Jump to content
Dogomania

Jak zostać hodowcą ?


ImagineCreate

Recommended Posts

Jeżeli w rubryce "właściciel" nie figurujesz jako właściciel to z tego co się orientuję musisz mieć zrzeczenie się psa bo go ci nie zarejestrują w oddziale.
Wystarczy proste oświadczenie
"ja niżej podpisany przekazuję psa rasy .... imię ..... przydomek ...... osobie .... czyli tobie" imię nazwisko
lub umowa kupna
coś co jest dowodem, ze pies jest teraz twój

Jeżeli pies jest z innego oddziału niż będziesz ty oddział wnioskuje o przesłanie tzw karty sztywnej - czyli oddziałowej dokumentacji psa
Jezeli to ten sam oddział to na sekcji nanosi się nowego właściciela

Link to comment
Share on other sites

Oświećcie mnie- jak można sprzedać szczenię bez żadnej umowy?
Do imaginecreate- taka rada, nie napalaj się tak na tę hodowlę póki nic o rasie i hodowaniu nie wiesz. Ocena wybitnie obiecujący nic nie znaczy, szczeniak musi być wyjątkową paskudą by takiej nie dostać. Pojeździj z małą po wystawach, zdobądź championat, posiedź w rasie, zawrzyj znajomości z hodowcami, zdobądź więcej wiedzy i wtedy jeszcze raz pomyśl o hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta30'] Pojeździj z małą po wystawach, zdobądź championat, posiedź w rasie, zawrzyj znajomości z hodowcami, zdobądź więcej wiedzy i wtedy jeszcze raz pomyśl o hodowli.[/QUOTE]
Tez tak myślę, zrób marszrutę, gdzie najbliżej masz wystawy. Jeśli masz mało kasy, to wybieraj sędziów znających się na rasie, lepiej pojechać 200 km dalej i dostać opis od człowieka zorientowanego, niż jechać na 3 najblizsze wystawy, do sędziów którzy nie siedzą w rasie. Pomyśl czy sama bedziesz wystawiać, czy bedziesz szukać kogoś kto ci psa przygotuje i wystawi.
Do założenia hodowli droga daleka, na razie staraj się zdobyc jak najwięcej wiedzy o rasie, wystawianiu, zawrzeć znajomości z hodowcami, na wystawach zwracaj uwagę na konkurencję, zwłaszcza z zagranicy. Zapisuj w katalogu, co u psów ci się podoba co nie, zwracaj uwagę na psychikę i zdrowie w rasie. Śledz mioty, udzielaj siena forum poświeconym rasie i chłoń tyle wiedzy , ile tylko zdołasz.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Badania DNA to wymysł jednej z organizacji poza ZK w Polsce.
 

Rok czasu to prawie było, ale niech mi ktoś wytłumaczy, czemu niby jest to "wymysł"? Jak dla mnie zdecydowany plus i zgodnie z regulaminem ZKwP już od nowego roku tenże fanaberyjny zapis będzie w nim figurował. Szkoda tylko, że nie było go zanim pojawił się w konkurencji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...