Jump to content
Dogomania

Lizanie/gryzienie pazurków


phase

Recommended Posts

Witajcie od pewnego czasu zauważyłam, że moja Żaba zaczęła lizać/gryźć sobie pazury, opuszki. U weta nie wiedzą co może być przyczyną. Nic tam nie ma, pazurki, łapy są czyste. Niby ona sobie krzywdy nie robi, ale coś musi być na rzeczy. Stąd moje pytanie czy miał ktoś też taki przypadek?


pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Moja suka tak robi.Od wieku szczenięcego liże sobie łapy na całej długości i obgryza pazury.Nigdy nie zrobiła sobie krzywdy.Trwa to już około 6 lat.Weterynarze też nie wiedzą dlaczego,bo gdyby to był symptom jakiejś choroby to przez tyle lat coś by się ujawniło.Dla mnie to psiak robi to z powodów emocjonalnych albo z nudów.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.psy24.pl/1835-Gonienie-za-ogonem-lapanie-wyimaginowanych-much-wylizywanie-obwodowych-czesci-konczyn-czyli-zaburzenia-u-psa.html[/url]

Może to coś podobnego? Przyszło mi to do głowy, bo ostatnio o tym czytałam, może troszkę się zgadza?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margi']Moja suka tak robi.Od wieku szczenięcego liże sobie łapy na całej długości i obgryza pazury.Nigdy nie zrobiła sobie krzywdy.Trwa to już około 6 lat.Weterynarze też nie wiedzą dlaczego,bo gdyby to był symptom jakiejś choroby to przez tyle lat coś by się ujawniło.Dla mnie to psiak robi to z powodów emocjonalnych albo z nudów.[/QUOTE]
No właśnie o to chodzi, że psiak nie robi sobie krzywdy, tylko zdziwiłam się że nagle ot tak zaczęła to robić. No nic, może to z nudów :lol: Poczekamy i zobaczymy. Ale dzięki. ;)

[quote name='fridaso'][URL]http://www.psy24.pl/1835-Gonienie-za-ogonem-lapanie-wyimaginowanych-much-wylizywanie-obwodowych-czesci-konczyn-czyli-zaburzenia-u-psa.html[/URL]

Może to coś podobnego? Przyszło mi to do głowy, bo ostatnio o tym czytałam, może troszkę się zgadza?[/QUOTE]
Dzięki. :) Może ona się nudzi, albo ubzdurała coś sobie. :hmmmm: Nie mam pomysłu, wet też nie. Ale jak wyleczymy brzucho to zobaczymy czy dalej będzie to robić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Nie wiem z jakiego regionu jesteś, ale jeśli macie śnieg i posypane ulice solą, to może być kwestia świądu.[/QUOTE]

U nas jak u większości brak śniegu. A staram się wycierać po każdym spacerze łapy psu, tym bardziej teraz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='phase']Witajcie od pewnego czasu zauważyłam, że moja Żaba zaczęła lizać/gryźć sobie pazury, opuszki. U weta nie wiedzą co może być przyczyną. Nic tam nie ma, pazurki, łapy są czyste. Niby ona sobie krzywdy nie robi, ale coś musi być na rzeczy. Stąd moje pytanie czy miał ktoś też taki przypadek?
pzdr.[/QUOTE]

a. może to być alergia - moja suka tak miała, wędrówki po wetach, sensowna diagnoza, nie ma problemu
b. pasożytów często nie widać "gołym" okiem, warto bardziej zdiagnozować i nie dać się zbyć
c. problem behawioralny, szczególnie u psów w typie owczarków - brak pracy, zajęcia, nuda, i tak pies rozładowuje napięcie
d. w zimie podrażnia sól (ale teraz nie sypią :), cholera wie, w co mogła wejść, my jednak zakładamy buty, psy chodzą na bosaka :)

Link to comment
Share on other sites

Moja Żaba na brzuchu na podrażnienie bakteryjne/grzybicze. Jesteśmy oczywiście na etapie leczenia, doktor sprawdzała, patrzyła dokładnie pazury, ale tam nic a nic nie ma, są czyste. Na razie od kilku dni odpukać przestała łapki lizać.
Wetka nic nie robiła ani nic nam nie dała, oprócz dwóch maści. Poczekamy, zobaczymy. Jak nie zmienimy kolejny raz weta...
Dzięki dziewczyny za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='phase']Moja Żaba na brzuchu na podrażnienie bakteryjne/grzybicze. Jesteśmy oczywiście na etapie leczenia, doktor sprawdzała, patrzyła dokładnie pazury, ale tam nic a nic nie ma, są czyste. Na razie od kilku dni odpukać przestała łapki lizać.
Wetka nic nie robiła ani nic nam nie dała, oprócz dwóch maści. Poczekamy, zobaczymy. Jak nie zmienimy kolejny raz weta...
Dzięki dziewczyny za pomoc.[/QUOTE]
A nie zmieniałaś w ostatnim czasie karmy? U mojej suczki to objaw uczulenia na kurczaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik']A nie zmieniałaś w ostatnim czasie karmy? U mojej suczki to objaw uczulenia na kurczaka.[/QUOTE]

No właśnie nic nowego nie dostawała, ale wetka kazała odstawić nasz ludzkie jedzenie, chociaż i tak rzadko jej coś takiego dawałam.. Z resztą jeśli chodzi o suchą karmę to Żaba musi mieć dosyć miękką, bo już ząbki nie te. A mokrą karmę jaką podajesz dla swojej psinki? Myślałam już by zaopatrzyć ją w karmę dla psiaków starszych lub ze skłonnością do alergii.

Link to comment
Share on other sites

karma dla alergików to dobry pomysł. Oglądanie gołym okiem pazurków nic nie da! I zastanów się jednak czy to nie behawioralne, czy suka nie ma stresa :), czy ma odpowiednią ilość ruchu zajęć itd. I czy nic więcje jej nie dolega, bo to może być też objaw bólu, a chore całkiem co innego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='phase']No właśnie nic nowego nie dostawała, ale wetka kazała odstawić nasz ludzkie jedzenie, chociaż i tak rzadko jej coś takiego dawałam.. Z resztą jeśli chodzi o suchą karmę to Żaba musi mieć dosyć miękką, bo już ząbki nie te. A mokrą karmę jaką podajesz dla swojej psinki? Myślałam już by zaopatrzyć ją w karmę dla psiaków starszych lub ze skłonnością do alergii.[/QUOTE]
Możesz poszukać karmy z jagnięciną albo z rybą i po prostu ja namaczać, jeśli sucha jest za twarda. Ja nie podaję mokrych karm, jeżeli już gotuję, to jest to najczęściej ryba z ryżem i marchewką. to podrażnienie na brzuchu też może być wynikiem alergii. Wiele zapaleń grzybiczych, czy bakteryjnych ma właśnie podłoże alergiczne. Ja bym jeszcze łapki spróbowała umyć w Nizoralu.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny jestem Wam bardzo wdzieczna za pomoc, za rady! Na pewno wezme je pod uwage. Poszukam jakiejs karmy z tymi skladnikami i bede ja namaczac.
Jesli o ruch to ciezka sprawa.. Zaba ma 11 lat, w zeszle lato potracil ja quad, lapki juz nie te. Oczywiscie chodzimy na spacerki ale czesto robimy przerwy lub po prostu za daleko nie chodzimy. Po tym wypadku wiem ze stalam sie przewrazliwiona co do tej marudy.. Ale wole po prostu dmuchac na zimne.
Jeszcze raz pieknie dziekuje za zainteresowaniem sie naszym problemem. :)

Link to comment
Share on other sites

moja jak lizała łapy to okazało się alergią na kurczaka, a jak gryzła pazury to poobgryzała/ powyrywała sobie każdego po kolei, być może dlatego że miała za długie, ale moja to ma w ogóle dziwne pazury, rosną najpierw w górę a potem w dół są długie a jeszcze nie sięgają podłoża, może dlatego tak miała, wet też był zdziwiony, no ale napisałam bo tak mi się skojarzyło ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...