Jump to content
Dogomania

Ratujmy świnki morskie, ok. W-wy!


Elurin

Recommended Posts

  • Replies 9.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hihihi....tupanie nóżek powiadasz :P Jak w nocy się odzywać bedzie to 'mi to tito', jestem przyzwyczajona do skrzypiacych karuzeli chomików, a nawet inaczej - jestem uzależnina od nocnych hałasów, lubię wiedziec, że jednak nie wszystko śpi - mam wtedy takie poczucie bezpieczeństwa ;)

Co do przesyłania, to wygląda to tak samo jak gdybym miała po nie sama przyjechać, w końcu będa w takich samych warunkach itp :) Kazde zwierzę jest na swój sposób delikatne, trzeba pamietac, ze one i tak już mają wyjątkowo mocną psychikę tzn. chodzi mi o to, że jednak przeszły juz napewno na tyle dużo, że stres jest dla nich czymś raczej naturalnym (naturalna reakcją na bodźce nie konieczne wymagające strachania się :P), a raczej... no nie wiem jak wyrazić to co myśle... chodzi mi o to, że one musiały sobie nauczyć radzić sobie ze stresem oraz strachem i napewno sa silne, bo gdyby nie to to już dawno by nieżyły...

Teraz wszystko zalezy od Apsy, czekam na decyzję jak to może wyglądać :) (U mnie marne szanse, że bede mogła gdzieś dalej pojechac i ew. będą musiały 'przesiadki' robić, aż trafią do miejsca docelowego :()
Oczywiście wcześniej na podany adres przesłałabym podpisaną umowę adopcyjną! Wydaje mi się, że przesyłka przez konduktora lub kierowcę wcale taka zła nie jest (o ile się nie myślę, to na dogo też były uż takie przypadki) i nie jest to dla zwierzaka bardziej stersujące niż podróż z nowym wlaścicielem... Ale decyzja nie nalezy do mnie :) Nie ma sytuacji bez wyjście, są tylko sytuacje troszkę bardziej zpoplątane :)

Link to comment
Share on other sites

A ja się nie mogę doczekac tych dźwięków wydawanych przez mojego Paszczaka i Ryjka (imiona pewnie zostaną) uwielbiam ten terkot i kwiczenie:):):):) .
Co do przesyłki pociągiem przez konduktora nie koniecznie świnki nie miały by stresów, bo jeżeli trafią na takich konduktorów jak u nas to psssssss pijaństwo, zadymiony przedział konduktorski itp.

Paszczaczku Ryjeczku jesteście już bezpieczne domek na was czeka z utęsknieniem i nie może się doczekać:loveu:

P.S. Sorki ale im bliżej do odbioru świnek tym bardziej nie mogę się doczekać i odbija mi:lol:

Link to comment
Share on other sites

A tak ciężko było na początku znaleść domy dla chłopaków!!!
Pucka, córka Bebebe jeździ do Katowic, tak? Bo może by wzięła świnki dla Bounty?

Domki - aktualizacja:

[COLOR=black][B]Świnki oczekujące:[/B][/COLOR]
[B][COLOR=black]Kremowy[/COLOR][/B]
[COLOR=#ff0000]
[COLOR=#ff0000][B][COLOR=black][B]Domki oczekujące:[/B][/COLOR]
[B][COLOR=darkorange]AnQ - Balbinka[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]Kitka20 - Paszczak, Ryjek[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]BoUnTy - Lukier-Bercik, Mały Kremowy[/COLOR][/B]

[COLOR=black][B]W domkach:[/B][/COLOR]
[B][COLOR=magenta]Insomnia - Mumin[/COLOR][/B]
[B][COLOR=magenta]2 domki w Baniosze - Muminek i Włóczykij[/COLOR][/B]


[B]DS:[/B][/B][/COLOR]
[B]bona_46 - 2 samiczki[/B][/COLOR]
[B][COLOR=red]Invictus hilaritas - 2 samiczki[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Kapuszek - 1-2 samiczki[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Ania z Bytomia - 1 świnka (lepiej samiczka)[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]OlimpiaK - 2 świnki[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Aniuś -1-2 po wakacjach[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Nev! z nowego świnkowego forum - 1 samiczka[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Razem: 9-11 świń (4-5 dowolnych i 6-7 dziewczyn)[/COLOR][/B]

[B][COLOR=black]DT:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Elurin - do 5[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Apsa - do 5[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Pucka69 - 2?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]xxxx52 - do 5[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Razem - do 17[/COLOR][/B]

[B][COLOR=black]Niepewne:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Palatina - 2? do DT[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]zuziaM - 1-2? - mało prawdopodobne[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]znajoma Bounty - 1?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Isiak - 1-2?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]osoba z forum rękodzieła - 1-2?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Razem: 6 do 9[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnQ']Ten kremowy świniaczek po prostu mnie urzekł :loveu: :loveu: :loveu: !!
A może wzięłabym i Balbinkę i jego :roll:?
Jeśli bym oczywiście mogła ;)[/quote]
Hm... Samczyk by siedział samotnie, obserwując koleżanki zza prętów???Nie wyobrażam sobie, na pewno wzięłabyś drugiego!
Na poważnie, to faktycznie Kremowy musiałby sam siedziec, bo świnie ciężko upilnować i mogłyby się sklonować:evil_lol: . Nie jest to moim zdaniem najlepszy pomysł - chyba, że wzięłabyś drugiego samczyka.
Jest jeszcze kastracja, ale to u świnki ryzykowna operacja...Ja bym sie nie odważył.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie myślałam o kastracji, ale nie wiem jak to przebiega u świnek (hehe, u koni dosyć prosty zabieg :roll:), ale w sumie racja ;).
A jak tam Balbinka i czy w końcu wiadomo coś z tym transportem?

Link to comment
Share on other sites

A ja niestety chyba będe musiała z Lukiereczka i małego kremika zrezygnować ;( Moja mama ma dzisiaj humory i jak wczoraj się zgodziła to dzisiaj mówi definytywne NIE ;( A już sie przyzwyczaiłąm do myśli, że będa moje, ale nie chcę się kłócić :( Niestety moja mama ma takie zmiany, co mnie nie dziwi, postaram sie jeszcze jakoś to uporządkować, ale teraz to już niczego nie jestem pewna :/ A jeszcze wczoraj załatwiłam z koleżanką, ze miałam ok 11-13 jechac po świnki do Krakowa (pociągiem o 6:28), a tutaj co? KLOPS... ;( Bardzo Was serdecznie przepraszam za to zamieszanie, a szczegónie Lukierka za niepotrzebne zdjęcie i Kremowego wraz z Lukierkiem za... za świadomosć, że raczej teraz już nic z tym nie zrobię :( I jeszcze przepraszam APSĘ i forumowiczów, którym nie jest obojętny los tych śwonek za danie nadziej (którą sama mialam)...

Link to comment
Share on other sites

Balbinia ma się dobrze. Mieszka sobie na biurku, bo na podłodze budziła niezdrowe zainteresowanie w sąsiedniej klatce. Ma piękne, wielkie oczy i jest w ogóle bardzo ładna świnką. Tylko zaświnie ma dość szerokie:evil_lol: , lekka nadwaga czy co? Nie ciąża - żyła w samotności od lutego.
O transporcie na razie nic nie wiem, czekam na sygnał od czoko. Wiem tylko, że od jutra coś zacznie kombinować. Ogłoszenie na wątku transportowym wisi...
Bounty - kurczę, szkoda...może jeszcze spróbuj pogadać, że już zdążyłaś się umówić, że inni ludzie już się ustawili, że świnki czekają...No nie wiem..Ale Ty wiesz lepiej, czy to coś da...

Link to comment
Share on other sites

Próbuję cały czas, dzisiaj od samego rana do teraz byłam z mamą u lekarza,więc musiała chcac, nie chcąc mnie słuchać, ale narazie marne rezultaty, ale staram się dalej, bo naprawdę bardzo polubiłam te świnki mimo iż ich nie znam, a w małym kremiku to się poprostu zakochałąm od pierwszego wejrzenia... :( Ale wolę powiedziec, puki jeszcze moze ktoś inny się zdecyduje, a jak nie to powiem mamie, że to przeze mnie nie mają domu i może wtedy się zgodzi...

Link to comment
Share on other sites

To walcz, trzymamy kciuki i pazurki!
Ja się zakochałem w Lukierku/Berciku (Bercik to od mojego świnia-aguti, kolor podobny), ale piąty prosiak to dla mnie trochę za dużo. I jak czytałem, to już nie jest branie zwierzaczka na 6-8 lat, a na 12-15, tyle, co pies.

Link to comment
Share on other sites

BoUnTy Jeśli mogę Ci jakoś pomóc to powiem jak ja zawszę udobruchałam swoją mamę (pomijając fakt że mój pierwszy gryzoń chomik był kupiony bez jej zgody i wiedzy ale po dwuch dniach sama go karmiła)
Nie wiem ile masz czasu do zabrania świniaków ale daj mamie ochłonąć chwilka spokoju jej wystarczy, pod wieczór np siądź koło niej i powiedz jej plusy i minusy posiadania świniaków, obiecaj, że będą tylko na Twojej głowie i jakiś uczynek zrób coś za coś mama zgodzi się na świniaki Ty za to będziesz np grzecznie jej polecenia wykonywać (to jest przykład) Może Twoja mama się boi że obowiązki dbania o nie spadnie na nią??
Nie wiem ale daj jej odsapnąć i dopiero na spokojnie pogadaj, powiedz że zależy Ci itp. jak będziesz teraz za bardzo nachalna to Twoja mama może się nie godzić tylko po to by postawić na swoim tak było w moich przypadkach

Link to comment
Share on other sites

Biorę ja na wyrzuty sumienia, ze przez nią i mnie mały kremowy nie znalazł domu, a gdybym powiedziała, ze go nie chce to inna osoba go chciała :/
Moja mama wie, ze i tak ja się tylko swoim zwierzyńcem zajmuje i dobrze sobie z tym radze...
Co do chomika to ja pierwszego kupiłam też na wakacjach u babci i już tak zostało, że od tamtego czasu już od 9 lat kupuje sobie chomiki (a parę mialam tez odratowanych) :( Ja nie wiem o co dzisiaj mojej mamie chodzi, moze ostatnio ze szczeniakami latającymi po domu miarka sie przebrała? Najśmieszniejsze jest to, że wczoraj jeszcze się zgodziła, a dzisiaj już nie - wczoraj nawet się zgodziłą na to, żebym po nie do Krakowa pojechała :(

Link to comment
Share on other sites

Nie, wyjazdu do Krakowa nie wycofała, ale zapytała czy mogę go przełożyc na przyszły miesiąc :P Zapytałąm się jej tak:

- a czy gdyby byłą sytuacja kryzysowa, zę świnki nie bedą mogły być tam gdzie są i nikt ich nie będzie chciał, bo ciągle przychodza nowe to zgodzisz się?

-ile?

- 1 lub 2 <słodki uśmiech>

- porozmawiamy jeszcze o tym... ale tylko jeśli nnie bedziesz się musiała po nie gdzieś szlajać

- da się zrobić

- to co mogę napisać, że gdyby co to ja jestem do dyspozycji i jestem 'aktualna'?

- napisz, ALE... nie zmuszaj mnie, żebym była zadowolona z twojego pomysłu

-mamo tak samo niezadowolona byłaś z pierwszego chomika, papuzek falistych i pieska. Chomika mi utuczyłaś, papużki faliste Cię uwielbiały (a przynajmniej Olek), a bez wyjścia rano z psem nie wyobrażasz sobie życia. Wyszło Ci na złe?

- Uhmm...


Czyli jak widac coś rusza :P Teraz sie wykręcała problemem klatki, to ja mówię:

- mamo mam klatkę od kuzynki bo nam pożyczy, a i jeszcze gdzieś w piwnicy powinna być 80-ka po króliku od wujka, musze zejsc i poszukać (i 2 spore od chomika, więc choćby na tymczas się znajdzie):) A jak nie znajdę to kupie 100-kę jak dostanę wypłatę, problem?

- Daj mi dzisaj spokój juz z tymi świnkami, bo jak mnie zamęczysz to tata napewno się nie zgodzi, a swoja droga ten beżyk z ostatniego zdjęcia jest bardzo ładny, taki...uhm... do utuczenia xD Pies ma schudnąc 2 kilo to będe miała się na kogo przeżucić, ALE JESZCZE NIE TRAKTUJ TEGO JAK ZGODY!

- dobrzeee, a zobacz Lukiereczka - dzikusek, ale ładny, też ładnie go oswoisz jak będziesz mu smakołyki podciskać, patrz jakie osiągnięcia będziesz mieć jakby ci się udało xD A poza tym niedawno po domu latały 4 szczeniaki to 2 świnek się boisz, toż to pikuś jest xD

- Agaaa!

- dobra, dobra jutro dokończę :P



Hihih xD Ciekawe co z tego wyniknie :)

Link to comment
Share on other sites

Na moje oko wygląda obiecująco, ale...:roll:
Dzwoniła do mnie kolejna osoba zainteresowana świnkami, z W-wy. Chce wziąść dwie, płeć obojętna. Dałem namiary na forum, bo chce obejrzeć zdjęcia, a dokładnie fotkę Kremowego, bo w końcu tylko on został. Nie wystraszyło tej osoby laboratorium :lol:, no i może poczekać na kolejne prośki.

Link to comment
Share on other sites

Donosze,ze Małemu Muminowi zaczyna sie podobać siedzenie na kolanach-juz sie w ogole nie trzesie,ie ucieka z kolan,tylko sobie leży spokojnie.Jak dla mnie to nie musi byc nigdy super oswojoy-wazne,zeby czlowiek mu sie nie kojarzył juz z czyms strasznym i stresującym.
aha,mały podrosl troche :-) w jedzonku nie jest wybredny,ale najbardziej go sianko cieszy ;-)

Link to comment
Share on other sites

byłam u Apsy, zaniosłam gnojkom kolby, sól,natkę pietruszki i ogórek :)
oni sa naprawde przestraszeni - jak mnie zobaczyli wszystkie świnkoosoby skupiły się w domku. Wszystkie świnki sa cudne, jak sie je bierze z klatki to najpierw uciekają, potem sie nie ruszają a potem rozpłaszczają na kolanach. Ale nie wydają dzwieków jak człowiek jest w pokoju. Nie jedzą z ręki - ale oddane do klatki - jak najbardziej. SĄ DO OSWOJENIA!!!
Za to szczurixy - oswojone, nie gryzą, fajne strasznie.
Koszę widziałąm - nśliczny ruchliwy nosek! Kot się dobijał z drugiego pokoju! No i zapomniałam zobaczyć kociat! Apso - czemu mi nie powiedziałaś ze to kretyński pomysł zeby wysiadac na tym przystanku na ktorym z uporem maniaka wysiadam ;)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...