrze, piesek ma niestrawność. Pani czekała,czekała, kolejnej nocy zmarł. Czasami człowieka szlag trafia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poprawna']No dobra... ja znowu pierwsza naiwna... wpłaciłam 50 zł.[/QUOTE]

Dlaczego naiwna?Ja też wpłaciłam i jeżeli pieniążki poszły faktycznie na karmę dla pieska czy kota,to poszły zgodnie z moją wolą i wogóle nie czuję się,że jestem naiwna skoro zjadł je zwierzak.A pani,jeżeli by chciała sobie kupić fajki,to tak czy owak by kupiła,a zwierzaki byłyby głodne.Zastanawiające jest to,ze najbardziej rozliczenia domagają się osoby,które nie wpłaciły(te nie naiwne) i ciągną wątek dołując tylko Megi.Ona ma już chyba dość tej sytuacji i wcale się nie dziwię ,że zraziła się ,nie tyle do pomocy zwierzętom ,co do Dogo.Myślę,że sprawa skończy się tym,że jakaś "dobrotliwa"ciotunia doniesie Modowi i Megi zostanie zbanowana za nierozliczenie się na wątku.Dajmy spokoj Megi,ona ma na tą chwilę chyba dość.Niech dziewczyna robi swoje,bo obrywa jej się ,za jej dobre serce.Pomagała i pomaga i to się liczy.I tak,jak już ktoś wcześniej pisał-afer na dogo multum,połowa Dogo,to te naiwne,druga połowa to te "wszechwiedzące"a pomagających coraz mniej.Odchodzą z Dogo coraz bardziej wartościowe osoby,a szkoda,więc szanujmy się, aby jak najwięcej nas tu zostało.Po lekturze takich wątków ma się dość. Wątek ma 11 stron-dyskusja trwa(bicie piany),proponuję nie ciągnąć już tematu do chwili,wypowiedzenia się Megi.Ochłonie i napisze Wam te rozliczenie.Idźmy na inne wątki,gdzie Nas potrzebują,bo tu na nic nasza gadka.

Link to comment
Share on other sites

Na wątku cisza, to ja przepraszam za OT, ale jeśli ktoś chciałby wspomóc groszem połamaną kotkę- to zapraszam na wątek

[url]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=160576&p=10442634#p10442634[/url]

Kotka została potrącona przez samochód i właściciel postanowił ją uśpić, bo się popsuła, w końcu dwie połamane tylne łapki to kłopot. Na szczęście OlaLola była akurat w lecznicy i zabrała kotkę, w ostatnim momencie. Kotka jest po operacji. Na miau zbierane są fundusze na pokrycie operacji, a nie wiadomo ile zabiegów jeszcze będzie musiała przejść.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...